Životní styl

Poradna přečtete do minuty

Gabriela: Na podzim loňského roku jsem odešla do předčasného důchodu a nyní bych chtěla opět začít vykonávat svoji živnost. Můžu mít příjem z podnikání a předčasný důchod současně?

Poradna čtení na 2 minuty

Kateřina: Začátkem února jsem zdědila po babičce byt. Musím platit z dědictví daň z příjmu? Nyní bydlím přes 200 km od zděděného bytu, tak přemýšlím, že ho prodám, jaké mám daňové povinnosti?

Příběhy Sociální dávky čtení na 2 minuty

Jana (61): měla jsem manuální zaměstnání, které začínalo být nad moje síly. Okolnosti to vyřešily za mne. Firma, ve které jsem pracovala, zkrachovala. Bylo mi 58 let, do důchodu mi v té době zbývalo 5 let. Jsem z Ústeckého kraje, kde je problém najít si práci. Do toho se začaly zhoršovat zdravotní problémy mojí stárnoucí maminky. Jsem jedináček. Vždy jsem počítala s tím, že se o ni budu muset jednou postarat. Ale zrovna tenkrát se to vůbec nehodilo.

Příběhy Úvěry a půjčky čtení na 3 minuty

Petr (40): moje manželka má práci, kde hodně cestuje autem. Po jedné služební cestě přišla s tím, že musí zaplatit pokutu za dopravní přestupek 1.000 Kč. Nadiktovala mi údaje k platbě a já, aniž bych něco ověřoval, jsem pokutu ze svého účtu zaplatil. Tvrdila, že jí peníze kompenzuje zaměstnavatel, protože k přestupku došlo na pracovní cestě. Tenkrát by mě ani nenapadlo, že je to celé lež.

Příběhy Úvěry a půjčky čtení na 3 minuty

Julie (28): je to půl roku, co mi zazvonil telefon a na druhém konci se ozval exekutor. V první chvíli jsme si myslela, že jde o omyl, protože já nikomu nic nedlužím. Bohužel o omyl nešlo a za posledních šest měsíců se roztočila spirála neuvěřitelných problémů, které bych nikomu nepřála.

Penze Poradna čtení na 2 minuty

Hana (57): Manžel tragicky zemřel v srpnu 2019 ve věku 60 let (já jsem se narodila 20. 2. 1964), vychovali jsme spolu tři nyní již dospělé děti. Po smrti manžela jsem pobírala vdovský důchod pouze jeden rok a potom mi byl odebrán. Jak je to možné, když jsme vychovali tři slušné lidi, kteří pracují a platí daně?

Penze Příběhy přečtete do minuty

Andrea (46): Nastavení vdovského důchodu v České republice není spravedlivé. Nesouvisí s tím, kolik máte odpracováno, kolik jste vychovali dětí, zda jste se starali o nemocného partnera, ani s tím, zda jste spolu vůbec žili. Naopak – záleží na oddacím listu a na tom, zda stát usoudí, že se ještě vdáte.

Auto–moto Daně přečtete do minuty

Od letošního roku jsou v Česku zavedeny elektronické dálniční známky, které již např. několik let dobře fungují na Slovensku. Výhody jsou jasné: značná úspora na straně státu a větší komfort pro řidiče.

Praktické

Populární na Dům financí