Ekonomika

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

V roce 2020 patřila Tesla k nejvýnosnějším a nejsledovanějším akciím na světě. Avšak v letošním roce 2021 se jejím akciím nedaří. Zažily pád z 888 dolarů pod 700, kde se nyní obchodují. Elon Musk se snaží upřít zájem investorů k bitcoinu. Může ještě Tesla růst?

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

Světové burzy už zase začaly přepisovat své absolutní rekordy. Německý DAX překonal hranici 15000 bodů, americký S&P 500 pak hodnotu 4000 bodů. Dokonce i pražská burza se blíží k 1100 bodům. Může tato maxima v krátkodobém horizontu něco překazit?

Koronavirus Měnová politika čtení na 2 minuty

Od srpna 2020 předvedly americké desetileté dluhopisy silný růst. V srpnu se jejich výnos pohyboval na úroku 0,6 %. Na konci letošního března si USA půjčovaly na 10 let za 1,7 %. Jsme svědky návratu k normálu na dluhopisovém trhu?

Koronavirus Měnová politika čtení na 2 minuty

Čínské ekonomice se jako jediné z velkých světových ekonomik podařilo v loňském roce vyhnout recesi. Čínský HDP vzrostl o 2,3 %. Je to sice nejméně za 44 let, kdy bylo zvykem mít šestiprocentní a vyšší růst, ale v porovnání s ostatními zeměmi je to velmi slušný výsledek.

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

V posledních dvou měsících čím dál častěji slýcháme v médiích a od specialistů zprávy, že jsme před branou velké inflace. Důvodem je tisk peněz a zdražování základních surovin, a to zejména ropy. Ovšem francouzský ekonom Patrick Artus z investiční banky Natixis si myslí, že pravděpodobnost inflace je malá. Jaké jsou jeho důvody?

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Většinou českých médií proběhla kratičká zpráva, že experti z Bank of America doporučili k nákupu českou korunu. To je pro nás samozřejmě dobrá zpráva. Ovšem, už méně se zmiňovaly důvody pro tento krok a taktéž skutečnost, že tito experti nedoporučovali jen českou korunu. Co má tedy být důvodem k jejímu nákupu?

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

Cena ropy od března 2020 je jako na houpačce. Před rokem se lehká americká ropa dostala až do záporných hodnot. Letos ropa zažívá silný růst od listopadu, který bohužel začali pociťovat i řidiči na benzinových pumpách. Avšak 18. března 2021 zažila ropa prudký propad. Kolik ropa bude stát?

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Třetí vlna koronaviru se pomalu stává realitou ve všech evropských zemích. Přináší s sebou nové utlumení výrobních a podnikatelských činností. Nejistota a ekonomické problémy každým dnem narůstají. Avšak tyto obavy se neprojevují na ceně zlata.

Investice Osobnosti čtení na 2 minuty

Investiční fond  Berkshire Hathaway patřící legendárnímu investorovi Warenu Buffetovi překonal 10. března hranici 400000 dolarů za jednu akcii. Buffetův majetek tak překonal hranici 100 miliard dolarů. Co je tajemstvím jeho úspěchu?

Koronavirus Měnová politika čtení na 2 minuty

Druhý ekonomický balíček na rozjezd americké ekonomiky po koronaviru má dosáhnout výšky 1900 miliard amerických dolarů. Tento objem nově vytištěných peněz je obrovský, jen pro představu tato částka představuje roční HDP Francie. Jak se odrazí takový příliv nových peněz na světové ekonomice?

Praktické

Populární na Dům financí