Dávky a důchody

Koronavirus Měnová politika přečtete do minuty

Málokdo čekal, že by Evropská centrální banka změnila svou měnovou politiku a zvedla například úrokové sazby. Spíše se čekalo, jestli se naznačí nějaká možná změna v přístupu. Nestalo se tak a i v následujících třech měsících bude ECB nakupovat finanční aktiva za 80 miliard eur měsíčně.

Penze čtení na 2 minuty

Výpočtová formule starobního důchodu se každoročně mění. Jak vysoký důchod bude mít občan přiznaný v roce 2021, jestliže dostává průměrnou mzdu?

Koronavirus Měnová politika čtení na 2 minuty

Americká centrální banka už dříve počítala s tím, že otevření ekonomiky v zemi po pandemii přinese inflaci způsobenou obrovským nárůstem poptávky za dobu, kdy byla většina aktivit omezena. Odhad Fedu byl správný, inflace nabrala na otáčkách.

Daně Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Zaměstnanci pracující za stejnou hrubou mzdu mohou mít v praxi rozdílně vysokou čistou mzdu. Za odvedenou práci tedy dostávají na účet jinou částku. Jak je to možné?

Penze přečtete do minuty

Výpočet starobního důchodu ovlivňuje celý průběh pojištění. Jak ovlivňuje důchodové nároky rozvod?

Koronavirus Měnová politika čtení na 2 minuty

Známý investor Stanley Druckenmiller v rozhovoru pro americký televizní kanál CNBC prohlásil, že dolar překročil hranici, ze které není možné se vrátit. Důvěra v dolar je podlomena, což v dlouhodobém horizontu bude mít za následek zbavovaní se dolaru jako světové rezervní měny.

Daně Penze přečtete do minuty

I předdůchodci mohou mít zdanitelné příjmy a potom mají povinnost podávat daňové přiznání a při výkonu samostatné výdělečné činnosti i přehledy o příjmech a výdajích.

Penze Právo přečtete do minuty

Pavel: Jsem pracující invalidní důchodce a nyní se mnou chce zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr. Mám nárok na odstupné?

Penze Zaměstnání přečtete do minuty

Pobírání předdůchodu neznamená, že se předdůchodce nemůže nechat zaměstnat. Jaké možnosti výdělku má předdůchodce?

Penze Právo přečtete do minuty

Měsíční částka starobního důchodu, řádného nebo předčasného, závisí nejenom na výši příjmů v rozhodném období, ale i na získané době pojištění. Jak je to v případě čerpání předdůchodu?

Koronavirus Měnová politika čtení na 2 minuty

Po francouzských ekonomech, kteří vyzývali Evropskou centrální banku, aby smazala dluhy států, přichází tentokrát s návrhem na smazání dluhů soukromých firem sám francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Aby se zabránilo vlně bankrotů, stát by podle něj neměl vymáhat po firmách půjčené peníze.

Praktické

Populární na Dům financí