6 rostlin, které zlepšují zdraví a vyplatí se pěstovat je v ložnici

Vydáno: 29. března 2019 12:36:20
zdroj: DF

Toxiny nacházející se uvnitř domu ohrožují naše zdraví víc, než by si člověk pomyslel. Pěstovat pokojové rostliny se rozhodně vyplatí. Snižují projevy alergií, astma, zánětů, dýchacích problémů a dokonce i snižují riziko vzniku rakoviny. Rostliny čistí ovzduší od chemických látek (toluen, formaldehyd, trichlorethylen, xylen a benzen), bakterií, sporu plísní, alergenů, elektrosmogu, prachu, zlepšují tok energií a udržují optimální vlhkost

Podle vědců zlepšují pokojové rostliny i mezilidské vztahy. Když se nad tím člověk zamyslí, dává to smysl. Protože každá zeleň a kousek přírody působí blahodárně na psychiku člověka. Existuje i terapie, při které se pacientům s depresí doporučuje chodit do přírody a objímat stromy. Rostliny udržují planetu životaschopnou a zatímco některé z nich jsou vhodné pro pěstování v kuchyni či v obýváku, další se hodí do ložnice, kde přispívají ke zdravému spánku. Právě na ty se dnes zaměříme.

6 rostlin, které se vyplatí pěstovat v ložnici

  • Aloe pravá, známá také jako aloe vera nebo „rostlina nesmrtelnosti“ kromě nesčetných léčivých vlastností čistí vzduch a zvyšuje hladinu kyslíku. Pokud doposud v ložnici žádnou pokojovou rostlinu nemáte, měli byste to napravit.
  • Jasmín uvolňuje příjemnou vůni, která zlepšuje kvalitu spánku a mimo to léčí depresi a úzkost. Doporučuje se mít tuto květinu však dál od postele, jelikož příliš intenzívní vůně může naopak vyvolat bolest hlavy.
  • Levandule je další rostlina, která vám může pomoci snížit stres a úzkost. Uklidňuje děti i dospělé, zpomaluje srdeční frekvenci a zlepšuje kvalitu spánku. I zde platí to, co u jasmínu, tedy všeho s mírou. Vůně nesmí být intenzívní. A stačí jedna aromatická rostlina, určitě nekombinujte více vůní dohromady.
  • Tchýnin jazyk nebo také hadí rostlina účinně zmírňuje podráždění očí, dýchacích cest a bolesti hlavy, usměrňuje proudění energie.
  • Rozmarýn byste čekali asi spíše v kuchyni. Rozmarýn ale také zlepšuje paměť a mimo to výrazně zlepšuje také kvalitu ovzduší v místnosti. Jestliže doma pěstujete v truhlíku bylinky, pak si některé z nich můžete klidně umístit i do ložnice.
  • Anglický břečťan je nejen elegantní zelený horolezec, ale i houževnatá rostlina, která snižuje podráždění plic a alergie. Má 94% schopnost vyčistit prostor a zlepšit ovzduší. Interiérům dodává lehkost a vzdušnost. 
Reklama

Témata

Poplatek za vedení úvěrů

Otázka bankovních poplatků je vždy ožehavým tématem. Na jedné straně stojí klienti, jejichž...

Zdravotní pojištění a my

Všichni občané s trvalým pobytem v ČR jsou zdravotně pojištěni. Odhlásit se ze zdravotního...

Jak ušetřit na výdajích?

Umět šetřit je velmi cenná vlastnost. Šetřením v každém okamžiku, při každém nákupu, při každém...

Jak na dohody?

Finanční situace mladých rodin není často jednoduchá. Mnoho maminek a tatínků řeší nedostatek...

Rodičovská dovolená

Na rodičovskou dovolenou mají nárok všechny zaměstnankyně. Jak dlouho je možné rodičovskou...

Reklama
Reklama

Výběr úvěru

Kdy lze úvěr splatit předčasně?

Bez úvěru se většina rodin neobejde, čerpání každého úvěru je však potřeba důkladně promyslet a propočítat, vždyť splácení úvěru ovlivňuje finanční hospodaření rodiny dlouhodobě.

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.