Jednoduché tipy, jak vnést jaro do domácnosti

Vydáno: 20. května 2019 18:24:01
zdroj: DůmFinancí.cz

Jaro je již v plném proudu, ale jak jistě víte, právě měsíc duben je velmi proměnlivý a náladový. Jeden den nás může šimrat sluníčko svými paprsky po tváři, druhý den se může mračit. Pokud chcete mít stále dobrou náladu, i když venku se to přívětivě netváří, přineste si trochu jara k vám domů. 

Je nejvyšší čas, pokud jste tak ještě neučinili, odložit těžké tkaniny a tmavé doplňky. Kožešinové polštářky vyměňte za barevné, veselé. Těžké závěsy vyměňte za lehčí a světlejší. Jaro je časem znovuzrození a obnovy v přírodě, takže totéž udělejte s vaším interiérem.

Květiny

Ideální způsob, jak oživit barevně interiér, jsou květiny. Ať už čerstvé řezané ve vázičce nebo kytky v květináči. Nemusí to být žádné konkrétní odrůdy nebo barvy, květiny vždy rozjasní prostor, bez ohledu na to, jaký druh zvolíte. Použijte je pro aranžmá stolu, poličky, skřínky či okenního parapetu.

 

Tip: Okenní parapety jsou ideálním místem pro umístění květin a různých dekorací, ale dají se využít i mnohem zajímavěji. Parapet můžete využít například jako barovou desku, jako pracovní stůl nebo třeba na něj dát pelíšek pro kočku. Další inspiraci najdete v článku: Jak využít okenní parapet.


Lehčí tkaniny

Odložte těžší materiály, které jsou vhodné pro zimní měsíce. Patří sem pletenina, vlna, kožešina. Nahraďte je lehkými látkami v jasných barvách se zábavnými vzory jara.

Vzhled lampy

Jednoduchý, ale účinný způsob, jak provést jarní aktualizaci, je změnit stínítka na lampách, ať už stolních či stojacích. Můžete je obalit stejnou látkou, která se objeví na polštářích či závěsech.

Malování

Jaro a léto je ideální období k výmalbě, protože můžete otevřít okno dokořán a barva tak rychle schne. Pokud máte v plánu novou výmalbu, můžete zkusit některou z nových odstínů, případně si zajímavý odstín i sami namíchat. Čerstvá výmalba dělá s interiérem divy. Malovat nemusíte všechny zdi, mnohdy stačí jen jedna v rozdílné barvě.

Barevné květináče

Dobrý nápad je také použít v interiéru barevné květináče. Buď jim můžete opatřit nové potahy ušité z látky, omotat je barevnými provázky nebo jednoduše nabarvit. Látkové  potahy na květináče jsou však lepší volbou, protože je můžete měnit dle aktuální sezóny.

Ložní povlečení

Převlékněte svou postel do nového povlečení a ustelte si jako na louce. Zajímavé jsou motivy kytek, motýlků, ptáčků. Zvolit však můžete i mořskou tématiku nebo vybrat jednobarevné povlečení a vzorovaný přehoz. Nechte jaro proniknout i k vám domů. 

Reklama

Témata

Rodinné dluhy

ezodpovědné zadlužení mnohdy znamená dlouhodobé finanční starosti nebo dokonce exekuci. Čerpání...

Studenti a daně

Při splnění zákonných podmínek platí za studenty zdravotní pojištění stát, od roku 2010 se však...

Daňová optimalizace

Při využití všech daňových slev, nezdanitelných položek a dalších legislativních opatření si lze...

Invalidní důchod

V Česku jsou vypláceny invalidní důchody prvního stupně, druhého stupně a třetího stupně. Pro...

Pojištění právní ochrany

Dnes a denně jsme vystaveni různým rizikům. Ať už se jedná o rizika ohrožující náš majetek, či...

Reklama
Reklama

Neplacené volno

Kolik stojí neplacené volno a kdy lze čerpat?

V životě některých zaměstnanců dochází k situaci, že z různých důvodů potřebují čerpat volno nad zákonný rámec, v takových případech si mohou požádat o neplacené volno. Jaké jsou podmínky pro čerpání neplaceného volna?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.