Podnikání

Pojištění přečtete do minuty

Osoby samostatně výdělečně činné mají nárok na nemocenskou pouze v případě, že si platí dobrovolné nemocenské pojištění. Čím vyšší platby, tím vyšší nemocenská.

Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Zdravotní pojištění se platí z jakkoliv vysoké hrubé mzdy, sociální pojištění však nikoliv. Z částky nad strop se již sociální pojištění neplatí. Jak je to v roce 2021?

Penze Pojištění čtení na 2 minuty

Sociální a zdravotní pojištění musí alespoň v minimální výši platit nejenom zaměstnanci a OSVČ, ale i osoby bez zdanitelných příjmů nebo lidé účastni na dobrovolném důchodovém pojištění.

Daně čtení na 2 minuty

Rodiče podnikatelé mohou využít schopností svých šikovných studujících dětí k rozvoji byznysu. Pomáhající syn či dcera jsou pro daňové účely spolupracující osobou. Daňovou výhodou je, že u studenta se jedná o vedlejší činnost.

Koronavirus Právo čtení na 2 minuty

Do 5. ledna 2021 si mohou z důvodu epidemie koronaviru žádat zejména OSVČ o kompenzační bonus za období od 5. října do 4. listopadu 2020. Nárok na kompenzační bonus není automatický, je nutné splnit zákonné podmínky.

Daně čtení na 2 minuty

Někteří studenti začali vykonávat samostatnou výdělečnou činnost od září letošního roku. Za rok 2020 musí tedy odevzdat nejenom daňové přiznání, ale i přehledy o příjmech a výdajích.

Investice Penze přečtete do minuty

Aktuální důchodová situace v Česku je příznivá, v budoucnu tomu tak však vzhledem k demografickým a ekonomickým trendům nebude. Vlastní spoření a investování na penzi je nutností zejména pro OSVČ.

Daně Penze čtení na 2 minuty

Při platbě měsíční paušální daně v roce 2021 v souhrnné částce 5469 Kč bude činit sociální pojištění 2976 Kč, což je více než minimální platba. Jaký to bude mít dopad na důchod?

Daně čtení na 2 minuty

Osoby samostatně výdělečně činné s ročním příjmem do miliónu korun se budou moci od příštího roku přihlásit k platně paušální daně.

Praktické

Populární na Dům financí