Bydlení a úvěry

Investice Realitní trh čtení na 2 minuty

Potíže v pořadí druhého největšího developera na čínském trhu začaly plnit přední stránky světových novin. Společnost je extrémně zadlužená. Ve čtvrtek 23. září měla zaplatit 83,5 milionů dolarů jako úrok z 20 miliardové obligace, ten však podle všeho neuhradila. Od tohoto data se začíná odpočítávat lhůta 30 dní do doby, kdy bude Evergrande muset vyhlásit bankrot.

Investice Realitní trh přečtete do minuty

V poslední době chodí z Číny mnoho ekonomicky znepokojivých zpráv. Po zmizení Jacka Ma a následné pokutě jeho firmě Alibaba, následné zásahy do soukromého podnikání změněním statusu firem zabývajících se vyučováním v neziskových společnostích, nebo omezení hraní her pro nezletilé. Čína hlásí nový problém: zadlužení soukromého sektoru.

Hypoteční úvěry Investice čtení na 2 minuty

V předchozím článku jsme viděli, že se Čína rozhodla regulovat svůj domácí sektor. V následujících dvou letech vzniklo obrovské riziko, že se tyto regulace dotknou jakéhokoliv odvětví. Risk pro čínské investice roste exponenciálně. Jaký bude mít tato ztráta důvěry dopad?

Domácnost Hypoteční úvěry čtení na 2 minuty

Ceny nemovitosti stále rostou, pořídit si vlastní byt nebo dům je pro mladé rodiny finančně velmi náročné. Před hledáním vysněné nemovitosti je však nutné znát velmi přesně rodinné finanční možnosti.

Domácnost Hypoteční úvěry přečtete do minuty

Někteří mladí lidé se nechtějí finančně vázat, a proto raději volí život v pronájmu, což jim umožňuje se snadněji přestěhovat a být finančně svobodnější. Je to však finanční výhra?

Úvěry a půjčky přečtete do minuty

Zodpovědné rodiny se snaží mít na běžném účtu železnou rezervu alespoň ve výši čtyřnásobku pravidelných měsíčních výdajů. Krátkodobé finanční problémy není vhodné řešit čerpáním nevýhodných úvěrů.

Příběhy Úvěry a půjčky čtení na 3 minuty

Petr (40): moje manželka má práci, kde hodně cestuje autem. Po jedné služební cestě přišla s tím, že musí zaplatit pokutu za dopravní přestupek 1.000 Kč. Nadiktovala mi údaje k platbě a já, aniž bych něco ověřoval, jsem pokutu ze svého účtu zaplatil. Tvrdila, že jí peníze kompenzuje zaměstnavatel, protože k přestupku došlo na pracovní cestě. Tenkrát by mě ani nenapadlo, že je to celé lež.

Příběhy Úvěry a půjčky čtení na 3 minuty

Julie (28): je to půl roku, co mi zazvonil telefon a na druhém konci se ozval exekutor. V první chvíli jsme si myslela, že jde o omyl, protože já nikomu nic nedlužím. Bohužel o omyl nešlo a za posledních šest měsíců se roztočila spirála neuvěřitelných problémů, které bych nikomu nepřála.

Daně Realitní trh čtení na 2 minuty

Daň z nabytí nemovitých věcí byla v loňském roce zrušena se zpětnou účinností, někteří daňoví poplatníci přitom daň začátkem roku 2020 zaplatili. Jak si požádat o vrácení zaplacené daň z nabytí nemovitých věcí?

Hypoteční úvěry Měnová politika Realitní trh čtení na 2 minuty

Nákupní apetit Čechů po nemovitostech neustal ani během koronakrize. Banky hlásily rekordní objemy uzavřených hypoték, i přes nejistotu ekonomických vyhlídek a budoucí rostoucí nezaměstnanost. Srazit cenu nemovitostí se nepovedlo odpuštěním daně z jejich nabytí. Kam se trh s nemovitostmi vydá v následujících měsících?

Daně Investice Realitní trh přečtete do minuty

Investice do nemovitosti za účelem jejího pronájmu nebo provedení stavebních úprav za účelem zhodnocení je velmi oblíbená. Kdy se vyhnete daňové povinnosti od roku 2021?

Praktické

Populární na Dům financí