Štítky

Bankovní poplatky

Většina bankovních institucí vyžaduje za poskytování svých služeb bankovní poplatky. Pod tento pojem se ale skrývají i částky placené klienty za nedodržování smluvních podmínek, různé sankční poplatky nebo úroky z nedovoleného přečerpání účtu. Klasické bankovní poplatky bývají účtovány například za vedení účtu, elektronickou správu, bezhotovostní styk nebo administrativní služby.

Bydlení

Bydlení se zabývá především tématy z oblasti hypotečních úvěrů a stavebního spoření. Naleznete také témata týkající se ekonomiky bydlení v domě a bytě a spolupráce s realitními kancelářemi, ale i investic do nemovitostí.

Cestování

I s cestováním velmi úzce souvisí finance. Ať už se jedná o měnové kurzy, cenovou hladinu v zahraničí nebo cestovní pojištění, naleznete zde finanční tipy a rady týkající se Vaší dovolené nebo pracovní cesty.

Daně

Daně jsou zákonem určené povinné platby do veřejného rozpočtu, které se vyznačují neúčelovostí a neekvivalentností, tzn. ukládají se jako jednostranná povinnost bez nároku plátce na plnění ze strany státu. Naleznete tu nejenom informace o daních, ale také rady, kdy a jak vyplňovat daňová přiznání, nebo jaké položky mohou mít vliv na snížení daňového základu.

Ekonomika

Pod Ekonomikou lze najít témata a články o ekonomické situaci u nás a ve světě. Témata se dotýkají nabídky a poptávky, ekonomického cyklu, nezaměstnanosti inflace, pracovní síle a mezd a jiných.

Investice

Investováním v běžném denním rozhodování o volné části kapitálu myslíme především vložení aktuálního přebytku (zisku, úspory) do statků, u nichž předpokládáme nejen návratnost ale i kladné zhodnocení. S investicemi souvisí řada rizik a s nimi úzce spojených výnosů. Do jakých komodit je vhodné investovat, u kterých hrozí velká ztráta a jak se daří finančním trhům se dočtete ve článcích se štítkem Investice.

Nakupování

Spotřební chování je ovlivněno různými okolnostmi, mezi které patří především geografie, věk, sociální zabezpečení, ale i vliv okolí, aktuální trendy a celková ekonomická situace na daném území. Právě o těchto tématech se zde můžete dočíst.

Osobní finance

Finance pokrývají širokou škálu témat souvisejících přímo i nepřímo s financemi. Peníze, půjčky, důchody, daně a jejich optimalizace, dluhy – o těchto a mnohých jiných tématech se dočtete zde.

Penze

Penze není jen starobní důchod. Pod tímto pojmem se skrývá sociální zabezpečení, které zahrnuje kromě zmíněného starobního důchodu i důchod invalidní, vdovský, sirotčí, vojenský. Články se štítkem Penze se zabývají i soukromými rentami, tedy i penzijním připojištěním a doplňkovým penzijním spořením.

Podnikání

Úspěšní podnikatelé sledují aktuální informace a dění, které má vliv na jejich činnost. Přinášíme Vám nejenom tipy pro podnikatele, ale také informace ohledně daní, daňových úlev, elektronické evidenci tržeb a dalších témat.

Pojištění

Nejen o povinném zdravotním a sociálním pojištění odváděném z mezd a platů, ale také o pojištění životním a neživotním. Novinky v pojištění, jaké výhody přináší a jak vysoké jsou nemocenské a jiné dávky placené státem.

Politika

Vše související s vývojem ekonomiky, měnových kurzů a Eurozóny. Sledujeme vliv politických událostí na akcie a indexy a díváme se na příčiny změn v zahraničních ekonomikách.

Právo

Informace z různých oblastí Nového občanského zákoníku, o dědictví, státních příspěvcích, zaměstnání, smlouvách a výpovědích a mnohém dalším.

Spoření

Tipy, jak ušetřit více peněz, informace o spořících produktech, jako je stavební spoření a doplňkové penzijní spořen a také pravidelného investování jakožto nástroje k zhodnocování financí.

Stalo se

Stalo se jsou aktuální informace ze světa, které ovlivňují ekonomiky v daných zemích nebo se jich nějakým způsobem dotýkají.

Účty

Informace o různých typech účtů v rámci bankovního sektoru, o skrytých poplatcích, ale i o doplňkových službách k účtům.

Úvěry a půjčky

Jaké jsou podmínky pro získání úvěru, jaké jsou možnosti jeho čerpání, jaké jsou aktuální úrokové sazby, kdy je vhodné si brát bankovní úvěr a jak postupovat v případě problémů – to vše a mnohem více naleznete v článcích se štítkem Úvěry.

Videa

Rozhovory s významnými osobnostmi z finančního sektoru v České republice.

Zaměstnání

Informace o aktuální průměrné mzdě, o povinných odvodech z ní, ale i o pracovních možnostech studentů a penzistů. Kromě toho obsahují články se štítkem Zaměstnání i informace o daních a daňových odvodech, způsobech vyhledávání práce a i různých typech pracovních poměrů.

Životní styl

Kvůli negativním vlivům dnešní společnosti se do popředí dostává ochrana životního prostředí, snaha o správnou životosprávu a životní rytmus jako takový. Životní styl vám přináší tipy, zajímavosti a novinky z této oblasti.

Praktické

Reklama

Reklama

Populární na DůmFinancí.cz