Komerční sdělení

čtení na 3 minuty

Pojištění stavby, pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti. Co do nich ale přesně spadá? Pojďte se přehledně podívat na to, pro jaká rizika vás ochrání právě pojištění domácnosti, a které produkty na trhu stojí za bližší prozkoumání.

čtení na 4 minuty

Hypotéky byly ještě před pár roky samozřejmostí, díky které si mohla většina Čechů dopřát vlastní bydlení. Největší nárůst hypoteční trh paradoxně zaznamenal v roce 2021, kdy objem sjednaných hypoték dosáhl rekordních 459 miliard korun. Hypoteční boom by měl však letošním rokem skončit, a to tak, že na vlastní bydlení s pomocí banky dosáhne jen třetina žadatelů.

čtení na 2 minuty

Jestli se život bez něčeho neobejde, jsou to peníze. Těch musí být vždycky aspoň tolik, aby se jimi dalo zaplatit za to, bez čeho se nedá obejít.

čtení na 3 minuty

Hypotéka, která byla výhodná před lety, může být v současné době jednou z nejdražších. O aktuálním srovnání se můžete přesvědčit třeba ihned, a to z pohodlí domova, z kanceláře nebo odkudkoli na svém chytrém zařízení. Díky online srovnání najdete v rychlosti nabídku na míru a můžete tak refinancovat i svoji hypotéku.

čtení na 3 minuty

Nový automobil je pro někoho nutností, pro jiného zase vytouženým snem. Ať je vaše motivace jakákoliv, vždy je před pořízením potřeba zvážit své finanční možnosti. Pokud zrovna nemáte dost peněz na nový vůz, může vám pomoci půjčka. Vyberte si spolehlivou, levnou a přizpůsobenou vašim potřebám.

čtení na 2 minuty

Moderní elektronické přístupové systémy by v dnešní době už neměly chybět v žádné menší ani velké firmě. Jaké jsou jejich hlavní výhody a kde je nejvíce využijete? Přečtěte si v následujícím článku.

čtení na 2 minuty

Kryptoměny už dnes nejsou žádnou novinkou. Bitcoinzná prakticky každý finančně gramotný jedinec. Společnost KPMG zpracovala studii, která se snaží sestavit portrét typického vlastníka kryptoměny ve Francii. Tato studie nám umožňuje nahlédnout a pochopit, jak se s příchodem kryptoměn změnily návyky a uvažování o vytváření úspor.

čtení na 2 minuty

Již ze základní školy si pravděpodobně každý pamatuje informaci, že bez vhodné vodiče není možné vést proud ke konečnému spotřebiči. Funkci vodiče v praxi zastávají kabely, lanka, pásky a jiné předměty, které jsou schopny vedení elektrického proudu. Tato obecná definice je velmi rozšířená, ale i příliš zjednodušená, takže bude nejdříve nejvhodnější si ji doplnit odborněji. Kromě toho v následujících řádcích, naleznete i základní typy vodičů.

čtení na 7 minut

Rok 2021 byl investičně nebývale úspěšný – rostly ceny téměř všech aktiv napříč trhy. Nabízí se proto otázka, zda je podobný vývoj udržitelný – zda se překlene i do roku 2022, případně do dalších let. Analytici jednoho z největších brokerů v Evropě, XTB Online Trading, pro vás připravili podrobný report v PDF, který se zaměřuje právě na tržní výhled pro rok 2022.

Praktické

Populární na Dům financí

CMP