Osobní finance

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Český statistický úřad potěšil říjnovými čísly o domácí inflaci, která konečně výrazněji klesla na 15,1 %. Jedná se o první pokles po 5 měsících. Znamená to, že už máme to nejhorší za sebou? Abychom na tuto otázku odpověděli, musíme se podívat na vývoj inflace ve světě, jejž ten v Česku kopíruje.

Investice Měnová politika přečtete do minuty

Legendární investor Warren Buffett přezdívaný Věštec z Omahy zveřejnil své nákupy za třetí čtvrtletí 2022. V pohybu jeho portfolia můžeme pozorovat návrat k větším investicím. Zatímco v prvním letošním půlroce přešlapoval na místě, ve třetím čtvrtletí Buffett nakupoval.

Měnová politika Spoření čtení na 2 minuty

Mnoho tuzemských čtenářů se vyděsilo, když přední deníky přinesly zprávu japonské investiční banky Nomura, která zařadila Českou republiku po bok Rumunska a Maďarska jako adepty na měnovou krizi. Nomura se dlouhodobě specializuje na devizové trhy a její předpovědi se nedávno vyplnily v případě měnových krizí v Egyptě, Turecku, Pákistánu a na Srí Lance.

Hypoteční úvěry Investice Měnová politika přečtete do minuty

Analytici z americké investiční banky Goldman Sachs změnili svoji aktuální předpověď kurzu mezi dolarem a eurem. Ten měl být původně na úrovni 0,97 eura za dolar. Nyní v Goldman Sachs očekávají další oslabení eura k hranici 0,94. Přestože se evropské měně v poslední době znovu daří být s dolarem na paritě, analytici očekávají propad. Proč?

Investice čtení na 2 minuty

Tak jako vždy v poslední době, přijde na investory úder ze strany, kde to očekávají nejméně. Hlavním aktérem a hybatelem dění tohoto týdne měly být výsledky amerických voleb do senátu a do sněmovny reprezentantů. Nestalo se tak. Všechny novinky z finančního světa ovládl pád kryptoburzy FTX.

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Zasedání Fedu znovu nepřineslo žádné překvapení. Úrokové sazby rostly o 75 bazických bodů. Nyní se sazby na dolaru nacházejí na úrovni 3,75 – 4 %. Určitě to není konečná výše úrokové sazby na dolaru. Powell nám však v následné tiskové konferenci přinesl důležité informace.

Hypoteční úvěry čtení na 3 minuty

Insolvenční správkyně Sberbank CZ JUDr. Jiřina Lužová dnes podepsala s Českou spořitelnou smlouvu o smlouvě budoucí na koupi úvěrového portfolia Sberbank CZ v nominální hodnotě 47,1 miliardy korun. Kupní cena činí 41053000000 korun. V případě úspěšného vypořádání prodeje v první polovině příštího roku předpokládáme, že dojde k vypořádání věřitelů formou částečného rozvrhu v druhé polovině roku 2023.

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Guvernér francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau poskytl pro investiční web Boursorama rozsáhlé interview, ve kterém nastínil rozhodování ECB ohledně inflace a úrokových sazeb. Některé informace jsou překvapující a mají velkou důležitost i pro nás, jelikož česká koruna je s eurem provázaná.

Investice čtení na 2 minuty

Výsledková sezona v USA je v plném proudu. Máme za sebou zveřejnění výsledků technologických gigantů, kteří udávali tón v posledních letech. Jedná se o Google, Amazon, Facebook, Apple a Microsoft. Po zveřejnění výsledků se čtyři firmy propadly o několik procent. Světlou výjimkou zůstal Apple, jehož hospodářské výsledky investoři ocenili.

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Jak očekávala většina analytiků, Christine Lagardová oznámila zvýšení sazeb o 75 bazických bodů na euru. Sazby tak dosahují 2 %. Důležité bylo i vyjádření šéfky ECB, že utahování kohoutků měnové politiky ještě nekončí. Na obzoru je ještě jedno zvýšení sazeb do konce roku.

Investice čtení na 2 minuty

Pro Evropu a tudíž i pro Česko se stala velmi důležitou cena plynu na amsterodamské burze, jelikož se jedná o zkapalněný plyn (LNG). Ten v posledních dnech zažívá velký propad. Je to opravdu dobrá zpráva? Co má na cenu plynu vliv ?

Praktické

Populární na Dům financí

CMP