Čekáte návštěvu? Přinášíme vám rychlé, ale účinné tipy, jak učinit interiér útulnějším

Vydáno: 22. dubna 2019 6:00:00
zdroj: dumfinanci.cz

Obdrželi jste zprávu, že někdo z vašich příbuzných či známých míří do vašeho města a při té příležitosti vás hodlá navštívit? Možná, že váš domov není úplně dokonalý, ale je váš. Přesto je přáním každého, aby se návštěva cítila co možná nejlépe. Existují drobné triky, díky kterým se jim od vás nebude chtít ani odjíždět. 

Nejdříve zjistěte, zda se jedná pouze o krátkodobou návštěvu, anebo zda hodlají hosté i přenocovat. Mimo pohoštění by to znamenalo připravit pro ně i spaní a veškeré pohodlí.

Vyskládané ručníky v koupelně

Vyskládané ručníky neutrálních barev působí pohostinně, příjemně a navíc, když jsou čerstvě vyprané, krásně voní. Možná to zní jako banalita, ale takto nachystané ručníky nejenže vypadají hezky, ale také přispějí k zútulnění a příjemnému pocitu. Vyskládat je můžete na komodu nebo do pěkného košíku.

Pokoj pro hosty

Jestliže budou hosté zůstávat i na noc, připravte jim pokoj. Na nočním stolku by neměla chybět čerstvá kytička, případně drobná kytka v květináči. Kytka je tou nejlepší dekorací a rozhodně kupte další do kuchyně na stůl nebo do obýváku na konferenční stoleček. Postel by měla být čistě povlečená a ještě lepšího efektu docílíte přidáním polštářků a přehozu. Připravit můžete i malé potěšení – přidejte malou bonboniéru. Čokoláda je luxusní záležitost a nikdy nezklame.

obývací pokoj

Ovoce v kuchyni

Do kuchyně umístěte misku s čerstvým ovocem. Působí osvěžujícím dojmem a pokud je krásně barevné, ovlivňuje pozitivně náladu. Navíc představuje rychlou, zdravou a chutnou svačinku pro vaše hosty. I když nebudete mít čas na velké gruntování, nevadí. Hlavně se snažte o organizovanost a aby se nikde zbytečně nic nepovalovalo. Díky těmto drobným trikům vykouzlíte dojem útulného domova.

Použijte stylové tácky

Ať už máte nějaké věci na komodě, stolku nebo kuchyňské lince, lépe vypadají, když mají nějaké ohraničení. Například kávovar, dóza s kávou, cukrem, krabička s čajem hned bude vypadat lépe na dřevěném nebo proutěném tácku, než jen tak ledabyle položené na lince či skřínce. Totéž platí o ovládačích na konferenčním stolku. Zkuste použít krabičku, tácek, misku a uvidíte, že místo bude hned působit organizovaným a uklízeným dojmem. Stejně tak klíče a příchozí pošta v předsíni.

Svíčky pro lepší pohodu

Svíčky nejsou pouze pro romantické večeře. Do každé místnosti přidávají teplo, vůni a pohodu. Umístěte je na tácek, talířek nebo dřevěné prkénko. Zdobit mohou stůl, komodu, okenní parapet, poličku. Umístěte je tak, aby byly vidět. 

Reklama

Témata

Koupě nemovitosti

Pořízení nové nemovitosti, ať už za účelem vlastního bydlení nebo pronájmu přináší i daňové...

Výběr úvěru

Bez úvěru se většina rodin neobejde, čerpání každého úvěru je však potřeba důkladně promyslet a...

Daně za rok 2012

V týdenním tématu „daně za rok 2012“ se budeme věnovat daňovému přiznání za rok 2012 a Přehledům...

Práce v důchodu

Každoročně stoupá počet pracujících penzistů. Za jakých podmínek mohou příjemci starobního,...

Vánoční testy

V našich pěti vánočních testech si můžete ověřit své finanční a daňové znalosti. Udělejte si...

Reklama
Reklama

Výnos z pronájmu

Investice do nemovitosti

Pravidelný měsíční příjem z pronájmu může tvořit zajímavý rodinný zdroj, každé vlastnictví však přináší starosti a i pronájem nemovitosti může být ztrátový. Jaké daňové povinnosti přináší pronájem nemovitosti?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.