Osobní finance

Investice čtení na 2 minuty

Pražská burza se v uplynulém týdnu dostala nad hranici 1600 bodů. Naposledy se pražský index pohyboval takto vysoko v roce 2007. Krize v roce 2008 poslala pražskou burzu dolů a na předkrizovou úroveň se index dostal až teď. Pražské burze trvalo tedy 16 let, než se otřepala z této velké krize.

Hypoteční úvěry čtení na 3 minuty

Při splnění zákonných podmínek snižují zaplacené úroky z hypotéky roční daň z příjmu. Podívejme se na vybrané případy, kdy splácení hypotéky nepřináší OSVČ žádnou daňovou úsporu.

Investice přečtete do minuty

Nejenom dění ve Francii, ale i v USA nám připomíná prolnutí politiky a finančního světa. Pro světové trhy jsou různé krize a nečekané události zdrojem zvýšené volatility. Právě během vysoké volatility lze na trzích velmi rychle zbohatnout, nebo samozřejmě přijít o větší část úspor. Útok na Donalda Trumpa bude jistě takovou příležitostí.

Domácnost Hypoteční úvěry Úvěry a půjčky čtení na 3 minuty

Nepromyšlené zadlužování bývá často přímou cestou k exekutorovi. Správně zvolený úvěr však může pomoci nastartovat podnikání nebo vyřešit vlastní bytovou situaci. Splácení hypotéky dlouhodobě ovlivňuje rodinné finanční hospodaření, proto je vhodné výběru hypotéky věnovat stejnou pozornost jako samotnému výběru bytu či domu.

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Společnost BlackRock není třeba dlouze představovat. Henri Chabadel, který je zodpovědný za investice této firmy pro Francii, se podělil o svůj výhled na druhou polovinu roku 2024 na YouTube kanálu Boursorama. Jak tedy největší investiční skupina vidí druhou polovinu roku?

Pojištění čtení na 3 minuty

Zatímco nárok na náhradu mzdy a následnou nemocenskou mají i zaměstnanci pracující na zkrácený úvazek, tak osoby samostatně výdělečně činné mohou čerpat pouze nemocenskou, ale pouze při splnění zákonných podmínek. Které OSVČ mají tedy nemocenskou? Jak vysokou nemocenskou mohou OSVČ dostat?

Penze Zaměstnání čtení na 2 minuty

Obliba práce na dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti nebo zkrácený úvazek v posledních letech stoupá. Jak se však takové zaměstnání hodnotí pro výpočet důchodu?

Investice přečtete do minuty

Zlatu se relativně daří. Od začátku roku zaznamenalo silný růst o 14 %. Tento růst jistě potěšil držitele žlutého kovu. Všichni ostatní by však měli zpozornět, protože růst zlata nemusí být dobrou zprávou pro ekonomiku. Zlato je především bezpečný přístav, nikoliv investiční příležitost sama o sobě. Zvýšená poptávka po zlatě tedy znamená větší potřebu ochrany ze strany investorů.

Penze Právo čtení na 2 minuty

Příjmy z kapitálového majetku nebo z nájmu jsou velmi oblíbené. Jaký vliv však mají tyto pasivní příjmy na měsíční částku starobního důchodu?

Penze Právo čtení na 2 minuty

Při splnění zákonných podmínek se některá období bez příjmů při výpočtu starobního důchodu vyloučí, což je velmi důležité, neboť nedochází ke snížení „průměrné důchodové mzdy“. Která období bez příjmů nesnižují důchod?

Kryptoměny čtení na 2 minuty

Když se podíváme s odstupem na ceny bitcoinu od začátku roku, budeme překvapeni. Cena bitcoinu od prvního ledna posílila o 39 %. To je mnohem lepší výkon než nejhodnotnější firma na světě. Microsoft k dnešnímu dni posílil jen o 18,8 %. Bitcoin však nestačil na premianta roku 2024, akcie společnosti Nvidia, která od začátku roku přidala neuvěřitelných 149 %. Co stálo za růstem bitcoinu a jaké jsou jeho vyhlídky na zbytek roku?

Praktické

Reklama

Populární na Dům financí