Jednoduché velikonoční dekorace do vašeho domova

Vydáno: 15. dubna 2019 6:00:00
zdroj: dumfinanci.cz

Už to nebude dlouho trvat a máme tady Velikonoce. Sotva jsme uklidili dekorace z Vánoc a chvíli si odpočinuli, máme tady další svátek, ke kterému se pojí výzdoba. Kdo by nemiloval barevnou jarní výzdobu. Obzvlášť tu velikonoční, kde nesmí chybět vajíčka, zajíčci, beránci, květiny, větvičky, kuřátka a další. 

Většině lidem se nechce kvůli pár dnům příliš investovat do dekorací, ale ty vůbec nemusí být kupované a drahé. Velikonoční dekoraci zvládnete vyrobit i sami. Navíc pokud to pojmete víc jarně, vydrží vám mnohem déle, než pouze na Velikonoce. Přinášíme vám trochu inspirace.

Vajíčka 

K Velikonocům patří neodmyslitelně vajíčka. Ty můžete ozdobit mnoha způsoby. Šikovnější můžou zkusit mramorovaná vejce, kdy se vyfouknuté vajíčko (tedy skořápka) ponoří do vody, kde kápnete trochu laku na nehty. Ten se na vajíčko přilepí. Ponořit vajíčko můžete do vody s lakem na nehty i vícekrát. Tím se skořápka obarví sytěji. Abyste si neušpinili prsty je lépe napíchnout vajíčko na špejli.

Další možností je lepit na vajíčka různé nálepky: květiny, motýlky, ptáčky. A když se vám při zdobení nějaké vajíčko rozbije, nesmutněte. Skořápky nabarvěte a nalepte na jiné vajíčko, jako mozaiku. Vajíčka lze zdobit také ubrouskovou technikou, pokud kreslení není zrovna vaše silná stránka. Krásně vypadají i vajíčka polepená kousky látky, krajkou nebo sušenými kvítky. K zdobení vajíček můžete použít i dekorace na nehty.

Velikonoční girlanda

Velikonoční girlandu si vyrobíte snadno tak, že z papíru vystříháte zajíce, motýlky nebo vajíčka a přilepíte na provázek. Buď si předem namalujete motiv nebo si ho jednoduše vytisknete, pak už stačí vystřihnout, nalepit a zavěsit. Jestliže vám není cizí šití, pak si zajíce  ušijte. Stylově vypadá i háčkovaná girlanda s květinami.

Větvičky

Z procházky si domů přineste větvičky. Ty pak můžete nabarvit každou jinou barvou a navěšet na ně ozdoby. Čokoládové bonbóny ve tvaru vajíček, papírové ozdoby, mašličky, květiny, motýlky. Fantazii se meze nekladou.

Barevné kameny

Mimo větviček si z procházky domů přineste i kamínky. Ne zrovna velké šutry. Tak, aby se vám na ně dobře malovalo. Ty pak dejte do misky, květináče nebo jednotlivě položte třeba na okenní parapet.

Věnec

Ten si můžete zhotovit typický velikonoční nebo jarní, který vám vydrží klidně i během léta. Omotejte barevným provázkem (může být háčkovací příze) polystyrenový kruh nebo si vystřihněte kruh z kartonu. Jakmile máte omotáno, přilepte na něj dekorace. Květiny z papíru či vlny, polystyrenová barevná vajíčka, ptáčky, větvičky.

Vajíčko jako mini vázička

Rozbijte špičatou část vajíčka, vyklepněte bílek a žloutek. Připravte si takto 6 vajíček i s papírovým platem. Věříme, že vajíčka upotřebíte při pečení velikonočního beránka. Nabarvěte papírové plato libovolnou barvou, po uschnutí barvy vložte rozbitá vajíčka. Do každého nalijte vodu a vložte malou kytičku, případně použijte kytku papírovou či hedvábnou. 

Reklama

Témata

DPH v ČR

Pro státní pokladnu je výnos z přidané hodnoty jedním z nejdůležitějších příjmů. Od letošního...

Koupě nemovitosti

Pořízení nové nemovitosti, ať už za účelem vlastního bydlení nebo pronájmu přináší i daňové...

Daňová optimalizace

Při využití všech daňových slev, nezdanitelných položek a dalších legislativních opatření si lze...

Studenti a daně

Absolventi s pracovními zkušenostmi mají na trhu práce lepší výchozí pozici než studenti bez...

Důchodové nároky

Při výpočtu starobního důchodu v roce 2018 se hodnotí příjmy v letech 1986 až 2017. Jak se...

Reklama
Reklama

První zaměstnání

Právní minimum nejenom pro absolventy

I absolventi mohou současně pracovat pro více zaměstnavatelů současně či ukončit první pracovní poměr již ve zkušební době. Co je dobré vědět o pracovní smlouvě a daňových povinnostech?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.