Dávky a důchody

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

V roce 2020 patřila Tesla k nejvýnosnějším a nejsledovanějším akciím na světě. Avšak v letošním roce 2021 se jejím akciím nedaří. Zažily pád z 888 dolarů pod 700, kde se nyní obchodují. Elon Musk se snaží upřít zájem investorů k bitcoinu. Může ještě Tesla růst?

Příběhy Sociální dávky čtení na 3 minuty

Jana (45): s manželem oba pracujeme, jak se dá. I tak je současná situace pro nás velmi těžká. Mám práci na DPP, ale provozovny jsou zavřené, takže moje práce není potřeba. K tomu dvě děti doma. Rychlá finanční pomoc naštěstí přišla do týdne.

Penze Právo čtení na 2 minuty

Z důvodu neustálého prodlužování řádného důchodového věku je pro řadu lidí možnost odchodu do předčasného důchodu z různých důvodů dobrým řešením. Jak se změnilo krácení za předčasnost za deset let?

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

Světové burzy už zase začaly přepisovat své absolutní rekordy. Německý DAX překonal hranici 15000 bodů, americký S&P 500 pak hodnotu 4000 bodů. Dokonce i pražská burza se blíží k 1100 bodům. Může tato maxima v krátkodobém horizontu něco překazit?

Penze Právo Zaměstnání přečtete do minuty

Dle aktuálně platné legislativy nejsou starobní důchodci nijak omezeni ve výdělečné činnosti a současně mají nárok na stejné daňové slevy jako ostatní daňoví poplatníci. V minulosti tomu tak nebylo.

Koronavirus Měnová politika čtení na 2 minuty

Od srpna 2020 předvedly americké desetileté dluhopisy silný růst. V srpnu se jejich výnos pohyboval na úroku 0,6 %. Na konci letošního března si USA půjčovaly na 10 let za 1,7 %. Jsme svědky návratu k normálu na dluhopisovém trhu?

Penze Právo přečtete do minuty

Žadatelé o starobní důchod musí získat minimální dobu pojištění, jinak nemohou státní důchod dostávat na účet ani v případě dosažení důchodového věku. Jak se zvyšovala minimální doba pojištění v ČR?

Koronavirus Měnová politika čtení na 2 minuty

Čínské ekonomice se jako jediné z velkých světových ekonomik podařilo v loňském roce vyhnout recesi. Čínský HDP vzrostl o 2,3 %. Je to sice nejméně za 44 let, kdy bylo zvykem mít šestiprocentní a vyšší růst, ale v porovnání s ostatními zeměmi je to velmi slušný výsledek.

Pojištění čtení na 2 minuty

V praxi některým OSVČ pomáhá druhý z manželů. Pro daňové účely se jedná o spolupráci. Jak to mají s platbou sociálního pojištění spolupracující osoby?

Praktické

Populární na Dům financí