Vedu jedna jedna

Autor: Petr Gola
Rubriky:  Zaměstnání
Vydáno: 10. června 2014 0:00:00
zdroj: sxc.hu

Pro rozvoj firmy jsou optimističtí zaměstnanci velmi důležití. Zkušení personalisté vybírají zaměstnance, kteří se těší na budoucnost a věří, že se budou mít lépe než nyní. Chuť, elán a radost z dílčích úspěchů se přenáší na ostatní a pomáhá utvářet příjemnou pracovní atmosféru a zlepšovat image firmy.

Zaměstnanci, kteří jsou spokojeni se svým životem a budoucnost vidí pozitivně, mají lepší pracovní výsledky. Jsou kreativnější a přinášení nové řešení problémů. S optimistem se dají i pracovní těžkosti lépe překonat. Pozitivní přístup mého známého dobře vystihuje jeho oblíbená věta, "vedu jedna jedna".

 

Zaměřujme se sami na sebe

Nároky lidí se neustále zvyšují. Někteří zaměstnanci si zvykli, že se každý rok musí mít lépe než minulý rok a některé vymoženosti ani nedoceňují. Radují se méně než by mohli. Mají často špatnou náladu a pesimismus se samozřejmě promítá do každodenního života. Někteří uchazeči o zaměstnání jsou výrazně nespokojeni, což u zkušeného personalisty snižuje naději na úspěch. Neustálý stěžovatel nebo podmračený bubák - těm se inovativní firmy vyhýbají. Nejvíce dobrých nápadů mají zaměstnanci, kteří jsou v pohodě a mají radost ze života. Jak správně řekl filosof Demokritos, „je rozumný, kdo se nermoutí pro to, co nemá, nýbrž se raduje z toho co má“.

 

Originalita vítězí

Úspěch ve všech oborech slaví firmy, které jsou nejlevnější, nejrychlejší, nejkvalitnější a nejoriginálnější. Aby byla firma "in", tak musí mít především kvalitní zaměstnance, kteří jsou největším firemním aktivem. S kreativními zaměstnanci může být i malá firma jiná, zajímavá, nevšední a získat si své věrné zákazníky a ekonomicky sílit. Přicházet s novými nápady je jednou z možností, jak mohou ve světě prorazit i malé začínající firmy, které nemají dostatek peněz a zázemí, aby jejich výrobky a služby byly nejlevnější.

  • Pozitivní zaměstnanci, kteří se nebojí riskovat a hledají nová řešení pracovních situací, jsou neocenitelní. Prvotní neúspěchy nesmí odradit a víra v budoucnost musí být velmi silná.

Pozitivní a příjemná originalita si zaslouží podporu ze strany vedení společnosti. Ani nadaní zaměstnanci se neobejdou bez podpory ostatních zaměstnanců, bez zajímavých podnětů či jejich pomoci. Firma, která se nebojí dát šanci novým nápadům, pracovním postupům či netradičním řešením, má šanci uspět i proti finančně silnější konkurenci.

Chtít být lepší než ostatní

Zaměstnanci, kteří mají rádi změnu a hledají nové pracovní řešení, se nebojí neúspěchu. Dílčí neúspěchy je neodradí, ale posílí. O to více si všeho váží a mají z pracovních úspěchů větší radost. Důležité je však na sobě neustále pracovat, zvyšovat vlastní připravenost. A nebát se. Mnohdy totiž platí, že raději špatné rozhodnutí než žádné rozhodnutí. Vysoká aktivita sice přináší více chyb, ale taky úspěchů a šancí. Klíčem k úspěchu úspěšných zaměstnanců je, že nečekají, že ostatní budou horší, ale chtějí být lepší než oni. Pozitivní přístup vše usnadňuje.

Reklama

Další články tématu

Nezavírejme dveře

Některé firmy nebo zaměstnanci se při ukončení pracovního poměru loučí ve zlém. Tento postup...

Firmy si budují image i při konkurzech

Společnosti si budují tolik potřebné image nejenom svými výrobky a službami, ale rovněž...

Přesčasy výkonnost zaměstnanců nezvyšují

Přestože v některých firmách jsou přesčasy nepsanou samozřejmostí, tak v inovativních...

Věk je jenom číslo

Firmy potřebují výkonné a inovativní zaměstnance. Představa, že pouze mladí zaměstnanci jsou...

Témata

Příjem z pronájmu

Pasivní příjmy z pronájmu jsou výhodné i z důvodu nízkého zdanění. Přesto je však potřeba si...

DPH v ČR

Pro státní pokladnu je výnos z přidané hodnoty jedním z nejdůležitějších příjmů. Od letošního...

Goodwill firmy

Goodwill firmy je rozdíl mezi tržní hodnotou firmy a aktivy firmy (po odečtení závazků). Cílem...

Příjmy studentů

Během letních měsíců v období školních prázdnin si řada středoškoláků a vysokoškoláků...

Mzdy v ČR

Mzdy v Česku stoupají nejenom nominálně, ale i reálně. Průměrná měsíční mzda atakuje 30tisícovou...

Reklama
Reklama

Neplacené volno

Kolik stojí neplacené volno a kdy lze čerpat?

V životě některých zaměstnanců dochází k situaci, že z různých důvodů potřebují čerpat volno nad zákonný rámec, v takových případech si mohou požádat o neplacené volno. Jaké jsou podmínky pro čerpání neplaceného volna?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.