Těhotenství a nemocenská

Autor: Petr Gola
Vydáno: 11. července 2013 0:00:00
zdroj: pixmac.cz

Velmi často maminky již na začátku těhotenství přestanou pracovat a z důvodu rizikového těhotenství pobírají nemocenskou. Prvních 21 dní nemoci přitom čerpají náhradu mzdy a teprve od 22. dne nemoci nemocenskou.

Těhotné ženy jsou chráněny zákoníkem práce. Dle § 52, písm. d) jsou totiž v ochranné době. Zaměstnavatel nemůže tedy těhotné zaměstnankyni dát standardní výpověď pro nadbytečnost. Přesto však i během těhotenství může zaměstnankyně obdržet výpověď nejčasějším důvodem je:

  • Zrušení zaměstnavatele nebo jeho části či přemístění zaměstnavatele.

V praxi může dojít k situaci, že zaměstnavatel podá zaměstnankyni výpověď pro nadbytečnost, protože neví, že je zaměstnankyně těhotná. Když mu zaměstnankyně následně doručí potvrzení od lékaře, že je těhotná, tak se výpovědní doba zastaví a začně znovu běžet, jakmile se zaměstnankyně vrátí z rodičovské dovolené, tedy po skončení ochranné doby.

 

Co je to ochranná doba?

U nemocenských dávek činí ochranná lhůta 7 dní. To je v praxi velmi důležité pro zaměstnankyně, které jsou těhotné a skončí jim pracovní poměr sjednaný na dobu určitou. Pro zaměstnavatele je velmi výhodné uzavírat smlouvy na dobu určitou, lépe se jim totiž organizuje práce. V případě potřeby se zaměstnavatelům snadněji snižuje počet zaměstnanců a levněji. Není potřeba vyplácet odstupné.

  • Často tak mladé ženy pracují na základě smlovuy na dobu určitou. Smlouva na dobu určitou však končí uplynutím času, i když je v daný okamžik zaměstnankyně těhotná.
  • Uplynutím sjednané doby pracovní poměr končí, těhotenství zaměstnankyně na to nemá vliv. Těhotná žena tak není po skončení sjednané doby již v pracovním poměru. Při splnění zákonných podmínek však bude pobírat nemocenskou i mateřskou, a to z důvodu právě ochranné doby.

 

Nemocenská po skončení zaměstnání

Těhotné zaměstnankyně, kterým skončí pracovní smlouva na dobu určitou, nemusí mít strach, že budou během těhotenství bez finančních prostředků.

  • Když je totiž tato budoucí maminka uznána práce neschopnou, tak bude mít nárok na nemocenskou. Nemocenskou bude tedy pobírat, i když ji skončila pracovní smlouva. Pro přiznání nemocenské z posledního zaměstnání na dobu určitou je potřeba nastoupit na nemocenskou v ochranné lhůtě, která činí 7 dní od skončení pracovního poměru.
  • Prvních 21 dní však náleží náhrada mzdy, kterou vyplácí zaměstnavatel a teprve poté nemocenské dávky.
  • Proto je vhodné nastoupit na nemocenskou ještě před uplynutím pracovní smlouvy na dobu určitou, aby těhotná zaměstnankyně dostávala náhradu mzdy od svého zaměstnavatele. Nemocenskou by následně vyplácela OSSZ.

 

Na rodičovské dovolené se nemocenská nepobírá

V životě dochází k situacím, že maminka na rodičovské dovolené onemocní. V tomto případě však nemá žena nárok na nemocenskou. Pobírá totiž mateřskou nebo rodičovský příspěvek. V případě, že onemocní nezaměstnaná žena, která pobírá rodičovský příspěvek (ihned od narození dítěte), tak rovněž nemá nárok na nemocenskou, neboť nemocenská je dávka, která nahrazuje chybějící příjem ze zaměstnání z důvodu nemoci. Občané v evidenci na úřadu práce nesplňují podmínku pro výplatu nemocenských dávek.

 

Nemocenská na druhé dítě

Když je zaměstnankyně nemocná nebo v rizikovém těhotenství na druhé dítě a má se již vrátit do zaměstnání po návratu z rodičovské dovolené na první dítě, tak již v den návratu do práce bude mít nárok na nemocenskou, pokud ještě nesplňuje podmínku nároku na mateřskou.

Reklama

Další články tématu

Jak je to s mateřskou a ošetřovným?

Z nemocenského pojištění není poskytována pouze nemocenská, ale taky mateřská a ošetřovné....

Jak vysoká je nemocenská?

Nemocenská náleží až od 22. dne pracovní neschopnosti. První tři týdny náleží zaměstnanci...

Jak je vysoká náhrada mzdy?

Během prvních tří týdnů nemoci nedostávají zaměstnanci nemocenské dávky, ale náhradu mzdy,...

Na jaké nemocenské dávky máte nárok?

Nemocenské dávky jsou upraveny zákonem o nemocenském pojištění. Při splnění zákonných podmínek...

Témata

Studium a práce

Mnozí studenti chtějí mít vlastní příjem během studia, zejména během prázdnin. Zvyšují si svoji...

Finanční testy

Na vánoční období jsme si pro vás připravili pět zajímavých finančně-daňových testů. Prověřte si...

Mzdy v ČR

Česko patří mezi vyspělé země světa s nízkými mzdovými rozdíly, přesto jsou v některých krajích...

Trh práce v ČR

Průměrná mzda v Česku meziročně stoupá a nezaměstnanost je druhá nejnižší ze zemí EU. Podmínky...

Sociální pojištění

Na sociálním pojištění odvádí někteří zaměstnanci více než na dani z příjmu fyzických osob. Jak...

Reklama
Reklama

Jak dlouho náleží důchod

Doba pobírání penzí v ČR

V důchodové legislativě hraje věk důležitou roli. Bez dosažení důchodového věku nelze starobní důchod pobírat nebo při překročení věku již nenáleží sirotčí důchod. Jak dlouho lze jednotlivé důchody dostávat na účet?

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.