Osobní finance

Penze Spoření přečtete do minuty

Při dostatečných vlastních úsporách na smlouvě o doplňkovém penzijním spoření je možné odejít dříve do soukromé penze, tvz. předdůchodu. Jaká pro to platí pravidla?

Penze Spoření přečtete do minuty

V budoucnu bude muset částka měsíčního státního důchodu vzhledem k dosahovaným příjmům v produktivním věku z demografických a ekonomických důvodů klesat. Vlastní spoření na penzi je nutností. Daňově výhodné je zapojení zaměstnavatelů.

Investice Penze Spoření přečtete do minuty

Smlouvu o penzijním připojištění bylo možné uzavřít pouze do konce listopadu roku 2012, výhodou takové smlouvy byla i možnost sjednání výsluhové penze. Kdy lze čerpat výsluhovou penzi?

Komerční sdělení

přečtete do minuty

Mezinárodní trh s měnovými páry Forex to je místo, na kterém lze rychle vydělat, prostřednictvím investování do zvolených měnových párů. Nemůžete však začít investovat, pokud nemáte účet v makléřském domu nebo makléřské kanceláři, tedy vlastně u brokera, který je prostředníkem v transakcích tohoto druhu.

Daně Spoření čtení na 2 minuty

Stát podporuje vlastní spoření na penzi v penzijním připojištění nebo doplňkovém penzijním spoření i formou daňového odpočtu. Jak je vysoký a kdy se uplatňuje?

Spoření přečtete do minuty

Spoření na penzi v penzijním připojištění nebo doplňkovém penzijním spoření podporuje stát měsíčním státním příspěvkem. Jak je vysoký a kdy na něj vzniká nárok?

Reklama

Domácnost Nakupování čtení na 2 minuty

Každá zodpovědná rodina hledá ve svém hospodaření finanční rezervy. Ve většině případů se dají rodinné výdaje vždy omezit. Kde hledat rezervy?

Bydlení Investice Právo přečtete do minuty

I menší jednopokojové byty stojí ve většině měst více než milión korun, jedná se tedy o nákladnou finanční transakci. Na co si dát pozor?

Pojištění Studium Zaměstnání čtení na 2 minuty

Nemocní studenti mají nárok na nemocenskou pouze v případě účasti na nemocenském pojištění, musí tedy pracovat a z příjmu odvádět sociální pojištění. Samotné studium účast na nemocenském pojištění nezakládá.

Investice Studium čtení na 2 minuty

Trvalou hodnotou pro každého z nás je vzdělání, znalosti a dovednosti nám trvale zůstávají. Nejlepší investicí rodičů je podpora vzdělání a kroužků dítěte.

Penze Spoření Zaměstnání přečtete do minuty

Před dosažením řádného důchodového věku je možné odejít do penze dříve pouze při čerpání kráceného předčasného důchodu. Kdy nejdříve je možné jít do předčasného důchodu?

Penze Právo přečtete do minuty

Pro přiznání starobního důchodu je nutné dosáhnout řádného důchodového věku a získat minimální dobu pojištění v rozsahu 35 let. Jak se postupně zvyšuje důchodový věk?

Praktické

Reklama

Reklama

Populární na Dům financí