Bujaré oslavy nového roku

Vydáno: 28. prosince 2012 0:00:00
zdroj: sxc.hu

Vánoce se pojí také s oslavami konce roku. Možností, jak strávit Silvestr, je hned několik. Čemu dávají Češi přednost a jak vítají nový rok?

Většina Čechů tráví Silvestra v tuzemsku. Díky nabídce řady slevových portálů je možné zakoupit zajímavé i třeba několika denní pobyty v různých lokalitách České republiky. Oproti minulosti se také zlepšila možnost zajištění pobytu na horách, kam letos podle odhadů Asociace českých cestovních kanceláří a agentur vyrazí přes 200 000 lidí. Zatímco dříve jste si museli místo rezervovat s dostatečným předstihem, od loňského roku je možné sehnat místo i na poslední chvíli. Oproti loňskému roku navíc hotely nabízí případným zájemcům příznivější cenové nabídky na silvestrovské pobyty. Téměř čtvrtina horských návštěvníků zvolila pro přivítání nového roku Krkonoše.

Zvyšuje se počet Čechů, kteří se rozhodnou strávit přelom roku na lyžařských zájezdech v zahraničí, nejčastěji v rakouských Alpách. Dalšími oblíbenými zahraničními destinacemi jsou italské Alpy, Francie, Slovensko, Švýcarsko nebo Německo. Podle odhadů do zahraničí vycestuje cca. 100 000 lidí. Vysoký zájem o zahraniční horské pobyty je dán srovnatelnými cenami hotelů. Navíc alpská střediska nabízí jednak lepší podmínky pro lyžování, jednak lepší zázemí pro volnočasové aktivity. Řada hotelů také nabízí speciální večerní silvestrovské menu o více chodech. Horská střediska dále pořádají koncerty a ohňostroje.

Hory ale nejsou jedinou cílovou destinací Čechů. Vysoký zájem je taktéž o Paříž, Řím nebo Londýn. Nicméně krátký silvestrovský zájezd nepatří mezi nejlevnější záležitosti. Cena zájezdu do výše zmíněných lokalit se pohybuje okolo 10 až 15 tisíc korun. Cestovní kanceláře monitorují také zvýšený zájem Čechů o silvestrovské pobyty v exotických zemích. Nejvíce poptávanými lokalitami jsou Spojené Arabské Emiráty, Kapverdy, Dominikánská republika a Thajsko. Částka, kterou zaplatíte za takovéto pobyty, začíná zhruba na 20 000 Kč.

Pro české turisty je charakteristické zvyšování zájmu o kvalitnější ubytování s doplňkovými službami v podobě wellness. Nejčastější variantou ubytování nadále zůstávají apartmány bez stravy, popřípadě hotely se snídaní nebo polopenzí. Dále si Češi stále častěji objednávají zájezdy s kratšími termíny pobytů.

Česká republika je také cílovou destinací mnoha zahraničních turistů. Podle odhadů zde Silvestra stráví až 180 tisíc turistů. Téměř tři čtvrtiny z nich pak novoroční oslavy prožijí v Praze. Do Prahy v období Vánoc nejčastěji přijíždějí turisté z Německa, Itálie a Ruska.

Reklama

Další články tématu

Vánoce na dluh

I když Vánoce začínají čtyři neděle před Štědrým dnem, už v podstatě od září můžeme v obchodech...

Oblíbené vánoční dárky

Tradičními nejrozšířenějšími vánočními dárky jsou elektronika a hračky. Lidé však mnohem častěji...

Nákupní vánoční horečka

Vánoce jsou obdobím, ve kterém si řada obchodníků mne ruce nad rostoucími tržbami. Za první tři...

Vánoční pohoda? Pozor na svíčky!

Vánoční svátky připadající na 24., 25. a 26. prosince jsou spojeny také se čtyřtýdenním obdobím...

Témata

Výdaje na auto

V současné době se bez auta téměř žádná rodina neobejde. Dojíždění do práce, do školy, za...

Novinky roku 2019

Pro rok 2019 se zvyšuje minimální mzdy, stoupají státní důchody a výhodnější je i např....

Hledáme novou práci

Znalosti a dovednosti zásadním způsobem ovlivňují naše šance na trhu práce. Dobrý životopis a...

Daňové odpočty

Při splnění zákonných podmínek přináší státem podporované finanční produkty daňovou úsporu. Jaké...

"Zdravotko" v roce 2014

Zdravotní pojištění je pro všechny občany s trvalým pobytem v Česku povinné, pouze za státní...

Reklama
Reklama

Zdanění pasivních příjmů

Pojistné a daň z ostatních příjmů

Čím dál více lidí má pasivní příjmy. Jak je to s platbou zdravotního pojištění, sociálního pojištění a daně z příjmu fyzických osob pouze při příjmech z kapitálového majetku, pronájmu a ostatních pasivních příjmů?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.