Věk je jenom číslo

Autor: Petr Gola
Rubriky:  Zaměstnání
Vydáno: 9. června 2014 0:00:00
zdroj: sxc.hu

Firmy potřebují výkonné a inovativní zaměstnance. Představa, že pouze mladí zaměstnanci jsou produktivní, je samozřejmě mylná. Úspěšné firmy mají jasné představy o schopnostech zaměstnance na danou pozici, neřeší však jeho věk nebo pohlaví. Zbytečné škatulkování totiž brání přilákat do společnosti ty nejlepší.

Fungující firmy preferují individuální přístup ke svým pracovníkům. Chtějí totiž zlepšovat firemní harmonii a výkonnost. Nejdůležitější pro budoucnost firmy jsou totiž její zaměstnanci a úloha personální politiky je klíčová.

 

Rozhodují lidské a profesní kvality

Manažer musí být muž, pouze mladí přináší potřebné nové řešení pracovních problém, starší pracovníci jsou neflexibilní - to jsou jenom některé ukázky zbytečných personálních předsudků. Každý zaměstnanec je jiný a individuální přístup je nutností. Správný zaměstnanecký mix je jednoznačně výhodou. Proto se firmám osvědčuje, když mají důležité funkce starší pracovníci i mladší, muži i ženy. Rozhodujícím kritériem mají být odbornost a lidské vlastnosti.

 

Personální politika rozhoduje o budoucnosti

Orientace na nové nápady a myšlenky ve všech odděleních firmy, to je cesta, jak získávat nové spokojené zákazníky a zvyšovat firemní zisky. Přitom je úplně jedno, zdali s novými podněty přijde a zrealizuje třicátník nebo šedesátník. Personální firemní politiku by neměl v žádném případě svazovat věk uchazečů o práci nebo současných zaměstnanců.

 

Jak získávat loajální zaměstnance?

Rozšíření nabídky práce z domova nebo zkrácených pracovních úvazků, to je cesta, jak mohou i menší společnosti získat odborníky, kteří by jinak dali přednost renomovanější a větší společnosti. Pro některé úspěšné studenty, maminky s malými dětmi nebo penzisty, je právě možnost pracovat několik hodin denně velmi přínosná a práce na zkrácený úvazek si považují. Jejich výkonnost je velmi dobrá. Studenti oceňují možnost získat potřebné pracovní zkušenosti již během studia a maminky s malými dětmi zase možnost udržovat si neustále své pracovní znalosti a dovednosti. Velmi často jsou tito lidé loajální a následně zůstávají ve firmě na plný úvazek.

 

Proč pracovat během studia?

Pro studenty je výhodné pracovat již během studia hned z několika důvodů. Získají potřebnou praxi, nebudou finančně závislí na svých rodičích a získají i potřebnou dobu pojištění pro důchodové účely. Doba studia od roku 2010 nepatří mezi náhradní dobu pojištění. I když je důchod pro dnešní vysokoškoláky daleko, tak práce během školy má pozitivní vliv na výši státního důchodu. Pro vysokoškoláky je právě zkrácený pracovní úvazek velmi přínosný.

 

Proč pracovat v důchodovém věku?

Státní důchody každoročně v porovnání s průměrnou mzdou klesají. Odchodem do důchodu tedy klesá životní úroveň o desítky procent. Penzisté, kteří mohou pracovat několik hodin denně, mohou být díky svým zkušenostem pro zaměstnavatele velmi přínosní, přičemž mzdové náklady díky práci na zkrácený úvazek budou nižší.

Reklama

Další články tématu

Nezavírejme dveře

Některé firmy nebo zaměstnanci se při ukončení pracovního poměru loučí ve zlém. Tento postup...

Firmy si budují image i při konkurzech

Společnosti si budují tolik potřebné image nejenom svými výrobky a službami, ale rovněž...

Přesčasy výkonnost zaměstnanců nezvyšují

Přestože v některých firmách jsou přesčasy nepsanou samozřejmostí, tak v inovativních...

Vedu jedna jedna

Pro rozvoj firmy jsou optimističtí zaměstnanci velmi důležití. Zkušení personalisté vybírají...

Témata

Finance a rok 2013

Stejně jako v minulých letech, i pro rok 2013, dochází k několika významným legislativním...

Platíme daně

Při využití daňových slev a odpočtů má zaměstnanec vyšší čistou mzdu, kterou obdrží na účet od...

Daně z prodeje bytu, domu

Při splnění zákonných podmínek se z prodeje bytu nebo domu daň z příjmu fyzických osob neplatí....

Mzdy v ČR

Aktuálně je v Česku nejnižší míra nezaměstnanosti ze všech členských zemí Evropské unie,...

Finanční odpočty

Zodpovědné finanční chování je státem podporováno formou daňového odpočtu. Mezi podporované...

Reklama
Reklama

První zaměstnání

Právní minimum nejenom pro absolventy

I absolventi mohou současně pracovat pro více zaměstnavatelů současně či ukončit první pracovní poměr již ve zkušební době. Co je dobré vědět o pracovní smlouvě a daňových povinnostech?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.