Osobní finance

Úvěry a půjčky přečtete do minuty

Zodpovědné rodiny se snaží mít na běžném účtu železnou rezervu alespoň ve výši čtyřnásobku pravidelných měsíčních výdajů. Krátkodobé finanční problémy není vhodné řešit čerpáním nevýhodných úvěrů.

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

V roce 2020 patřila Tesla k nejvýnosnějším a nejsledovanějším akciím na světě. Avšak v letošním roce 2021 se jejím akciím nedaří. Zažily pád z 888 dolarů pod 700, kde se nyní obchodují. Elon Musk se snaží upřít zájem investorů k bitcoinu. Může ještě Tesla růst?

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

Světové burzy už zase začaly přepisovat své absolutní rekordy. Německý DAX překonal hranici 15000 bodů, americký S&P 500 pak hodnotu 4000 bodů. Dokonce i pražská burza se blíží k 1100 bodům. Může tato maxima v krátkodobém horizontu něco překazit?

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

V posledních dvou měsících čím dál častěji slýcháme v médiích a od specialistů zprávy, že jsme před branou velké inflace. Důvodem je tisk peněz a zdražování základních surovin, a to zejména ropy. Ovšem francouzský ekonom Patrick Artus z investiční banky Natixis si myslí, že pravděpodobnost inflace je malá. Jaké jsou jeho důvody?

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Většinou českých médií proběhla kratičká zpráva, že experti z Bank of America doporučili k nákupu českou korunu. To je pro nás samozřejmě dobrá zpráva. Ovšem, už méně se zmiňovaly důvody pro tento krok a taktéž skutečnost, že tito experti nedoporučovali jen českou korunu. Co má tedy být důvodem k jejímu nákupu?

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

Cena ropy od března 2020 je jako na houpačce. Před rokem se lehká americká ropa dostala až do záporných hodnot. Letos ropa zažívá silný růst od listopadu, který bohužel začali pociťovat i řidiči na benzinových pumpách. Avšak 18. března 2021 zažila ropa prudký propad. Kolik ropa bude stát?

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Třetí vlna koronaviru se pomalu stává realitou ve všech evropských zemích. Přináší s sebou nové utlumení výrobních a podnikatelských činností. Nejistota a ekonomické problémy každým dnem narůstají. Avšak tyto obavy se neprojevují na ceně zlata.

Investice Osobnosti čtení na 2 minuty

Investiční fond  Berkshire Hathaway patřící legendárnímu investorovi Warenu Buffetovi překonal 10. března hranici 400000 dolarů za jednu akcii. Buffetův majetek tak překonal hranici 100 miliard dolarů. Co je tajemstvím jeho úspěchu?

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

Největší nebezpečí pro bitcoin a pro kryptoměny je, že je státy začnou považovat za přímé konkurenty své vlastní měny a za falešné peníze. Bitcoin je obětí svého úspěchu: čím víc uživatelů a institucionálních investorů přitáhne, tím rychleji proti němu státy zasáhnou.

Investice Koronavirus čtení na 2 minuty

Investice do bitcoinu byla v roce 2020 jednou z nejvýdělečnějších, kterou mohl investor udělat. I přes varování mnohých dosáhl bitcoin v únoru tohoto roku svého prozatímního maxima: 58300 dolarů. Avšak záhy poté zažila kryptoměna hluboký propad. 22 únor 2021 byl takovým malým „černým úterým“: za jeden den bitcoin oslabil o 11 %.

Daně Penze Spoření čtení na 2 minuty

V daňovém přiznání je možné si snížit daňový základ o zaplacené vklady na smlouvu o penzijním připojištění nebo doplňkovém penzijním spoření až o 24 tisíc Kč. Podívejme se na praktické příklady.

Praktické

Populární na Dům financí