Články, které napsal
Petr Gola

Domácnost přečtete do minuty

Lidé bydlící v nájmu musí počítat s vyššími výdaji za bydlení z důvodu růstu nákladů na energie a z důvodu růstu nájemného. Dobré vztahy s nájemcem jsou rozhodně výhodné.

Poradna přečtete do minuty

Jitka: Neustále zdražování mě nutí hledat ke svému zaměstnání brigádu. Mám možnost pracovat na dohodu o provedení práce. Je nějaké příjmové a hodinové omezení? Jaké budu platit daně, abych věděla, kolik mi zůstane, děkuji.

Poradna přečtete do minuty

Leoš: Z důvodu vyšších nákladů na energie jsou pro mě aktuální měsíce v podnikání finančně velmi náročné. Je nějaká možnost platit méně na dani z příjmu z důvodu vysokých cen energií? Nebo alespoň úleva od pojistného?

Poradna přečtete do minuty

Lucie: Mám dvouletého syna, a ještě rok s ním budu na rodičovské dovolené. Mohu při pobírání rodičovského příspěvku začít podnikat?

Poradna přečtete do minuty

Anna: Odešla jsem do předdůchodu, myslela jsem, že už nebudu pracovat. Teď mám ale možnost dělat zajímavou práci na pár hodin denně na DPP. Můžu v předdůchodu pracovat? A pokud ano, kolik si mohu vydělat?

Penze Pojištění přečtete do minuty

Měsíční částka vdovského důchodu závisí na průběhu pojištění zemřelého manžela. Jaké podmínky platí pro vlastní příjem vdovy? Jak je to v případě nezaměstnanosti?

Penze Zaměstnání přečtete do minuty

Někteří občané s vysokými úsporami čerpají své finanční prostředky ze smlouvy o doplňkovém penzijním spoření ještě před dosažením důchodového věku formou předdůchodu. Lze v takovém případě čerpat podporu v nezaměstnanosti?

Penze Pojištění přečtete do minuty

Mnozí starobní důchodci si ke svému důchodu přivydělávají, v řádném důchodovém věku mohou pracovat i na smlouvu na dobu neurčitou. Jak je to v případě skončení jejich zaměstnání?

Penze Pojištění přečtete do minuty

Odchod do případného předčasného důchodu je vhodné dobře naplánovat, zejména vyčerpat podpůrčí dobu u podpory v nezaměstnanosti, díky čemuž je měsíční důchod následně vyšší.

Praktické

Populární na Dům financí

CMP