Souhrnný přehled nabídky on-line produktů na českém trhu

Rubriky:  Finance Pojištění
Vydáno: 5. října 2012 0:00:00
zdroj: sxc.hu

S rostoucí dostupností internetu rostou také naše požadavky na poskytované služby. Pojišťovny si toto uvědomují a snaží se nám, jakožto potenciálním klientům, vycházet vstříc. Otevřela se nám tak možnost sjednat pojistné produkty on-line. Co vše vyřídíme bez návštěvy pobočky?

V uplynulých dnech jsme se věnovali otázce on-line pojištění. Postupně jsme si představili nabídky jednotlivých pojišťoven jednak z pohledu produktů, které nabízejí on-line, jednak z pohledu možných slev a dalších benefitů nabízených při on-line sjednání.  

Jaká pojištění jsou dostupná on-line?

Pojišťovny do svých on-line nabídek zařazují převážně produkty z oblasti neživotního pojištění. Nejčastěji nabízeným produktem prostřednictvím on-line aplikací je cestovní pojištění. Patnáct ze šestnácti pojišťoven jej klientům nabízí. Druhým nejčastěji nabízeným produktem je povinné ručení a pomyslnou třetí příčku nese pojištění domácnosti. Jedná se vesměs o produkty, které nejsou komplikované a nevyžadují odbornou konzultaci s poradcem.

U poloviny sledovaných pojišťoven je součástí on-line nabídky také havarijní pojištění a pojištění nemovitosti. V méně jak polovině případech je on-line nabízeno také pojištění odpovědnosti v občanském životě.

Pouze ve třech případech se můžeme setkat s on-line pojištěním odpovědnosti v zaměstnání a úrazovým pojištěním. Ojedinělým případem je pojištění psů a koček, které do své on-line nabídky zahrnula Česká pojišťovna.

Právě Česká pojišťovna nabízí on-line nejširší okruh pojištění. Obdobnou nabídku má také ČSOB pojišťovna, ta však neumožňuje sjednat výše zmiňované pojištění psů a koček. Naopak pouze jedno pojištění, konkrétně cestovní pojištění, nabízí Axa životní pojišťovna, ERV pojišťovna, Komerční pojišťovna, Pojišťovna VZP a ERGO pojišťovna. Nutno podotknout, že ERV pojišťovna je specializovanou pojišťovnou pro oblast cestovního pojištění a tak se není co divit, že v on-line nabídce je zahrnuto pouze cestovní pojištění.

Přehled on-line nabízených pojistných produktů

Vesměs všechny pojišťovny odměňují ty klienty, kteří místo návštěvy pobočky usednou doma k počítači a vše si vyřídí sami. Výše slev se pohybuje v průměru kolem 10 %. Cenu pojištění je možné snížit ještě díky různým dalším slevám a benefitům, které se, hlavně u pojištění aut, liší.

Závěrem…

Rozvoj moderních technologií sebou přináší nové způsoby komunikace a lidé se těmto novým trendům rychle přizpůsobují. Příkladem mohou být  instant messengers (Skype, ICQ atd.), kdy se zprávy zobrazují okamžitě po jejich odeslání. Zajistí tak rychlejší reakci. E-mail oproti tomu působí jako „šnek“. Nicméně i e-mailová komunikace má stále své nezastupitelné místo.

Dalším rychle se rozvíjejícím nástrojem komunikace je telefon. První mobilní telefon se v Česku objevil před dvaceti lety (Nokia MD59), připomínal spíše polní vysílačku. Jeho váha se pohybovala okolo čtyř kilogramů a baterie zvládla sotva pár minut hovoru. Dnes mobilní telefony váží minimum, vejdou se do kapsy. Co se funkcionality týká, můžeme s nimi telefonovat, psát textové zprávy, připojit se na internet, pouštět hudbu a dokonce už i platit či si sjednat pojištění.

Pokrok je nezadržitelný. V budoucnu se třeba dočkáme např. služeb video poradce. Budeme v přímém kontaktu s pojišťovnou, aniž bychom museli kamkoli chodit. Otázkou je zda bychom tuto službu skutečně využili a do jaké míry.

Pojišťovny by neměly ustrnout na mrtvém bodě a naopak se dále rozvíjet v návaznosti na požadavky klientů a dostupné technologie.

Reklama

Další články tématu

Dostupné on-line produkty konkurenčních pojišťoven

Pojištění přes internet roste na významu a pojišťovny se snaží nástroje on-line komunikace stále...

Konkurence na trhu on-line pojištění

Již jsme se seznámili s on-line produktovými nabídkami u sedmi pojišťoven. Číslo sedm však není...

On-line pojištění a produktová nabídka pojišťoven

V předchozí části týdenního tématu věnovaného otázce on-line sjednávání pojištění jsme si...

Moderní technologie a jejich vliv na oblast pojištění

Závěr 20. století a počátek nového tisíciletí se vyznačoval nevídaným rozvojem v oblasti...

Témata

Hrubá a čistá mzda

Z hrubé mzdy sjednané v pracovní smlouvě odvádí zaměstnanci zálohu na daň z příjmu fyzických...

Evropa pohledem čísel

V Česku je nejnižší nezaměstnanost ze zemí EU, lucemburská ekonomika je nejvýkonnější a...

Jak žijí Evropané?

Mezi 28 členskými zeměmi EU jsou rozdíly v životní úrovni občanů. Porovnejme si životní úroveň...

Vánoční statistiky

Vánoce mají hluboký význam především pro křesťany. Po Velikonocích je to pro ně druhý...

Koupě nemovitosti

Pořízení nové nemovitosti, ať už za účelem vlastního bydlení nebo pronájmu přináší i daňové...

Reklama
Reklama

Nelehký život OSVČ

Na co nemají OSVČ nárok?

Při výkonu vlastní samostatné výdělečné činnosti je nutné počítat s rizikem, vysokou vlastní zodpovědností, nižší právní ochranou než mají zaměstnanci a s případně nízkými státními dávkami.

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.