Články, které napsala
Šárka Pešková

Nakupování čtení na 2 minuty

Týdenní téma věnujeme otázce mobilních operátorů. V minulých dílech jsme si podrobně představili nabídku těch největších. Aktuálním hitem jsou neomezené tarify. Novinkou českého trhu jsou také zvyšující se počty tzv. virtuálních operátorů. A právě jim věnujeme dnešní článek.

Nakupování čtení na 2 minuty

Několik dní poté, co Telefonica O₂ přišla s nabídkou neomezených tarifů, zahrnul je do své nabídky také Vodafone a to dokonce za nižší cenu. Cena však není to jediné kritérium, jsou to také služby, které jsou součástí daného tarifu.

Nakupování čtení na 2 minuty

Dnešní T – Mobile vstoupil na český trh mobilních služeb jako teprve druhý poskytovatel těchto služeb a má tak v České republice dlouholetou tradici. K neomezeným tarifům se však rozhodl přistoupit až jako poslední z velkých provozovatelů mobilních služeb. Ceny, které nabídl, jsou stejné jako ty, se kterým přišla Telefonica O₂ Jsou ale i nabízené služby stejné, nebo nabízí i něco navíc?

Nakupování čtení na 2 minuty

Jednou z největších a nejdéle působících společností na poli telekomunikačních služeb v rámci České republiky je Telefonica O₂. Své služby poprvé zákazníkům nabídla již v roce 1990 ještě coby Eurotel. Od té doby společnost doznala značných změn.

Nakupování čtení na 2 minuty

První mobilní operátor začal své služby na území České republiky poskytovat již v roce 1990, i když za poměrně vysoké ceny. Za více jak dvacet let se však počet mobilních operátorů navýšil a v rámci konkurenčního boje se ceny naopak snížily. Jaká je v současnosti situace na trhu mobilních operátorů?

Daně čtení na 2 minuty

Daňová přiznání za rok 2012 jsou již podána. Nicméně rok 2013 je rokem plným změn. Ty se projeví na daňových přiznáních živnostníků až v roce 2014. Co na podnikatele čeká a co je nemine? Do jaké míry jsou tyto změny zásadní?

Daně čtení na 3 minuty

Nedílnou součástí „zdanění“ ze strany státu jsou mimo příjmových daní také platby pojistného na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění. Těmto platbám se nevyhne nikdo. Existují zde však drobné rozdíly v tom, v jaké výši a jakým způsobem je pojistné hrazeno. O jaká specifika se jedná?

Daně čtení na 3 minuty

Jedním z hlavních příjmů státního rozpočtu jsou daně. Ty musí platit každý bez ohledu na to, zda je v postavení zaměstnance, nebo drobného živnostníka. Zatímco zaměstnanci mohou starosti s podáním daňového přiznání přenechat zaměstnavateli, živnostníci se s těmito starostmi musí popasovat sami. Co je dobré vědět o daňovém přiznání?

Daně čtení na 2 minuty

Před zahájením vlastního podnikání je potřeba učinit zásadní rozhodnutí, ke kterému bychom měli dospět díky zvážení všech pro a proti. Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro zahájení živnosti, je potřeba vyřídit náležitosti s tím související. Co vše je potřeba udělat pro to, abychom se oficiálně stali živnostníky?

Daně čtení na 2 minuty

V polovině letošního března se konal sjezd nejsilnější vládní opoziční strany. Kromě volby vedení ČSSD byly projednávány také daňové plány, které představil současný stínový ministr financí Jan Mládek. Bohužel pro něj v jeho projevu zaznělo nešťastné slovní spojení „paraziti“ a „OSVČ“, po čemž následovala jak ostrá kritika, tak diskuze na rovnost podmínek pro živnostníky a zaměstnance.

Daně Realitní trh čtení na 3 minuty

Staneme-li si vlastníkem nemovitosti, pak nesmíme zapomenout, že jako vlastníkovi nám vzniká daňová povinnost. Daňová povinnost v překladu znamená zaplatit daň z našeho majetku a tedy vytáhnout ze své peněženky další peníze navíc. Pokud jste ale nákup nemovitosti financovali prostřednictvím hypotečního úvěru, nebo úvěru ze stavebního spoření, pak naopak máte možnost na své nemovitosti „vydělat“.

Praktické

Populární na Dům financí