Dávky a důchody

Daně Koronavirus Pojištění čtení na 2 minuty

Všechny OSVČ, které vykonávaly alespoň po část loňského roku samostatnou činnost, musí odevzdat své zdravotní pojišťovně přehled o příjmech a výdajích za uplynulý rok. O kolik zaplatí na zdravotním pojištění méně?

Pojištění Právo Zaměstnání přečtete do minuty

I při práci na některou z pracovních dohod může vzniknout nárok na nemocenskou v případě pracovní neschopnosti, podmínkou je však účast na pojištění.

Pojištění Právo Zaměstnání přečtete do minuty

Nárok na nemocenskou může vzniknout i po skončení pracovního poměru. Pokud je dodržena ochranná lhůta. Pro penzisty však ochranná lhůta neplatí.

Pojištění přečtete do minuty

Osoby samostatně výdělečně činné mají nárok na nemocenskou pouze v případě, že si platí dobrovolné nemocenské pojištění. Čím vyšší platby, tím vyšší nemocenská.

Investice Koronavirus Měnová politika čtení na 2 minuty

Mluvit o tom, že akciové trhy jsou vlivem zásahů centrálních bank odtržené od reálné ekonomiky, je nošením dříví do lesa. Mnohem znepokojivější však je, že první lednový týden znovu ukázal, že se světové trhy rozhodly vytrvale ignorovat špatné zprávy. Které konkrétně?

Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

V případě delší pracovní neschopnosti mají zaměstnanci od 15. kalendářního dne nárok na nemocenskou, přestože pracují na dobu určitou, zkrácený úvazek či jsou ve výpovědní době. Jak se nemocenská počítá?

Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Během prvních 14 dní pracovní neschopnosti dostávají zaměstnanci náhradu mzdy, kterou jim vyplácí zaměstnavatel. Jak se počítá náhrada mzdy v roce 2021?

Daně Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Mnozí zaměstnanci si ke svému hlavnímu zaměstnání přivydělávají na některou z pracovních dohod. Jaké daně se platí z pracovních dohod?

Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Zdravotní pojištění se platí z jakkoliv vysoké hrubé mzdy, sociální pojištění však nikoliv. Z částky nad strop se již sociální pojištění neplatí. Jak je to v roce 2021?

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

Rok 2020 představoval pro investory velmi tvrdou zkoušku. Světové trhy zažily dva propady, jeden na konci března a druhý na konci října. Stejný průběh mělo i obchodování na pražské burze. Ve výsledku rok 2020 nedopadl až tak špatně, a to hlavně díky dvěma růstovým měsícům: listopadu a prosinci.

Invalidita Penze Pojištění přečtete do minuty

V Česku jsou vypláceny invalidní důchody prvního stupně, druhého stupně a třetího stupně. Čím vyšší stupeň invalidity, tím vyšší státní důchod. Jaké další faktory ovlivňují měsíční částku invalidního důchodu?

Praktické

Populární na Dům financí