Proč je firemní komunikace důležitá?

Autor: Petr Gola
Vydáno: 3. září 2013 0:00:00
zdroj: sxc.hu

Úspěšné firmy mají komunikativní šéfy a vedoucí. Díky dobré komunikaci se daří včas řešit problémy, nedorozumění a zaměstnanci se nebojí přicházet s novými nápady. Pro budoucnost každé firmy je firemní komunikace nesmírně důležitá.

Dobří vedoucí pracovníci umí naslouchat a usměrnit zaměstnance, současně jsou odpovědní a rozhodní. V každém kolektivu vznikají pracovní problémy, jestliže není problém ve firmě o problémech mluvit, potom je velká šance, že se vše rychle vyříká a vyjasní.

  • Nepříjemnosti a drobnosti však k životu patří a v práci není potřeba řešit naprosto všechno co neodpovídá našim představám. Jestliže jsou si dva zaměstnanci navzájem méně sympatičtí, ale navzájem se respektují a chovají se slušně, tak to není problém.
  • Dobrá komunikace je základem pro vytvoření dobrého pracovního kolektivu. Když si zaměstnanci navzájem věří a pomáhají si, potom se daří minimalizovat problémy. Mezilidské problémy jsou horší než pracovní. Pokud je ve firmě dobrý pracovní kolektiv, potom se řešení pracovního problému vždycky nějaké najde.

 

Zaměstnanci mají vědět, na čem jsou

Vzájemná dobrá komunikace mezi vedením firmy a ostatními zaměstnanci je velmi přínosná, zaměstnanci by měli vědět, na čem jsou, jaké má společnost vyhlídky do budoucna, firemní plány, priority, možnosti svého uplatnění.

  • Když si zaměstnanci věří, dokážou si pomoci, mají vzájemný respekt, potom mají zaměstnanci mnohem více kreativních nápadů a jsou efektivnější.
  • Dobrá pracovní nálada a pohoda zvyšuje efektivitu a zlepšuje image firmy. Pro vytváření dobré pracovní pohody je dobré, když zaměstnanci umí hledat problémy a postavit se k nim čelem. Pojmenování problému a hledají společného řešení s ostatními kolegy je cestou k vytvoření dobrých pracovních vztahů.

 

Firmy potřebují komunikativní zaměstnance

Nové nápady jsou závislé na dobrých informacích. Jednotliví pracovníci by měli vědět vše, co ovlivňuje jejich výkon, musí se umět ptát a získávat potřebná data. Zaměstnanci, kteří mají problémy s komunikací, mají často problémy i v práci. Mnoho profesí je závislých na práci kolektivu.

  • Ve firmě je velmi důležité se umět ptát. Dobří zaměstnanci umí být samostatní a současně si umí ve vhodnou dobu říci o radu, než aby v důležité věci nepostupovali dobře, je však vhodné před konzultací přinášet vlastní řešení. Správná komunikace je v dnešní uspěchané době nesmírně důležitá.
  • Firmy chtějí zaměstnance, kteří se nebojí ptát, nechají si poradit a současně se nezbavují vlastní odpovědnosti a samostatného řešení problémů.

 

Důležitost říkat "ne"

Ve společnostech, kde funguje firemní komunikace, umí zaměstnanci říkat "ne". Dobrý pracovní kolektiv je velmi důležitý, avšak míra spolupráce a pomoci má své hranici. Říkat "ne" automaticky neznamená, že nechceme pomoci, ale že máme své práce nad hlavu. Práce v kanceláři je v posledních letech čím dál náročnější. Zákony a vyhlášky se mění. Co platila před rokem, dneska je již jinak. V časovém shonu je důležité umět říci ne, a to jak kolegům, tak třeba dodavatelům nebo odběratelům.

Reklama

Další články tématu

Firma potřebuje rozhodné zaměstnance

Dobří zaměstnanci umí vyjadřovat své názory, poslouchat připomínkám a námětům druhých, dokážou...

Proč dát zaměstnancům volnost?

Zaměstnanci jsou největším aktivem firmy. Mzdové náklady tvoří významnou nákladovou položku...

Email má šetřit čas

Email je rychlý, pohodlný a levný, pro firemní komunikaci je email naprostou nutností. Úspěšné...

Je práce v kanceláři "pohodička"?

Rozvoj nových technologií zvyšuje počet profesí a činností, které jsou vykonávány v kanceláři....

Témata

Platby přes internet

Internetové bankovnictví nám šetří peníze a náš drahocenný čas. Správným výběrem internetového...

OSVČ a faktury

Téměř každý podnikatel či živnostník se setkal se situací, kdy mu obchodní partner nezaplatil...

Ochranná lhůta

Při splnění zákonných podmínek je možné čerpat nemocenskou a mateřskou i po skončení pracovního...

Peníze během rodičovství

Během péče o dítě se nejdříve pobírá při splnění zákonných podmínek mateřská, na kterou navazuje...

Podnikatelské úvěry

Financování podnikání prostřednictvím bank je běžným způsobem získání prostředků ať už pro...

Reklama
Reklama

Neplacené volno

Kolik stojí neplacené volno a kdy lze čerpat?

V životě některých zaměstnanců dochází k situaci, že z různých důvodů potřebují čerpat volno nad zákonný rámec, v takových případech si mohou požádat o neplacené volno. Jaké jsou podmínky pro čerpání neplaceného volna?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.