5 typických znaků boho interiérů aneb jak bydlí lidé vyznávající bohémský styl života

Vydáno: 5. dubna 2019 6:00:00
zdroj: DůmFinancí.cz

Boho styl (bohémský styl) poznáte ihned, jakmile vstoupíte do interiéru. Čím je tento styl tak zvláštní? Je zkrátka úplně jiný, než běžné interiéry. Prostě bohémský. Než se dostaneme k bližší specifikaci, prozradíme si, kde se vůbec tento styl vzal. 

Vznikl ve 30. letech 20. století ve Francii společně s hnutím básníků a jiných umělců  jako potřeba odlišit se od střední vrstvy. Slovo bohémský lze interpretovat také jako kreativní, bláznivý, uvolněný, nespoutaný žádnými pravidly. Tento styl v podstatě kombinuje několik stylů dohromady. Totéž platí o eklektickém stylu, ale přeci jen mezi těmito dvěma styly existují určité rozdíly. Boho styl je víc zaměřený na duševní stránku, přírodní materiály, květiny. Co můžete také často vídat v interiérech zařízených v boho stylu, jsou mandaly a lapače snů. Přinášíme vám 5 typických znaků, podle kterých zaručeně poznáte, že jde o boho interiér.

1. Barvy a vzory 

Už jsme se zmínili, že jde o bláznivě zařízený interiér. Tudíž zapomeňte na dokonalou souhru barev a vzorů. Boho styl překypuje pestrými barvami i vzory, které je možné různě kombinovat. Ať už jde o proužky, puntíky či geometrické tvary.

2. Rostliny

V interiéru zařízeném v bohémském stylu nesmí rozhodně chybět rostliny. Oblíbené jsou zejména sukulenty, kaktusy a palmy. Velké zelené listy bývají často i na tapetách nebo závěsech. Celkově si tento styl potrpí na přírodních dekoracích.

3. Odlišné styly i materiály 

Pokud se vám líbí retro, venkovský styl bydlení, ale trochu i vintage či industrial, máte možnost použít od každého něco. Bohémský styl je prostě uvolněný, takže je pouze na vás, co si vyberete. Z materiálů hraje prim kámen, dřevo, kůže, ale i sklo a různé typy kovů. Pro boho styl jsou typické přehozy s třásněmi, polštářky, látky i na stěnách – většinou v podobě mandal nebo něčeho přírodního (kytka, strom, zvíře). Často se polštářky povalují nejen na pohovce, ale i na podlaze. Oblíbené jsou také kožené puffy s marockým vzorem. 

4. Osvětlení 

Zapomeňte na klasické lustry. Tento styl vyznává kreativní doplňky. Stínidla lustrů a lamp mohou být z látky, ale i háčkované, případně vyrobené ze zavařovacích sklenic či láhví od vína. Chybět nebudou ani zajímavé svícny a svíčky. Celkově bude interiér přizpůsoben k odpočinku a pravidelné meditaci.

5. Mandaly 

Mandaly jsme už zmínili. Ty prostě neodmyslitelně patří do boho stylu. Mandaly mohou být ručně malované nebo součástí určitého vybavení, jako je přehoz, koberec, puff, závěs, ubrus a další. Vedle mandal se těší velké oblibě i lapače snů a tzv. yarn wall art. Tedy umělecké výrobky na stěnu, vyrobené z háčkovací či pletací příze. 

Reklama

Témata

Pojištění maminek

Za jakých podmínek je při péči o dítě placeno zdravotní pojištění státem a kdy se péče o dítě...

Prodej nemovitosti

Při dodržení časového testu je příjem z prodeje nemovitosti osvobozen od daně z příjmu fyzických...

Běžné účty

Banky jsou si vědomy toho, že mít běžný účet je dnes v podstatě nutností. Proto do své...

Dovolená v kostce

Nejvýkonnější jsou spokojení a odpočinutí zaměstnanci. Proto je dovolená bez myšlenek na práci...

Státní příspěvky pro děti

Rodiče mohou již svým malým dětem uzavřít stavební spoření nebo doplňkové penzijní spoření,...

Reklama
Reklama

Neplacené volno

Kolik stojí neplacené volno a kdy lze čerpat?

V životě některých zaměstnanců dochází k situaci, že z různých důvodů potřebují čerpat volno nad zákonný rámec, v takových případech si mohou požádat o neplacené volno. Jaké jsou podmínky pro čerpání neplaceného volna?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.