Daně a mzdy

Zaměstnání čtení na 2 minuty

V letošním roce činí minimální měsíční mzda 14 600 Kč, pro rok 2021 se zvyšuje o 600 Kč na 15 200 Kč. Jak se promítne zvýšení minimální mzdy do růstu mzdových nákladů zaměstnavatele?

Daně Pojištění čtení na 2 minuty

I za rok 2020 bude možné v ročním zúčtování daně nebo v daňovém přiznání uplatnit odpočet vkladů na smlouvu o životním pojištění až do částky 24 tisíc Kč. Hodnotí se i mimořádné vklady koncem roku.

Daně Penze čtení na 2 minuty

Roční daňový základ je možné snížit o zaplacené vklady na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření až o 24 tisíc Kč. Maximalizovat daňovou úsporu je možné i vklady koncem roku.

Právo Zaměstnání čtení na 2 minuty

Pokud zaměstnanec nenastoupí po ukončení pracovního poměru ihned do nového zaměstnání, tak má při získání potřebné doby pojištění nárok na podporu v nezaměstnanosti. Kdy náleží pouze snížená podpora?

Daně Penze čtení na 2 minuty

Při platbě měsíční paušální daně v roce 2021 v souhrnné částce 5469 Kč bude činit sociální pojištění 2976 Kč, což je více než minimální platba. Jaký to bude mít dopad na důchod?

Daně čtení na 2 minuty

Osoby samostatně výdělečně činné s ročním příjmem do miliónu korun se budou moci od příštího roku přihlásit k platně paušální daně.

Daně čtení na 2 minuty

Stanovit výdaje paušálem může i osoba samostatně výdělečně činná spolupracující např. s manželkou nebo dítětem. Jak se převádí příjmy a výdaje?

Daně Pojištění čtení na 2 minuty

Uplatnění výdajového paušálu při výpočtu daňového základu ovlivňuje nejenom výši daně z příjmu fyzických osob, ale rovněž i výpočet sociálního a zdravotního pojištění.

Daně čtení na 2 minuty

Pro řadu OSVČ je uplatnění výdajového paušálu výhodné současně finančně i časově, přičemž ještě eliminují riziko chyby. Jaké jsou sazby výdajového paušálu?

Bydlení Daně Investice čtení na 2 minuty

Investice do nemovitostí neztratila ani během epidemie koronaviru na své atraktivitě. S jakou platbou daně je potřeba počítat při koupi nemovitosti v osobním vlastnictví?

Daně Spoření čtení na 2 minuty

Stát podporuje vlastní spoření na penzi v penzijním připojištění nebo doplňkovém penzijním spoření i formou daňového odpočtu. Jak je vysoký a kdy se uplatňuje?

Praktické

Populární na Dům financí