Jak pořídit dovolenou levněji?

Autor: Petr Gola
Vydáno: 18. června 2013 0:00:00
zdroj: sxc.hu

Ceny za identickou dovolenou během roku kolísají. Výhodným načasováním nákupu lze získat zajímavé slevy. V posledních letech je mnohdy výhodnější pořízení dovolené u renomovaných cestovních kanceláří několik měsíců dopředu než na poslední chvíli. Začátkem roku lze pořídit identickou dovolenou podstatně levněji, než následně během roku.

Základním pravidlem však je, že dovolenou kupujeme za naše úspory. Dovolená na úvěr může dostat rodinu do zbytečných finančních problémů. V případě, že nemáme v současné době na dovolenou, tak budeme raději ještě rok šetřit a pojedeme až příští rok. Dovolená na úvěr je špatným rodinným finančním rozhodnutím. Tento druh úvěru nemá zkrátka ekonomické opodstatnění.

First Minute


Nabídka „First Minute“ přináší zajímavé slevy, které postupně klesají. Čím dříve daný zájezd koupíte, tím méně za něj zaplatíte. Při koupi dovolené v prvních týdnech můžete získat i různé bonusy jako all inclusive za cenu polopenze či dítě zdarma. Při pořízení dovolené dopředu máte navíc dostatek času si dovolenou naplánovat, najít si výlety po okolí, kam byste mohli zajít. Pro rodinu s dětmi je pořízení dovolené dopředu výhodnější než koupě zájezdu na poslední chvíli, protože počet míst na poslední chvíli může být omezen.

 

Last Minute


Druhou možností, jak koupit dovolenou levněji než za standardní cenu, je využití akce „Last Minute“. Při koupě dovolené na poslední chvíli rovněž ušetříte. Pro rodinu s dětmi se však jedná o stresovější výběr dovolené. Musíte být připraveni během pár dní zařídit všechny záležitosti potřebné k odjezdu na dovolenou. Současně nesmíte mít problém si narychlo domluvit v práci dovolenou. Při výběru dovolené na poslední chvíli je lepší mít v záleze více destinací. Přestože je u nás nabídka výběru dovolené na poslední chvíli velmi výhodná a oblíbená, pro rodiny s dětmi je výhodnější pořízení dovolené v první moment.

 

Jak se dá ještě ušetřit?


V červnu nebo září pořídíte dovolenou u moře levněji než během prázdninových měsíců v červenci a srpnu. První zářijový týden je moře dostatečně teplé a počasí stálejší než v červnu. Jestliže dítě chodí ještě do školky, tak odpadá i problém s odhlašováním ze školy. Levnější jsou samozřejmě týdenní pobyty než desetidenní nebo čtrnáctidenní. Kratší dovolená u moře umožní dát si po návratu všechny věci do pořadku, uklidit, nakoupit, vyprat a v klidu se připravit na návrat do práce.

 

Na co si dát při výběru dovolené pozor?


Zvláště když jedeme na dovolenou s malými dětmi, tak chceme, aby všechno klapalo, aby ubytování, moře či jídlo odpovídalo naším představám. Proto je nutné výběru dovolené věnovat dostatek času. U renomovaných cestovních kanceláří platí pravidlo, že cena odpovídá kvalitě. Za nižší cenu nemůžeme očekávat stejné služby jako u dražších zájezdů. Před podepsáním smlouvy se předem v cestovní kanceláři zeptejte na všechny důležité věci (přesnou adresu ubytování, na jaký pokoj budete mít nárok, jaké služby nejsou v ceně, jaké jídlo budete dostávat, ceny základních služeb a zboží v okolí) a chtějte vidět např. co nejvíce fotek. Čím více se budete ptát, tím lépe.

 

Kdo zájezd skutečně pořádá?


Dneska se dá zájezd zakoupit přes internet nebo zprostředkovaně u jiné cestovní kanceláře. Vždy je však dobré vědět, která cestovní kancelář daný zájezd skutečně pořádá. Doporučení našich dobrých známých nebo rodiny je při výběru dovolené s malými dětmi tím nejlepším a získáme tak nejvíce užitečných rad.

Reklama

Další články tématu

Máte dobře pojištěnou domácnost?

Během dovolené nechceme myslet, jestli je u nás doma všechno v pořádku. Zdali se nevrátíme domů...

S kartou si vystačíte, berte však i hotovost

Letní měsíce se rychle blíží a s nimi i toužebně očekávaná zahraniční dovolená. Kolik celkem za...

Bez cestovního připojištění nejezděte

Při cestách a pobytu v členských zemích EU máte stejná práva jako domácí občané. To taky...

Jak je to s čerpáním dovolené v práci?

Při plánování dovolené je potřeba počítat s tím, že zaměstnanci si nemohou čerpat dovolenou...

Témata

Cestování za prací

Někteří občané cestují po světě nejenom na dovolenou, ale i za prací. Pracovat v členských...

Daň z příjmu za rok 2018

Povinnému sociálnímu a zdravotnímu pojištění podléhají pouze příjmy ze závislé činnosti a...

Životní pojištění

Životní pojištění přináší živiteli rodiny jistotu, že v případě dlouhodobých zdravotních...

Mateřská v kostce

Peněžitý příspěvek v mateřství (mateřská) je dávkou nemocenského pojištění. Pro přiznání...

Životní pojištění

Životní pojištění je legislativou podporováno formou daňového odpočtu a daňového osvobození pro...

Reklama
Reklama

Neplacené volno

Kolik stojí neplacené volno a kdy lze čerpat?

V životě některých zaměstnanců dochází k situaci, že z různých důvodů potřebují čerpat volno nad zákonný rámec, v takových případech si mohou požádat o neplacené volno. Jaké jsou podmínky pro čerpání neplaceného volna?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.