Firma potřebuje rozhodné zaměstnance

Autor: Petr Gola
Vydáno: 6. září 2013 0:00:00
zdroj: sxc.hu

Dobří zaměstnanci umí vyjadřovat své názory, poslouchat připomínkám a námětům druhých, dokážou se poradit a naslouchat. A rozhodnout. Každý den se musí zaměstnanci rozhodnout mezi několika variantami. Mnohdy platí, že je lepší se rozhodnout špatně, než neudělat nic.

Většina  zaměstnanců se musí rozhodovat každý den mezi několika variantami. Některá rozhodnutí jsou méně důležitá, jiná více. Přesto je potřeba se rozhodnout podle svých zkušeností a vlastního názoru. Rozhodnost je velmi důležitá vlastnost zaměstnance.

 

Proč nemít strach z rozhodnutí?

Často stojí zaměstnanci před problémem a neví, jak se rozhodnout. Nejhorším rozhodnutím však je žádné rozhodnutí. Nechat věcem volný průběh je špatným řešením. To raději špatné rozhodnutí, ze kterého se lze poučit. Rozhodnost je velmi důležitá vlastnost zaměstnance.

  • Rozhodní zaměstnanci jsou aktivní. Umí vzít za sebe zodpovědnost a být sami sebou. Nejsou pasivní a nemají strach ze špatného rozhodnutí. Pro budoucnost firmy jsou velmi důležití.

 

Jistoty se vytrácí

Někteří zaměstnanci nechtějí být příliš rozhodní a aktivní, aby něco nepokazili. Chtějí mít své jisté, raději neudělat chybu. Takový přístup však není šťastný. Pracovní jistoty mizí. Rozhodní zaměstnanci mají mnohem větší budoucnost, i když změní zaměstnavatele.

  • V současné hektické době se nelze spoléhat na pracovní jistoty. Firmy vznikají i zanikají. Osobní vlastnosti každého zaměstnance je jeho osobní "know-how" a rozhodnost je oceňovanou vlastností.
  • V případě změny zaměstnání nebo zahájení samostatné výdělečné činnosti mají rozhodní zaměstnanci lepší výchozí pozici na trhu. Umí na sobě pracovat a hledat možnosti vlastního uplatnění.

 

Nejlepší investice? Do znalostí a dovedností

Pro všechny zaměstnance jsou největší jistotou jejich vlastní znalosti a dovednosti, díky kterým si mohou najít novou práci i ve vyšším věku, uplatní se v nové společnosti.

  • V příštích letech budou všechny jistoty klesat, bude se snižovat poměr mezi státním důchodem a průměrnou mzdou, budou se snižovat nemocenské dávky nebo sociální dávky. Bude se více posilovat vlastní odpovědnost občanů. Rozhodnost a zodpovědnost za vlastní profesní život nabývá na významu. Investice do vlastního vzdělávání jsou nejlépe vynaložené peníze.

 

Překonávání strachu

Někteří zaměstnanci jsou v práci příliš svázáni strachem. Příkazy nadřízených plní automaticky, mají strach přicházet s vlastními návrhy a nápady. Nad významem některých činností ani nepřemýšlí. Prosperující firmy přitom hledají zaměstnance, kteří jsou inovativní, kreativní a nebojí se navrhovat a prosazovat své návrhy.

  • Strach z neúspěchu, nedocenění nebo ostatních pracovníků nemá v dobrých firmách co dělat, protože je brzdou. Firmy, kde chodí zaměstnanci se strachem do práce, nemohou na trhu dlouho fungovat.
  • Dobří zaměstnanci si váží sebe sama, jsou zdravě sebevědomí a přitom pokorní. Nad svojí prací přemýšlí, nebojí se hledat nová a lepší postupy a řešení.

 

Proč mít vlastní názory?

Někdy se stává, že zaměstnanci pouze dělají, co mají dělat a jsou příliš pasivní. Úkoly dělají automaticky. Šťastnější, spokojenější a s velkou šancí dělat práci, která je baví, mají aktivní zaměstnanci, kteří jsou ochotni se učit novým věcem, naslouchat druhým a přitom si vytvářet vlastní názory.

  • Firmy hledají zaměstnance, kteří dělají práci a pracovní úkoly po svém, nedělají zbytečné činnosti. Používají vlastní nápady a přináší vlastní nové podněty k řešení pracovních problémů.
Reklama

Další články tématu

Proč dát zaměstnancům volnost?

Zaměstnanci jsou největším aktivem firmy. Mzdové náklady tvoří významnou nákladovou položku...

Email má šetřit čas

Email je rychlý, pohodlný a levný, pro firemní komunikaci je email naprostou nutností. Úspěšné...

Proč je firemní komunikace důležitá?

Úspěšné firmy mají komunikativní šéfy a vedoucí. Díky dobré komunikaci se daří včas řešit...

Je práce v kanceláři "pohodička"?

Rozvoj nových technologií zvyšuje počet profesí a činností, které jsou vykonávány v kanceláři....

Témata

Třetí důchodový pilíř

Penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření jsou finanční produkty podporované státem,...

Mzdy v ČR

Aktuálně je v Česku nejnižší míra nezaměstnanosti ze všech členských zemí Evropské unie,...

Co je dobré vědět o mzdě?

Pravidelně se zveřejňuje průměrná hrubá mzda. Pro zaměstnavatele je však důležitější údaj...

Výdajový paušál

Výdaje ze samostatné výdělečné činnosti lze stanovit i výdajovým paušálem. Jedná se o velmi...

Mzdy pod lupou

Česko patří mezi členské země EU s nejvyšším reálným růstem průměrné mzdy v posledních deseti...

Reklama
Reklama

První zaměstnání

Právní minimum nejenom pro absolventy

I absolventi mohou současně pracovat pro více zaměstnavatelů současně či ukončit první pracovní poměr již ve zkušební době. Co je dobré vědět o pracovní smlouvě a daňových povinnostech?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.