Daně a mzdy

Daně Realitní trh čtení na 2 minuty

Daň z nabytí nemovitých věcí byla v loňském roce zrušena se zpětnou účinností, někteří daňoví poplatníci přitom daň začátkem roku 2020 zaplatili. Jak si požádat o vrácení zaplacené daň z nabytí nemovitých věcí?

Pojištění Právo Zaměstnání přečtete do minuty

I při práci na některou z pracovních dohod může vzniknout nárok na nemocenskou v případě pracovní neschopnosti, podmínkou je však účast na pojištění.

Pojištění Právo Zaměstnání přečtete do minuty

Nárok na nemocenskou může vzniknout i po skončení pracovního poměru. Pokud je dodržena ochranná lhůta. Pro penzisty však ochranná lhůta neplatí.

Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

V případě delší pracovní neschopnosti mají zaměstnanci od 15. kalendářního dne nárok na nemocenskou, přestože pracují na dobu určitou, zkrácený úvazek či jsou ve výpovědní době. Jak se nemocenská počítá?

Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Během prvních 14 dní pracovní neschopnosti dostávají zaměstnanci náhradu mzdy, kterou jim vyplácí zaměstnavatel. Jak se počítá náhrada mzdy v roce 2021?

Daně Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Mnozí zaměstnanci si ke svému hlavnímu zaměstnání přivydělávají na některou z pracovních dohod. Jaké daně se platí z pracovních dohod?

Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Zdravotní pojištění se platí z jakkoliv vysoké hrubé mzdy, sociální pojištění však nikoliv. Z částky nad strop se již sociální pojištění neplatí. Jak je to v roce 2021?

Daně Investice Realitní trh přečtete do minuty

Investice do nemovitosti za účelem jejího pronájmu nebo provedení stavebních úprav za účelem zhodnocení je velmi oblíbená. Kdy se vyhnete daňové povinnosti od roku 2021?

Daně Zaměstnání čtení na 2 minuty

Daň z příjmu fyzických osob se nově bude počítat opět z hrubé mzdy, jak je tomu bylo před zavedením institutu superhrubé mzdy. Podívejme se na praktický výpočet.

Právo Zaměstnání přečtete do minuty

Pracovní poměr může být ukončen výpovědí podanou zaměstnavatelem, výpovědí podanou zaměstnancem nebo vzájemnou dohodou.

Praktické

Populární na Dům financí