6 rostlin, které zlepšují zdraví a vyplatí se pěstovat je v ložnici

Vydáno: 29. března 2019 12:36:20
zdroj: DůmFinancí.cz

Toxiny nacházející se uvnitř domu ohrožují naše zdraví víc, než by si člověk pomyslel. Pěstovat pokojové rostliny se rozhodně vyplatí. Snižují projevy alergií, astma, zánětů, dýchacích problémů a dokonce i snižují riziko vzniku rakoviny. Rostliny čistí ovzduší od chemických látek (toluen, formaldehyd, trichlorethylen, xylen a benzen), bakterií, sporu plísní, alergenů, elektrosmogu, prachu, zlepšují tok energií a udržují optimální vlhkost

Podle vědců zlepšují pokojové rostliny i mezilidské vztahy. Když se nad tím člověk zamyslí, dává to smysl. Protože každá zeleň a kousek přírody působí blahodárně na psychiku člověka. Existuje i terapie, při které se pacientům s depresí doporučuje chodit do přírody a objímat stromy. Rostliny udržují planetu životaschopnou a zatímco některé z nich jsou vhodné pro pěstování v kuchyni či v obýváku, další se hodí do ložnice, kde přispívají ke zdravému spánku. Právě na ty se dnes zaměříme.

6 rostlin, které se vyplatí pěstovat v ložnici

  • Aloe pravá, známá také jako aloe vera nebo „rostlina nesmrtelnosti“ kromě nesčetných léčivých vlastností čistí vzduch a zvyšuje hladinu kyslíku. Pokud doposud v ložnici žádnou pokojovou rostlinu nemáte, měli byste to napravit.
  • Jasmín uvolňuje příjemnou vůni, která zlepšuje kvalitu spánku a mimo to léčí depresi a úzkost. Doporučuje se mít tuto květinu však dál od postele, jelikož příliš intenzívní vůně může naopak vyvolat bolest hlavy.
  • Levandule je další rostlina, která vám může pomoci snížit stres a úzkost. Uklidňuje děti i dospělé, zpomaluje srdeční frekvenci a zlepšuje kvalitu spánku. I zde platí to, co u jasmínu, tedy všeho s mírou. Vůně nesmí být intenzívní. A stačí jedna aromatická rostlina, určitě nekombinujte více vůní dohromady.
  • Tchýnin jazyk nebo také hadí rostlina účinně zmírňuje podráždění očí, dýchacích cest a bolesti hlavy, usměrňuje proudění energie.
  • Rozmarýn byste čekali asi spíše v kuchyni. Rozmarýn ale také zlepšuje paměť a mimo to výrazně zlepšuje také kvalitu ovzduší v místnosti. Jestliže doma pěstujete v truhlíku bylinky, pak si některé z nich můžete klidně umístit i do ložnice.
  • Anglický břečťan je nejen elegantní zelený horolezec, ale i houževnatá rostlina, která snižuje podráždění plic a alergie. Má 94% schopnost vyčistit prostor a zlepšit ovzduší. Interiérům dodává lehkost a vzdušnost. 
Reklama

Témata

Vánoce a finance

Vánoční svátky mohou být krásné a pohodové i bez draných vánočních dárků na dluh, které zhorší...

Nákup auta

Život bez auta si většina lidí a rodin neumí dneska představit. Vysoké zadlužení kvůli autu však...

Průměrná mzda

Na průměrnou mzdu v Česku dvě třetiny zaměstnanců nedosáhnou, proč tomu tak je a jak se liší...

Zdanění pasivních příjmů

Čím dál více lidí má pasivní příjmy. Jak je to s platbou zdravotního pojištění, sociálního...

Změny pro rok 2015

Návrh ministerstva financí počítá s několika významnými daňovými změnami od příštího roku. V...

Reklama
Reklama

Neplacené volno

Kolik stojí neplacené volno a kdy lze čerpat?

V životě některých zaměstnanců dochází k situaci, že z různých důvodů potřebují čerpat volno nad zákonný rámec, v takových případech si mohou požádat o neplacené volno. Jaké jsou podmínky pro čerpání neplaceného volna?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.