Články, které napsal
Petr Gola

Penze Pojištění přečtete do minuty

Všichni občané s trvalým pobytem v Česku musí být pojištěni u některé ze zdravotních pojišťoven působících na trhu a platit zdravotní pojištění, přičemž pouze za státní pojištěnce platí zdravotní pojištění stát.

Penze Spoření přečtete do minuty

Předdůchod je možné čerpat pouze ze smlouvy o doplňkovém penzijním spoření. Během fáze spoření je doplňkové penzijní spoření podporováno státním příspěvkem, daňovým odpočtem a daňovým osvobozením pro příspěvek zaměstnavatele.

Poradna čtení na 2 minuty

Markéta: Máme s manželem dvě děti (9 a 5 let). Prozatím jsme nikdy o přídavky na děti nežádali, ale teď to chceme zkusit, do jakého limitu musíme mít příjem?

Poradna přečtete do minuty

Kristýna: Zdědila jsem nyní byt po babičce, chci ho však prodat. Budu z prodeje bytu platit nějaké daně? Musím podávat daňové přiznání?

Poradna přečtete do minuty

Jan: Své úspory v penzijním připojištění jsem převedl na smlouvu o doplňkovém penzijním spoření a plánuji čerpání předdůchodu. Skutečně budu mít nekrácený starobní důchod?

Poradna přečtete do minuty

Sylvie: Hledala jsem zaměstnání na zkrácený úvazek a povedlo se mi to, zaměstnavatel však požaduje v pracovní smlouvě dojednat zkušební dobu. Má na to právo?

Penze Právo Zaměstnání čtení na 2 minuty

Někteří občané obdrží v produktivním věku několikrát výpověď a sami několik výpovědí v zaměstnání podají. Jaký má tato skutečnost vliv na důchodové nároky? Jaká pravidla platí pro podání výpovědi při práci v penzi?

Pojištění čtení na 2 minuty

Ideálním řešením pro všechny zaměstnance v případě obdržení výpovědi od zaměstnavatele je, když se jim téměř okamžitě podaří najít na trhu práce nové pracovní uplatnění. Když se tak nestane, tak je vhodné se registrovat na úřadu práce. Jak je to s nárokem na podporu v nezaměstnanosti?

Právo přečtete do minuty

Zaměstnanec může pracovní poměr ukončit výpovědí kdykoliv, a to i bez udání důvodu. V takovém případě mu však odstupné dle zákoníku práce nenáleží. Jestliže však obdrží zaměstnanec odstupné od zaměstnavatele pro důvody, na kterých nenese vinu, potom má nárok na zákonné odstupné.

Praktické

Populární na Dům financí

CMP