Cestování
„Rubrika o cestování.”
pondělí 22. duben

Čekáte návštěvu? Přinášíme vám rychlé, ale účinné tipy, jak učinit interiér útulnějším

Obdrželi jste zprávu, že někdo z vašich příbuzných či známých míří do vašeho města a při té příležitosti vás hodlá navštívit? Možná, že váš domov není úplně dokonalý, ale je váš. Přesto je přáním každého, aby se návštěva cítila co možná nejlépe. Existují drobné triky, díky kterým se jim od vás nebude chtít ani odjíždět. 

neděle 02. září

Prázdniny končí, na dovolenou míří starší a bezdětní

S koncem prázdnin klesá počet rodin s dětmi cestujících na dovolenou a naopak roste podíl starších a bezdětných turistů. Spolu s tím se mění i typické pojistné události.

pátek 10. červen

Pro vyřízení pasu není potřeba vyplňovat žádný tiskopis

Přípravu na dovolenou není vhodné podcenit, v dostatečném předstihu je potřeba zkontrolovat platnost cestovních pasů. Vyřízení ve zkrácené lhůtě je totiž výrazně dražší. Cestovat na základě občanského průkazu mohou dospělí pouze po zemích EU, děti musí mít vždy vlastní cestovní pas.

úterý 07. červen

Jak vybírat dovolenou?

Představy o ideální dovolené jsou různé. Zejména u rodin, kde mají jednotliví členové odlišné zájmy, je vhodné najít nějaký kompromis, aby každý byl spokojený a na rodinnou dovolenou rád vzpomínal. Každá dovolená by však vždy měla odpovídat finančním možnostem, toto základní pravidlo platí pro všechny. 

úterý 05. srpen

Životní náklady při práci v cizině jsou vyšší

Stotisícová měsíční výplata v Dánsku, Lucembursku, Nizozemí nebo Německu není ničím výjimečným. Životní úroveň v těchto zemích však není čtyřnásobně vyšší než v Česku. Proč? Životní náklady jsou zde vyšší. Rozdíly v životní úrovní mezi západní a východní Evropou jsou nižší, než by se na první pohled zdálo.

pondělí 04. srpen

Zdravotní péče v zemích EU

V členských zemích EU máme stejná práva jako domácí občané. Tedy i nárok na stejnou zdravotní péči a za stejných podmínek jako domácí občané. Při kratším pracovním pobytu nebo dovolené lze vystačit s "Evropským průkazem zdravotního pojištění". Proč je lepší se připojistit?

pondělí 31. březen

Kolik platíme v roce 2014 skutečně na dani z příjmu?

Samotná sazba daně z příjmu fyzických osob není pro zaměstnance nejdůležitější, rozhodující je, kolik skutečně zaplatí na dani z příjmu fyzických osob a jak vysoká je jejich čistá mzda. Efektivní sazba daně z příjmu fyzických osob je nižší než sazba daně, důvodem jsou daňové slevy. Jak vysoká je průměrná efektivní...

pátek 21. červen

Máte dobře pojištěnou domácnost?

Během dovolené nechceme myslet, jestli je u nás doma všechno v pořádku. Zdali se nevrátíme domů a byt nepoznáme, protože nás navštívili zloději. Stejně jako bez cestovního pojištění nejezděme na dovolenou ani bez pojištění domácnosti.

čtvrtek 20. červen

S kartou si vystačíte, berte však i hotovost

Letní měsíce se rychle blíží a s nimi i toužebně očekávaná zahraniční dovolená. Kolik celkem za dovolenou zaplatíte, závisí z velké části na síle české koruny. Silná koruna zahraniční dovolenou zlevňuje, slabá naopak prodražuje. Kdy a kolik si vyměnit peněz na dovolenou?

středa 19. červen

Bez cestovního připojištění nejezděte

Při cestách a pobytu v členských zemích EU máte stejná práva jako domácí občané. To taky znamená, že máte nárok na zdravotní péči za stejných podmínek jako domácí občané. K získání této zdravotní péče vám bude v zemích EU stačit Evropský průkaz zdravotního pojištění vydaný vaší zdravotní pojišťovnou. I v Evropě je...

úterý 18. červen

Jak pořídit dovolenou levněji?

Ceny za identickou dovolenou během roku kolísají. Výhodným načasováním nákupu lze získat zajímavé slevy. V posledních letech je mnohdy výhodnější pořízení dovolené u renomovaných cestovních kanceláří několik měsíců dopředu než na poslední chvíli. Začátkem roku lze pořídit identickou dovolenou podstatně levněji, než...

pondělí 17. červen

Jak je to s čerpáním dovolené v práci?

Při plánování dovolené je potřeba počítat s tím, že zaměstnanci si nemohou čerpat dovolenou libovolně. Proto při nákupu zahraničního zájezdu na poslední chvíli může vzniknout problém s čerpáním dovolené. Jaké jsou zákonné podmínky pro čerpání dovolené?

pátek 28. prosinec

Bujaré oslavy nového roku

Vánoce se pojí také s oslavami konce roku. Možností, jak strávit Silvestr, je hned několik. Čemu dávají Češi přednost a jak vítají nový rok?

pondělí 26. listopad

Česká auta stárnou

V aktuálním tématu týdne se budeme věnovat otázce pojištění motorových vozidel, ale také tomu jaké sankce na nás čekají v případě nesplnění zákonné povinnosti sjednání povinného ručení. Objasníme také nejčastější omyly, kterých se čeští řidiči dopouštějí. Na úvod se však podíváme, jak je na tom Česká republika se...

pátek 16. listopad

Cestovní pojištění – nezbytný doplněk na hory

Vyrážíte-li na hory za zimními radovánkami do zahraničí, je potřeba myslet také na cestovní pojištění. Jinak se můžete dostat do situace, kdy ani vaše celoživotní úspory nebudou stačit na pokrytí všech vzniklých výdajů. Na co všechno se lze pojistit?

Reklama
Reklama

Neplacené volno

Kolik stojí neplacené volno a kdy lze čerpat?

V životě některých zaměstnanců dochází k situaci, že z různých důvodů potřebují čerpat volno nad zákonný rámec, v takových případech si mohou požádat o neplacené volno. Jaké jsou podmínky pro čerpání neplaceného volna?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.