Daně a mzdy

Daně Zaměstnání přečtete do minuty

Mzdy v Česku v posledních měsících rostou. Někteří zaměstnanci však přemýšlí, zdali není pro ně výhodnější, aby jim raději zaměstnavatel zvýšil příspěvek na doplňkové penzijní spoření.

Daně Zaměstnání čtení na 2 minuty

Při práci za minimální mzdu vznikne vždy nárok na daňový bonus, pokud se uplatňuje daňové zvýhodnění na děti. Jak vysoký je v takových případech daňový bonus? Kdy je čistá mzda vyšší než hrubá mzda?

Daně Zaměstnání čtení na 2 minuty

Minimální mzda se pro rok 2022 zvyšuje z 15200 Kč na 16200 Kč. O kolik více však na bankovní účet dostanou zaměstnanci pracující za minimální mzdu?

Zaměstnání přečtete do minuty

Od příštího roku se minimální mzda zvyšuje o 1000 Kč. Jaký dopad toto zvýšení bude mít pro zaměstnavatele?

Zaměstnání čtení na 2 minuty

Za posledních deset let se částka minimální mzdy více než zdvojnásobila, když v roce 2012 činila měsíční minimální mzda 8000 Kč a v roce 2022 bude již 16200 Kč.

Právo Zaměstnání přečtete do minuty

Pracovní poměr může být ukončen výpovědí podanou zaměstnavatelem, výpovědí podanou zaměstnancem nebo vzájemnou dohodou. Jak je to u dohody s odstupným?

Daně čtení na 2 minuty

Pro OSVČ platící nízké odvody na sociálním pojištění a zdravotním pojištění, které čerpají daňový bonus od státu, není vstup do daňového paušálního režimu výhodný, jak si vypočítáme v praktickém příkladu dle situace v roce 2022.

Daně čtení na 2 minuty

Některým OSVČ přináší daňový paušál zajímavou finanční úsporu na ročních daňových platbách. Podívejme se v praktickém příkladu, kolik lze ušetřit na daních v roce 2022.

Daně Penze Pojištění čtení na 2 minuty

S jakým důchodem mohou přibližně počítat OSVČ, které vstoupí do režimu paušální daně? Podívejme se na praktický výpočet.

Praktické

Populární na Dům financí