Dávky a důchody

Penze Spoření Zaměstnání přečtete do minuty

Před dosažením řádného důchodového věku je možné odejít do penze dříve pouze při čerpání kráceného předčasného důchodu. Kdy nejdříve je možné jít do předčasného důchodu?

Penze Právo přečtete do minuty

Pro přiznání starobního důchodu je nutné dosáhnout řádného důchodového věku a získat minimální dobu pojištění v rozsahu 35 let. Jak se postupně zvyšuje důchodový věk?

Pojištění Právo čtení na 2 minuty

Při splnění podmínky pojištění mají tatínci nárok na otcovskou, která se pobírá jeden týden. Za tento týden péče obdrží tedy rodina mateřskou i otcovskou. Jak je otcovská vysoká?

Mateřská Penze Pojištění přečtete do minuty

Při splnění zákonných podmínek může v praxi pobírat peněžitý příspěvek v mateřství (mateřkou) i maminka mající nárok na invalidní důchod.

Mateřská Pojištění Právo čtení na 2 minuty

Během šestinedělí nemůže otec dítěte mateřskou pobírat, potom již při splnění zákonných podmínek ano. Základní podmínkou je účast na pojištění.

Reklama

Mateřská Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Některé maminky si chtějí během péče o své malé dítě přivydělat, ať už z potřeby zvýšení rodinného rozpočtu nebo z důvodu alespoň částečné vlastní pracovní seberealizace. Jaké jsou možnosti přivýdělku? Kdy se platí nejnižší daně?

Mateřská Pojištění čtení na 2 minuty

Mateřská je dávkou nemocenského pojištění, jejíž výše závisí na dosahovaném předchozím příjmu v rozhodném období. Vypočítejme si mateřskou dle výše mzdy.

Penze přečtete do minuty

Partnerka nemá v případě úmrtí svého partnera nárok na žádný pozůstalostní důchod od státu, ani v případě výchovy dětí.

Penze Spoření Zaměstnání přečtete do minuty

Zapojení zaměstnavatele do vlastního spořícího plánu na penzi je daňově velmi výhodné. Jaká pravidla platí pro daňové osvobození příspěvků zaměstnavatele na „penzijko“?

Sociální dávky čtení na 2 minuty

Nárok na porodné mají pouze rodiče s rozhodnými příjmy do limitu. Porodné je jednorázovou státní dávkou, o kterou se žádá na místně příslušném úřadu práce.

Daně Penze Zaměstnání čtení na 2 minuty

Mnohým studentům a penzistům přivydělávajících si během letních měsíců na dohodu o provedení práce vznikne nárok na daňovou vratku. Podívejme se na příklady.

Praktické

Reklama

Reklama

Populární na Dům financí