Dávky a důchody

Daně Pojištění čtení na 3 minuty

Úspěšní podnikatelé se nevyhnou zvýšené daňové administrativě a povinnostem, neboť při překročení zákonného obratu se stávají plátci daně z přidané hodnoty.

Penze Poradna čtení na 3 minuty

Michal: Do předčasného důchodu mi chybí dva roky. Uvažuji, že ukončím podnikání a budu pracovat pouze na brigády. Jaký to bude mít vliv na můj měsíční důchod?

Penze Spoření čtení na 3 minuty

Zajištění na penzi nebo spoření na zlepšení vlastní bytové situace jsou státem podporovány, jednou z forem je státní příspěvek. Zatímco u stavebního spoření státní příspěvek klesá, tak u penzijního připojištění a doplňkového penzijního spoření se od července zvyšuje.

Penze Poradna Sociální dávky čtení na 3 minuty

Jitka: Jsem v předdůchodovém věku a momentálně jsem na úřadu práce. Podporu v nezaměstnanosti přestanu pobírat v srpnu. Zajímalo by mě, jak se mi bude hodnotit evidence na úřadu práce po vyčerpání podpory v nezaměstnanosti. Nemám raději odejít do předčasného důchodu?

Penze Spoření čtení na 3 minuty

Vlastní finanční zajištění na penzi bude pro budoucí žadatele o starobní důchod ještě důležitější, než je tomu v současnosti. Úloha vlastního spoření a investování na důchod stále roste. Pouze z jednoho finančního produktu lze přitom čerpat čím dál oblíbenější předdůchod.

Daně Pojištění čtení na 3 minuty

Veškeré daňové a administrativní povinnosti si mohou OSVČ značně snížit využitím některého paušálu. Pro některé OSVČ je daňově výhodnější vstup do měsíčního daňového paušálního režimu, pro jiné OSVČ vychází daňově lépe stanovovat roční daňový základ výdajovým paušálem. Porovnejme si situaci za rok 2024.

Penze Poradna čtení na 3 minuty

Zuzana: Nyní pobírám podporu v nezaměstnanosti a současně pobírám předdůchod. Teď přemýšlím, zdali mám po skončení podpory v nezaměstnanosti odejít do předčasného důchodu nebo mám ještě počkat a odejít za necelé dva roky do normálního starobního důchodu. Co je výhodnější?

Penze Poradna Právo čtení na 2 minuty

Marie: Narodila jsem se v březnu 1967 a v září mi skončí výplata vdovského důchodu, který mi náleží jeden rok. Jaká je věková podmínka pro obnovení vdovského důchodu v mém případě?

Investice Penze čtení na 2 minuty

V příštích letech poroste úloha vlastního finančního zajištění na penzi. Nejvíce přitom musí spořit a investovat na důchod osoby samostatně výdělečně činné. I při vysokých ziscích jsou totiž na tom podnikatelé často důchodově hůře než zaměstnanci s minimální mzdou. Jak je to možné?

Investice Penze Pojištění čtení na 2 minuty

Platba zdravotního pojištění je povinná, nevyhnout se jí ani investoři pouze s pasivními příjmy z kapitálového majetku nebo z nájmu. V jaké částce se v takových případech platí zdravotní pojištění? Jak je to s platbou důchodového pojištění?

Praktické

Reklama

Populární na Dům financí