Dávky a důchody

Daně Penze Pojištění čtení na 2 minuty

S jakým důchodem mohou přibližně počítat OSVČ, které vstoupí do režimu paušální daně? Podívejme se na praktický výpočet.

Daně Penze Pojištění přečtete do minuty

OSVČ, které vstoupily do režimu paušální daně, jsou na tom s ohledem na výpočet starobního důchodu lépe než OSVČ platící pouze minimální zálohy na sociálním pojištění.

Daně Pojištění přečtete do minuty

Daňovou novinkou roku 2021 pro OSVČ byla možnost platit všechny daňové platby jednou částkou. Jak se zvyšuje paušální daň pro rok 2022?

Pojištění Zaměstnání přečtete do minuty

Mzdové náklady zaměstnavatele netvoří pouze hrubá mzda zaměstnance, ale i povinné sociální pojištění a zdravotní pojištění placené zaměstnavatelem za zaměstnance.

Pojištění přečtete do minuty

Z hrubé mzdy je zaměstnancům mzdovou účetní sráženo sociální a zdravotní pojištění. Na výpočet povinného pojistného přitom nemá vliv počet dětí ani žádné jiné daňové slevy.

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

Pokud nastane pátý supercyklus, bude to v důsledku masivních investic do zelené ekonomiky. Ceny komodit, a to především ropy a mědi, včetně energií neustále rostou. Zajímavé ovšem je, že tento růst doprovází propad cen zemědělských komodit. Jak je to možné?

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

Historie ekonomického vývoje ve 20. století ukázala, že nový supercyklus začíná vždy plánem masivního investováním. Ten čtvrtý, a zatím poslední, začal ve století současném. Jak k němu došlo?

Investice Koronavirus přečtete do minuty

V prvním díle jsme si připomněli různé faktory růstu cen energií a následně si vysvětlili, co je to supercyklus v ekonomice. Nyní se podíváme na důvody možného nového supercyklu na komoditách a připomeneme si jejich historii ve 20. století.

Investice Koronavirus přečtete do minuty

Neustále stoupající ceny ropy, elektrické energie a zemního plynu nás nutí k zamyšlení, zda jde pouze o přechodný jev, z velké části vázaný na celosvětový lockdown, nebo energie vstoupily do nového supercyklu. Co všechno ovlivňuje ceny energií?

Penze přečtete do minuty

Studenti pobírající sirotčí důchod mohou mít současně vlastní příjem, který však jejich sirotčí důchod nezvýší. Proč je pro studenty vhodné pracovat?

Praktické

Populární na Dům financí