Podnikání

Zaměstnání přečtete do minuty

Jaké jsou daňové povinnosti v případě změny zaměstnání během roku, ukončení podnikání během roku nebo při výpovědi v práci a zahájení samostatné výdělečné činnosti?

Pojištění čtení na 2 minuty

Někteří občané zahájí samostatnou výdělečnou činnost po prázdninách od září. Co je dobré vědět v takovém případě o zdravotním pojištění?

Daně Zaměstnání přečtete do minuty

Za rok 2020 bylo možné čerpat roční daňový bonus maximálně v částce 60300 Kč. Za rok 2021 lze již čerpat daňový bonus vyšší, limit byl zrušen. Kdo si finančně polepší?

Daně Zaměstnání přečtete do minuty

Někteří zaměstnanci nebo OSVČ s nízkými příjmy neplatí nic na dani z příjmu fyzických osob a od státu ještě peníze dostanou formou daňového bonusu. Jak je to možné? Kdy vzniká nárok na daňový bonus?

Auto–moto přečtete do minuty

OSVČ, které vedou daňovou evidenci, mohou uplatňovat paušál na auto. Jaká omezení a pravidla platí pro uplatnění paušálu na auto?

Daně čtení na 2 minuty

V letošním roce si mohou OSVČ s ročním příjmem do 1 miliónu korun plnit veškeré své daňové povinnosti měsíční paušální daní v částce 5469 Kč, pokud se k ní přihlásili.

Penze přečtete do minuty

U osob samostatně výdělečně činných není základním ročním důchodovým údajem dosažený příjem ani dosažený zisk. Rozhodujícím údajem je vyměřovací základ, který může být díky uplatnění výdajového paušálu značně nižší, než by se zdálo na první pohled.

Daně přečtete do minuty

Při uplatňování výdajového paušálu může nejenom dojít k významné daňové úspoře, ale výrazně se zjednodušuje povinná daňová administrativa.

Daně čtení na 2 minuty

Jednou z podpor snížení administrativy pro OSVČ je možnost stanovení výdajů paušálem. Jak se liší výdajový paušál dle činnosti? Jaké jsou maximální limity paušálu?

Pojištění čtení na 2 minuty

Dagmar (27 let) – pracuji pouze na zkrácený úvazek s hrubou mzdou 24 tisíc korun a plánuji ještě pomáhat manželovi v živnosti jako spolupracující osoba. Musím platit sociální a zdravotní pojištění,

Investice Osobnosti čtení na 2 minuty

Elon Musk zase po několikatýdenní odmlce silně rozvířil dění, tentokrát ne na burze okolo akcií Tesly, ale především na scéně s kryptoměnou. Po jeho tweetu o tom, že Tesla upouští od možnosti prodeje svých aut za bitcoiny, se kurz bitcoinu silně propadl.

Praktické

Populární na Dům financí