Bydlení a úvěry

Hypoteční úvěry čtení na 3 minuty

Při splnění zákonných podmínek snižují zaplacené úroky z hypotéky roční daň z příjmu. Podívejme se na vybrané případy, kdy splácení hypotéky nepřináší OSVČ žádnou daňovou úsporu.

Domácnost Hypoteční úvěry Úvěry a půjčky čtení na 3 minuty

Nepromyšlené zadlužování bývá často přímou cestou k exekutorovi. Správně zvolený úvěr však může pomoci nastartovat podnikání nebo vyřešit vlastní bytovou situaci. Splácení hypotéky dlouhodobě ovlivňuje rodinné finanční hospodaření, proto je vhodné výběru hypotéky věnovat stejnou pozornost jako samotnému výběru bytu či domu.

Daně Hypoteční úvěry čtení na 2 minuty

Někteří daňoví poplatníci neuplatňují odpočet úroků z hypotéky, neboť se mylně domnívají, že jim nemůže přinést žádnou daňovou úsporu, když na dani z příjmu nic neplatí a ještě dostávají daňový bonus. Jak to tedy je?

Daně Hypoteční úvěry čtení na 2 minuty

Velmi často jsou účastníky hypotéčního úvěru manželé. Jak je to v takovém případě s daňovým odpočtem?

Daně Hypoteční úvěry Investice čtení na 2 minuty

Daňovou povinnost snižují při splnění zákonných podmínek pouze hypotéky, kterými je řešena vlastní bytová situace. Hypotéční úvěr na investiční nemovitost nebo rekreační nemovitost tuto podmínku nesplňuje.

Daně Hypoteční úvěry čtení na 2 minuty

Zaplacené úroky z hypotéky snižují roční daňový základ, patří totiž mezi nezdanitelné položky dle § 15 zákona o dani z příjmu. Jaká vysoká je daňová úspora?

Hypoteční úvěry Zaměstnání čtení na 2 minuty

Zadlužit se na dlouhou dobu dopředu a pořídit si vlastní bydlení nebo bydlet v nájmu? Na tuto otázku neexistuje univerzálně správná odpověď, neboť záleží na osobní životní situaci. Splácení hypotéky je sice dlouhodobý finanční závazek, ale současně může daná situace pomocí s pozicí u zaměstnavatele. Proč?

Měnová politika Realitní trh čtení na 2 minuty

Na svém květnovém zasedání Česká národní banka (ČNB) snížila úrokové sazby již po několikáté za sebou. Rozhodla se pro snížení o 50 bazických bodů, čímž aktuální úroveň sazeb dosáhla 5,25 %. Vzhledem k tomu, že Evropská centrální banka (ECB) a americký Federální rezervní systém (Fed) zatím nezahájily proces snižování, bude ČNB muset tempo zpomalit.

Domácnost Poradna Realitní trh čtení na 2 minuty

Aleš: Otec mi chce darovat byt, který koupil asi před sedmi roky a z pronájmu v posledních letech částečně financoval mé vysokoškolské studium. Nyní mi chce byt darovat. Budou s darováním spojeny nějaké daňové povinnosti a jak to bude na katastru nemovitosti?

Daně Domácnost Realitní trh čtení na 2 minuty

V případě, že nejsou splněny podmínky pro daňové osvobození, tak příjem z prodeje nemovitosti podléhá standardně odvodům na dani z příjmu fyzických osob a je nutné ho uvést do daňového přiznání.

Právo Úvěry a půjčky čtení na 2 minuty

Oblíbeným způsobem, jak prodloužit promlčecí lhůtu, je uznání dluhu dlužníkem co do důvodu a výše. Používá se i mezi známými při finančních výpůjčkách.

Praktické

Reklama

Populární na Dům financí