Podnikání

čtení na 2 minuty

Za rok 2022 budou muset odevzdat přehled o příjmech a výdajích i OSVČ, které během roku 2021 ukončily svoji samostatnou výdělečnou činnost. Jak se vypočítá zdravotní pojištění?

Daně čtení na 2 minuty

Pro OSVČ platící nízké odvody na sociálním pojištění a zdravotním pojištění, které čerpají daňový bonus od státu, není vstup do daňového paušálního režimu výhodný, jak si vypočítáme v praktickém příkladu dle situace v roce 2022.

Daně čtení na 2 minuty

Některým OSVČ přináší daňový paušál zajímavou finanční úsporu na ročních daňových platbách. Podívejme se v praktickém příkladu, kolik lze ušetřit na daních v roce 2022.

Daně Penze Pojištění čtení na 2 minuty

S jakým důchodem mohou přibližně počítat OSVČ, které vstoupí do režimu paušální daně? Podívejme se na praktický výpočet.

Daně Penze Pojištění přečtete do minuty

OSVČ, které vstoupily do režimu paušální daně, jsou na tom s ohledem na výpočet starobního důchodu lépe než OSVČ platící pouze minimální zálohy na sociálním pojištění.

Investice Osobnosti čtení na 2 minuty

Třetí čtvrtletí v USA přineslo změnu na žebříčku nejbohatších lidí. Díky dobrým výsledkům překonaly akcie Tesly psychologickou hranici 1000 dolarů za kus a jejich růst se ještě do dnes nezastavil. Akcie Tesly stojí již přes 1200 dolarů. Elon Musk se tak stal nejbohatším člověkem na světě.

Daně Pojištění přečtete do minuty

Daňovou novinkou roku 2021 pro OSVČ byla možnost platit všechny daňové platby jednou částkou. Jak se zvyšuje paušální daň pro rok 2022?

Daně Zaměstnání čtení na 2 minuty

Roční daňová sleva na poplatníka se pro rok 2022 zvyšuje o 3000 Kč. Jak se vyšší sleva na poplatníka projeví u zaměstnance nebo OSVČ? Podívejme se na praktické příklady.

Pojištění přečtete do minuty

Na výpočet sociálního pojištění má vliv, zdali je vykonávána hlavní nebo vedlejší samostatná výdělečná činnost. Při výkonu hlavní činnosti musí být dodržen minimální vyměřovací základ.

Zaměstnání přečtete do minuty

Jaké jsou daňové povinnosti v případě změny zaměstnání během roku, ukončení podnikání během roku nebo při výpovědi v práci a zahájení samostatné výdělečné činnosti?

Pojištění čtení na 2 minuty

Někteří občané zahájí samostatnou výdělečnou činnost po prázdninách od září. Co je dobré vědět v takovém případě o zdravotním pojištění?

Praktické

Populární na Dům financí