Těhotenství a nemocenská

Autor: Petr Gola
Vydáno: 11. července 2013 0:00:00
zdroj: pixmac.cz

Velmi často maminky již na začátku těhotenství přestanou pracovat a z důvodu rizikového těhotenství pobírají nemocenskou. Prvních 21 dní nemoci přitom čerpají náhradu mzdy a teprve od 22. dne nemoci nemocenskou.

Těhotné ženy jsou chráněny zákoníkem práce. Dle § 52, písm. d) jsou totiž v ochranné době. Zaměstnavatel nemůže tedy těhotné zaměstnankyni dát standardní výpověď pro nadbytečnost. Přesto však i během těhotenství může zaměstnankyně obdržet výpověď nejčasějším důvodem je:

  • Zrušení zaměstnavatele nebo jeho části či přemístění zaměstnavatele.

V praxi může dojít k situaci, že zaměstnavatel podá zaměstnankyni výpověď pro nadbytečnost, protože neví, že je zaměstnankyně těhotná. Když mu zaměstnankyně následně doručí potvrzení od lékaře, že je těhotná, tak se výpovědní doba zastaví a začně znovu běžet, jakmile se zaměstnankyně vrátí z rodičovské dovolené, tedy po skončení ochranné doby.

 

Co je to ochranná doba?

U nemocenských dávek činí ochranná lhůta 7 dní. To je v praxi velmi důležité pro zaměstnankyně, které jsou těhotné a skončí jim pracovní poměr sjednaný na dobu určitou. Pro zaměstnavatele je velmi výhodné uzavírat smlouvy na dobu určitou, lépe se jim totiž organizuje práce. V případě potřeby se zaměstnavatelům snadněji snižuje počet zaměstnanců a levněji. Není potřeba vyplácet odstupné.

  • Často tak mladé ženy pracují na základě smlovuy na dobu určitou. Smlouva na dobu určitou však končí uplynutím času, i když je v daný okamžik zaměstnankyně těhotná.
  • Uplynutím sjednané doby pracovní poměr končí, těhotenství zaměstnankyně na to nemá vliv. Těhotná žena tak není po skončení sjednané doby již v pracovním poměru. Při splnění zákonných podmínek však bude pobírat nemocenskou i mateřskou, a to z důvodu právě ochranné doby.

 

Nemocenská po skončení zaměstnání

Těhotné zaměstnankyně, kterým skončí pracovní smlouva na dobu určitou, nemusí mít strach, že budou během těhotenství bez finančních prostředků.

  • Když je totiž tato budoucí maminka uznána práce neschopnou, tak bude mít nárok na nemocenskou. Nemocenskou bude tedy pobírat, i když ji skončila pracovní smlouva. Pro přiznání nemocenské z posledního zaměstnání na dobu určitou je potřeba nastoupit na nemocenskou v ochranné lhůtě, která činí 7 dní od skončení pracovního poměru.
  • Prvních 21 dní však náleží náhrada mzdy, kterou vyplácí zaměstnavatel a teprve poté nemocenské dávky.
  • Proto je vhodné nastoupit na nemocenskou ještě před uplynutím pracovní smlouvy na dobu určitou, aby těhotná zaměstnankyně dostávala náhradu mzdy od svého zaměstnavatele. Nemocenskou by následně vyplácela OSSZ.

 

Na rodičovské dovolené se nemocenská nepobírá

V životě dochází k situacím, že maminka na rodičovské dovolené onemocní. V tomto případě však nemá žena nárok na nemocenskou. Pobírá totiž mateřskou nebo rodičovský příspěvek. V případě, že onemocní nezaměstnaná žena, která pobírá rodičovský příspěvek (ihned od narození dítěte), tak rovněž nemá nárok na nemocenskou, neboť nemocenská je dávka, která nahrazuje chybějící příjem ze zaměstnání z důvodu nemoci. Občané v evidenci na úřadu práce nesplňují podmínku pro výplatu nemocenských dávek.

 

Nemocenská na druhé dítě

Když je zaměstnankyně nemocná nebo v rizikovém těhotenství na druhé dítě a má se již vrátit do zaměstnání po návratu z rodičovské dovolené na první dítě, tak již v den návratu do práce bude mít nárok na nemocenskou, pokud ještě nesplňuje podmínku nároku na mateřskou.

Reklama

Další články tématu

Jak je to s mateřskou a ošetřovným?

Z nemocenského pojištění není poskytována pouze nemocenská, ale taky mateřská a ošetřovné....

Jak vysoká je nemocenská?

Nemocenská náleží až od 22. dne pracovní neschopnosti. První tři týdny náleží zaměstnanci...

Jak je vysoká náhrada mzdy?

Během prvních tří týdnů nemoci nedostávají zaměstnanci nemocenské dávky, ale náhradu mzdy,...

Na jaké nemocenské dávky máte nárok?

Nemocenské dávky jsou upraveny zákonem o nemocenském pojištění. Při splnění zákonných podmínek...

Témata

Mateřská v kostce

Peněžitý příspěvek v mateřství (mateřská) je dávkou nemocenského pojištění. Pro přiznání...

Běžné účty

Banky jsou si vědomy toho, že mít běžný účet je dnes v podstatě nutností. Proto do své...

Hledáme novou práci

Znalosti a dovednosti zásadním způsobem ovlivňují naše šance na trhu práce. Dobrý životopis a...

Jak žijí Evropané?

Mezi 28 členskými zeměmi EU jsou rozdíly v životní úrovni občanů. Porovnejme si životní úroveň...

Daňové povinnosti

Všichni živnostníci si musí plnit své daňové povinnosti, platit měsíční zálohy na povinném...

Reklama
Reklama

Důchodové nároky

Podmínky pro státní penzi

Při výpočtu starobního důchodu v roce 2018 se hodnotí příjmy v letech 1986 až 2017. Jak se jednotlivé příjmy přepočítávají? Kdo má na důchod nárok? Mají penzisté daňové povinnosti?

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky