Daně a mzdy

Penze Právo čtení na 2 minuty

Měsíční částku starobního důchodu pochopitelně výrazným způsobem ovlivňují rozhodné příjmy před odchodem do důchodu, někdy se však trochu pozapomíná na získanou dobu pojištění, jenž hraje taky důležitou roli.

Mateřská Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Smlouva na dobu určitou končí sjednaným datem, i když je zaměstnankyně těhotná. Za jakých podmínek může mít následně maminka nárok na mateřskou?

Právo Zaměstnání přečtete do minuty

Zatímco zaměstnanec může dát výpověď kdykoliv, tak zaměstnavatel pouze z důvodů uvedených v zákoníku práce a zaměstnancům v ochranné lhůtě dát výpověď nemůže (až na výjimky).

Penze Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Nemocenskou je možné pobírat i během nemoci po skončení zaměstnání. Podmínkou je nástup na nemocenskou v ochranné lhůtě a výkon zaměstnání, ze kterého bylo odváděno sociální pojištění.

Penze Právo přečtete do minuty

V důchodových nárocích hrají velmi důležitou roli náhradní doby pojištění a vyloučené doby pojištění, přičemž obě můžeme považovat za „ochranná období“, která brání snížení starobního důchodu. Co je dobré vědět o náhradních a vyloučených dobách pojištění?

Daně Penze čtení na 2 minuty

Jindřich: Jsem předčasný důchodce, nyní mám zdravotní problémy a nebudu moci jezdit na chalupu a mladí sousedé s dítětem mají zájem si ji pronajmout. Platil bych z pronájmu nějaké daně, když jsem v důchodu? Nebudu mít problém se svým předčasným důchodem?

Praktické

Populární na Dům financí