Články, které napsal
Petr Gola

Daně Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

I při práci na dohodu o provedení práce musí být dodržena minimální měsíční mzda. Při nižší měsíční odměně je však zdanění nižší než při práci na klasickou pracovní smlouvu.

Daně Zaměstnání přečtete do minuty

Výdělek u dohody o pracovní činnosti není nijak limitován, vždy však musí být dodržena minimální hodinová mzda. Jak se zdaňuje odměna z dohody o pracovní činnosti?

Poradna přečtete do minuty

František: Při dědictví jsem v loňském roce zdědil nemovitost v Hodoníně, bydlím však v Olomouci. Kde budu dávat daňové přiznání k této nemovitosti? Mohu ho vyplnit nějak on-line? Jsem zaměstnanec, nemám daňové zkušenosti…

Poradna přečtete do minuty

Robert: Jsem OSVČ a manželka je moje spolupracující osoba. Jak je to v takovém případě s limitem pro DPH, když na manželku převedu cca třetinu příjmů a výdajů.

Daně Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Ve třetím čtvrtletí roku 2022 činila průměrná hrubá měsíční mzda 39858 Kč. Kolik však zůstane zaměstnanci? Rozdíly mohou být značné, záleží na uplatněných daňových slevách.

Poradna přečtete do minuty

Romana: Mám problém sehnat kvůli svým zdravotním problémům zaměstnání, když o nich zaměstnavateli řeknu, tak mě odmítnou. Nemám ani nárok na sociální dávky a jsem bez financí. Poradíte mi?

Daně Pojištění Zaměstnání přečtete do minuty

Přestože se většinou mluví o dani z příjmu, tak na sociálním a zdravotním pojištění zaplatí zaměstnanci v souhrnu více. Povinné pojistné totiž za ně platí i zaměstnavatel.

Poradna přečtete do minuty

Tereza: Pracuji na základě pracovní smlouvy a mimo příjmy ze zaměstnání jsem teď začala mít i kapitálové příjmy. Jak je to v takovém případě s daněmi?

Daně Zaměstnání čtení na 2 minuty

Z hrubé mzdy je většině zaměstnanců sražena daň z příjmu. V roce 2023 máme dvě daňové sazby: 15 % a 23 %. Jak se vypočítává daň z příjmu při práci pro více zaměstnavatelů? Jaký vliv na výpočet daně z příjmu má práce na zkrácený úvazek?

Praktické

Populární na Dům financí

CMP