Jednoduché tipy, jak vnést jaro do domácnosti

Vydáno: 25. dubna 2019 11:14:37
zdroj: dumfinanci.cz

Jaro je již v plném proudu, ale jak jistě víte, právě měsíc duben je velmi proměnlivý a náladový. Jeden den nás může šimrat sluníčko svými paprsky po tváři, druhý den se může mračit. Pokud chcete mít stále dobrou náladu, i když venku se to přívětivě netváří, přineste si trochu jara k vám domů. 

Je nejvyšší čas, pokud jste tak ještě neučinili, odložit těžké tkaniny a tmavé doplňky. Kožešinové polštářky vyměňte za barevné, veselé. Těžké závěsy vyměňte za lehčí a světlejší. Jaro je časem znovuzrození a obnovy v přírodě, takže totéž udělejte s vaším interiérem.

Květiny

Ideální způsob, jak oživit barevně interiér, jsou květiny. Ať už čerstvé řezané ve vázičce nebo kytky v květináči. Nemusí to být žádné konkrétní odrůdy nebo barvy, květiny vždy rozjasní prostor, bez ohledu na to, jaký druh zvolíte. Použijte je pro aranžmá stolu, poličky, skřínky či okenního parapetu.

Lehčí tkaniny

Odložte těžší materiály, které jsou vhodné pro zimní měsíce. Patří sem pletenina, vlna, kožešina. Nahraďte je lehkými látkami v jasných barvách se zábavnými vzory jara.

Vzhled lampy

Jednoduchý, ale účinný způsob, jak provést jarní aktualizaci, je změnit stínítka na lampách, ať už stolních či stojacích. Můžete je obalit stejnou látkou, která se objeví na polštářích či závěsech.

Malování

Jaro a léto je ideální období k výmalbě, protože můžete otevřít okno dokořán a barva tak rychle schne. Pokud máte v plánu novou výmalbu, můžete zkusit některou z nových odstínů, případně si zajímavý odstín i sami namíchat. Čerstvá výmalba dělá s interiérem divy. Malovat nemusíte všechny zdi, mnohdy stačí jen jedna v rozdílné barvě.

Barevné květináče

Dobrý nápad je také použít v interiéru barevné květináče. Buď jim můžete opatřit nové potahy ušité z látky, omotat je barevnými provázky nebo jednoduše nabarvit. Látkové  potahy na květináče jsou však lepší volbou, protože je můžete měnit dle aktuální sezóny.

Ložní povlečení

Převlékněte svou postel do nového povlečení a ustelte si jako na louce. Zajímavé jsou motivy kytek, motýlků, ptáčků. Zvolit však můžete i mořskou tématiku nebo vybrat jednobarevné povlečení a vzorovaný přehoz. Nechte jaro proniknout i k vám domů. 

Reklama

Témata

Jak ušetřit na výdajích?

Umět šetřit je velmi cenná vlastnost. Šetřením v každém okamžiku, při každém nákupu, při každém...

Daně v Česku a Slovensku

Česko a Slovensko patří mezi několik málo vyspělých zemí, kde je zavedena rovná sazba daně z...

Jak na úřady?

Přestože za zaměstnance zpravidla vyřizuje daňové záležitosti zaměstnavatel, tak se naprostá...

Nelehký život OSVČ

Osoby samostatně výdělečně činné odvádí na povinných odvodech méně než zaměstnanci. Současně...

Podnikání v ČR

V posledních dnech byla hojně diskutovaným tématem rovnost podmínek pro zaměstnance na jedné...

Reklama
Reklama

Legislativa v čase

Vybrané změny oproti roku 2010

Nejenom daňová legislativa se každoročně mění. Jak se zvýšilo daňové zvýhodnění od roku 2010, jak stouply platby živnostníků na povinném pojistném nebo proč je práce na dohodu o provedení práce méně výhodná?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.