Životní styl

Penze Poradna čtení na 3 minuty

Michal: Do předčasného důchodu mi chybí dva roky. Uvažuji, že ukončím podnikání a budu pracovat pouze na brigády. Jaký to bude mít vliv na můj měsíční důchod?

Penze Poradna Sociální dávky čtení na 3 minuty

Jitka: Jsem v předdůchodovém věku a momentálně jsem na úřadu práce. Podporu v nezaměstnanosti přestanu pobírat v srpnu. Zajímalo by mě, jak se mi bude hodnotit evidence na úřadu práce po vyčerpání podpory v nezaměstnanosti. Nemám raději odejít do předčasného důchodu?

Penze Poradna čtení na 3 minuty

Zuzana: Nyní pobírám podporu v nezaměstnanosti a současně pobírám předdůchod. Teď přemýšlím, zdali mám po skončení podpory v nezaměstnanosti odejít do předčasného důchodu nebo mám ještě počkat a odejít za necelé dva roky do normálního starobního důchodu. Co je výhodnější?

Penze Poradna Právo čtení na 2 minuty

Marie: Narodila jsem se v březnu 1967 a v září mi skončí výplata vdovského důchodu, který mi náleží jeden rok. Jaká je věková podmínka pro obnovení vdovského důchodu v mém případě?

Penze Poradna čtení na 2 minuty

Iva: S manželem jsme se začátkem roku rozvedli. Koncem roku budu odcházet do normálního důchodu. Zajímalo by mě, jaký to bude mít vliv na moje důchodové nároky. Změní se mi nějak výpočet důchodu? Jak to bude s výchovným na mé dvě děti?

Penze Poradna Sociální dávky čtení na 2 minuty

Libuše: Za dva roky budu moci jít do důchodu, celkem jsem byla přes pět let v evidenci na úřadu práce, tak se chci zeptat, zdali z tohoto titulu pro mě plynou nějaké komplikace nebo důchodové sankce.

Penze Poradna čtení na 2 minuty

Jaroslav: V říjnu budu odcházet do normálního starobního důchodu. Měl jsem celý život plus mínus průměrnou mzdu, celý život jsem pracoval, tak si myslím, že bych měl mít přibližně průměrný důchod. Tak by mě zajímalo, jak vysoký je průměrný důchod v letošním roce?

Praktické

Reklama

Populární na Dům financí