Osobní finance

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

V USA úrokové sazby jsou velmi blízko svého vrcholu, nebo ho, možná již dosáhly. Nyní už se neřeší, kolikrát Fed má zvednout sazby, ale kdy přijde první snižování sazeb. Rozhodnutí snížit sazby bude mít zásadní vliv jak na akcie, tak i na zlato nebo kryptoměny. Zlato v poslední době vykazuje silnou růstovou tendenci. Pomalu si zvykáme na úroveň 2000 dolarů za unci. Avšak může zlato růst ještě dál?

Investice Měnová politika přečtete do minuty

Současný ekonomický kontext, zvláště v Evropě, je značně napjatý. Mnoho důvodů k optimismu není, a proto každá dobrá zpráva se počítá. Zejména pak, pokud se týká Česka. Americká ratingová agentura Moody’s Investors Service zlepšila výhled ratingu České republiky z negativního na stabilní. Česko se tak nemusí bát, že by agentura v následujících měsících rating zhoršila. Úvěrový rating Česka v hodnocení dané agentury je nyní na stupni Aa3.

Daně Zaměstnání čtení na 2 minuty

I v příštím roce budou v Česku dvě sazby daně z příjmu, mění se však daňová pásma. Daňovou povinnost bude rovněž snižovat sleva na poplatníka.

Investice Kryptoměny čtení na 2 minuty

Majitelé kryptoburz nemají na růžích ustláno. Po pádu burzy FTX a soudním procesu se Samem Bankman-Friedem se do hledáčku americké spravedlnosti dostal Changpeng Zhao přezdívaný CZ. Zakladatel společnosti Binance svoji vinu uznal a dohodl se soudem na finančním vyrovnání celé záležitosti.

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Bývalého šéfa Evropské centrální banky nemusíme dlouze představovat. Na začátku listopadu se Draghi zúčastnil konference FT Global Boardroom. Jeho příspěvek vyvolal značný ohlas v odborných kruzích. Je škoda, že jeho závěry se nedostaly do mainstreamových médií, protože jsou znepokojivé. Co vlastně Mario Draghi na své konferenci řekl?

Pojištění Právo Zaměstnání přečtete do minuty

Nárok na nemocenskou vzniká nejenom během trvání pracovního poměru, ale případně i po skončení zaměstnání, jestliže dojde k pracovní neschopnosti během ochranné lhůty. Jak je ochranná lhůta dlouhá? Jaká platí pravidla pro výpočet nemocenské v takových případech?

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Říjnová čísla americké inflace znovu potvrdila pokles. Tento pokles není nějak velký, ale rizika druhého návratu inflační vlny jsou dnes mizivá. Americké akciové trhy říjnová čísla interpretovaly jako konečnou v utahování měnové politiky amerického Fedu. Sice to není ještě oficiální postoj Fedu, ale zvedání sazeb už prakticky nikdo neočekává. Jak se připravit na tuto změnu v měnové politice?

Penze Pojištění Zaměstnání čtení na 2 minuty

Při splnění zákonných podmínek mohou nemocenskou pobírat i starobní důchodci. Platí však pro ně přísnější pravidla a čerpání nemocenské je omezeno v souladu se zákonem o nemocenském pojištění.

Pojištění Právo Zaměstnání čtení na 2 minuty

V prvních dvou týdnech nemoci dostávají zaměstnanci náhradu mzdy, kterou jim vyplácí zaměstnavatel. Jak se bude vypočítávat náhrada mzdy v příštím roce?

Investice čtení na 2 minuty

Pátek 10. listopadu ratingová agentura Moodyʼs přehodnotila výhled na americký státní dluh. Výhled se snížil ze stabilního na negativní, ale zároveň agentura potvrdila rating USA na Aaa. Jako důvod pro snížení výhledu agentura uvedla jednak politická rizika související se schválením rozpočtu pro vládu na příští rok, tak i velikost zadlužení USA.

Pojištění Zaměstnání čtení na 3 minuty

Z hrubé mzdy bude zaměstnancům v příštím roce sráženo nově nemocenské pojištění v sazbě 0,6 %. Výpočet nemocenské však nebude nijak speciálně zvýhodněn. Podívejme se, jak se bude nemocenská počítat v roce 2024.

Praktické

Populární na Dům financí