Je práce v kanceláři "pohodička"?

Autor: Petr Gola
Vydáno: 2. září 2013 0:00:00
zdroj: sxc.hu

Rozvoj nových technologií zvyšuje počet profesí a činností, které jsou vykonávány v kanceláři. Přestože je pro některé lidi práce v kanceláře pohodička, mnohdy tomu tak není. Pracovní stres, minimum pohybu, nervozita z termínů a problémy s kolegy, to jsou jenom některé z problémů, které s sebou přináší práce v kanceláři.

Každoročně stoupá počet malých firem, kde většina zaměstnanců pracuje v kanceláři. Ve všech firmách platí, že zaměstnanci jsou největším aktivem. Nároky na zaměstnance pracující v kanceláři se zvyšují.

  • Administrativní zaměstnanci musí být spolehliví. Dodržování termínů, schůzek, odpovídání v čas na emaily a telefony, to je zkrátka spolehlivost. Když se něco domluví, řekne, tak se to splní.

 

Pohyb je nutností

Pevný režim je pro řada zaměstnanců pracujících v kanceláři nedosažitelný, je potřeba počítat s řadou termínů, schůzek a úkoly. Dodržování alespoň krátkých přestávek je proto velmi důležité a ve volném čase je vhodné sportovat a chodit do přírody. Vždyť celý den být v malé kanceláři není pro naše zdraví ideální.

  • Zaměstnanci pracující v kanceláři se musí co nejvíce hýbat. Vždyť celodenní vysedávání v kanceláři je pomalý ničitel zdraví. Minimum pohybu a žádný čerstvý vzduch je potřeba kompenzovat ve volném čase. Pravidelný pohyb je při práci v kanceláři nutností.

 

Dá se v kanceláři pracovat bez stresu?

Většinu kancelářských prací doprovází stres mnohem více než manuální práce. U fyzicky náročnějších prací se náročnou činností více odstraňují všechny negativní emoce, obavy a úzkost. Snížit stres je možné i v kanceláři.

  • Dobrá organizace práce je nutností. Náročné úkoly není vhodné přesouvat v kalendáři příliš dozadu, přichází potom nutně časový pres. Zodpovědní zaměstnanci dělají úkoly v předstihu. Stres často přichází v situaci, kdy se nahromadí několik úkolů najednou, když se nestíhají termíny a když není práce v pořádku.
  • Věříme sobě i kolegům. Zaměstnanci pracující v dobrém pracovním kolektivu, kde se mohou na své kolegy spolehnout, minimalizují stres. Dokážou si pomoci, vyhovět a poradit. Navíc se z mnoha nepříjemností vypovídají, nedusí je v sobě.

 

Formuláře a zase ty formuláře

Byrokracie nikdy nevymře. Zaměstnanci pracující v kanceláři jsou mnohdy příliš pohlceni jednotlivými kolonkami, řádky a formuláři. Vyplňování všech zpráv je potřeba dělat s rozvahou a klidnou hlavou, aby se kvůli tomu papírování nevytratila podstata. Pod všemi čísly v různých zprávách a formulářích je potřeba hledat konkrétní věci.

  • Formuláře by neměly být důvodem, proč vytvářet papíry pro papíry. Úspěšní zaměstnavatelé chtějí zaměstnance, kteří pracovní procesy zjednodušují, hledají úsporná opatření a nedělají práci pro práci.

 

Kancelář nezbavuje zodpovědnosti

V prosperujících společnostech posilují vlastní odpovědnost zaměstnanců. Všichni zaměstnanci mají přímo zodpovídat za svoji práci. Šetření času a posilování vlastní úlohy zaměstnance je cesta, jak docílit lepších pracovních výsledku a nepropadnout do šedé rutiny.

  • I zaměstnanci v kanceláři mohou nadále zůstat samostatní, kdy dokážou na pracovním úkolu pracovat samostatně a dotáhnout daný problém až do konce s návrhem řešení. Samostatnost zaměstnanců je základním kamenem pro kreativitu, vlastní invenci a inovaci. Zaměstnanci pracující v kanceláři samostatně neupadají do rutiny. Nad prací přemýšlí a nedělají vše automaticky stejně, protože se to tak dělají již tři roky.

 

Řešením může být výpověď

Někteří zaměstnanci zjistí, že si s kolegy nerozumí, práce je neuspokojuje a přináší jim příliš mnoho stresu. Mnohdy může být řešením pouze výpověď, zaměstnanec může podat výpověď bez udání důvodu. Většina zaměstnanců v dnešní hektické době změní zaměstnavatele. Vznikají nové pracovní pozice, jiné zanikají. Změna profese nebo zaměstnavatele může být novou výzvou.

 

Vzor výpovědi

 

ABC, s. r. o., Luční 19, Praha

 

Výpověď pracovního poměru výpovědí

 

K dnešnímu dni podávám výpověď, pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby dvou měsíců dnem 31. října 2013.

 

V Praze 27. srpna 2013

 

 

 

Josef Novák   

Luční 100

Praha 

Reklama

Další články tématu

Firma potřebuje rozhodné zaměstnance

Dobří zaměstnanci umí vyjadřovat své názory, poslouchat připomínkám a námětům druhých, dokážou...

Proč dát zaměstnancům volnost?

Zaměstnanci jsou největším aktivem firmy. Mzdové náklady tvoří významnou nákladovou položku...

Email má šetřit čas

Email je rychlý, pohodlný a levný, pro firemní komunikaci je email naprostou nutností. Úspěšné...

Proč je firemní komunikace důležitá?

Úspěšné firmy mají komunikativní šéfy a vedoucí. Díky dobré komunikaci se daří včas řešit...

Témata

Daně za rok 2013

Daňové přiznání za rok 2013 je nutné podat na finanční úřad do 1. dubna 2014, za zaměstnance...

Co je dobré vědět o EET?

Na elektronickou evidenci tržeb se přechází postupně, v první fázi od 1. prosince 2016 budou EET...

Šetříme dětem

Všichni rodiče chtějí pro své děti to nejlepší. Dopřát dětem kvalitní vzdělání, podporovat ho v...

Zdravotní pojištění

Všichni občané s trvalým pobytem v ČR jsou zdravotně pojištěni a jsou pojištěncem jedné ze sedmi...

Mzdy v ČR

Mzdy v Česku stoupají nejenom nominálně, ale i reálně. Průměrná měsíční mzda atakuje 30tisícovou...

Reklama
Reklama

Neplacené volno

Kolik stojí neplacené volno a kdy lze čerpat?

V životě některých zaměstnanců dochází k situaci, že z různých důvodů potřebují čerpat volno nad zákonný rámec, v takových případech si mohou požádat o neplacené volno. Jaké jsou podmínky pro čerpání neplaceného volna?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.