Články, které napsal
Petr Gola

Poradna přečtete do minuty

Rudolf: Pracuji v zemědělské výrobě, celý den jsem na nohách, nyní jsem po operaci kyčle a řeším co dál. Práci těžko zvládnu a do důchodu mi chybí asi 1 rok a 3 měsíce. Není pro mě lepší požádat o předčasný důchod?

Daně Právo Zaměstnání přečtete do minuty

V Česku jsou aktuálně dvě daňové sazby – 15 % a 23 %, přičemž vyšší daňové sazbě podléhají pouze velmi vysoké zdanitelné příjmy. Jednou z navrhovaných změn v rámci vládního konsolidačního balíčku je snížení limitu, od kterého budou rozhodné příjmy podléhat vyšší daňové sazbě.

Poradna přečtete do minuty

Jan: Bohužel až v březnu jsem mohl odejít do předčasného důchodu, který mám ve výši 15984 Kč. Nyní v červnu se budou důchody zvyšovat. O kolik si polepším, když jsem předčasný důchodce a odešel do důchodu dříve?

Daně Právo Zaměstnání přečtete do minuty

Připravované legislativní změny počítají s výrazným zredukováním daňových slev. Daňoví poplatníci, kteří nyní čerpají některou z těchto daňových slev, by zaplatili na dani z příjmu mnohdy výrazně více.

Poradna přečtete do minuty

Marcela: Důchodový věk mám 64 let a 8 měsíců. Nyní uvažuji o předčasném důchodu bez výplaty. Kdy si o něj mohu požádat? Mohu během této doby pobírat podporu v nezaměstnanosti? Lze čerpat i předdůchod?

Poradna čtení na 2 minuty

Jaroslava: Narodila jsem se v únoru 1963 a mám tři děti, nyní pobírám invalidní důchod II. stupně a v práci se mi udělalo špatně a ukončila jsem zaměstnání dohodou výpovědí. V listopadu 2022 jsem si požádala o předčasný důchod bez výplaty. Jak se mi bude hodnotit podpora v nezaměstnanosti do důchodu, jak dlouho ji budu pobírat, jak to budu mít s důchodem?

Daně Pojištění Právo Zaměstnání přečtete do minuty

V případě zavedení nemocenského pojištění by měli všichni zaměstnanci nižší čistou mzdu. Při výpočtu nemocenského pojištění by se stejně jako u sociálního a zdravotního pojištění neuplatňovaly daňové slevy a daňové zvýhodnění na děti.

Praktické

Populární na Dům financí