Životní styl

Cestování Investice čtení na 2 minuty

Do této částky má aktuální cena ropy ještě velmi daleko. Když se ale podíváme na růst cen, může až sem ropa vystoupat už v příštím roce. Od začátku letoška podražila přibližně o 70 %. Oproti cenám z předchozího listopadu ropa zdražila o neuvěřitelných 130 %.

Poradna přečtete do minuty

Josef: Brzy mi bude 60 let a končí mi penzijní připojištění. V současné době jsem v evidenci uchazečů o zaměstnání ale vzhledem ke zdravotním problémům práci již přijmout nemohu. Proto uvažuji o předdůchodu. Jaký postup a v jakém časovém předstihu mám zvolit?

Poradna přečtete do minuty

Denisa: V práci jsem nespokojena a našla jsem si nové zaměstnání s vyšší mzdou. Jak mám ukončit pracovní poměr? Musím podat výpověď?

Poradna přečtete do minuty

Kristýna: Dálkově si dodělávám vysokou školu a z důvodu skloubení práce a studia pracuji pouze na zkrácený úvazek. S manželem však začínáme uvažovat o dítěti. Budu mít vůbec nárok na mateřskou?

Investice přečtete do minuty

Zásadním problémem současného investování je, že chybí nové terény pro podnikání. Digitalizace, internet a informační firmy dosáhly svého vrcholu. Otázkou je kde vznikne nové pole pro investice. Někteří analytici a komentátoři si myslí, že novou velkou příležitostí je metavers.

Poradna přečtete do minuty

Pavel: V srpnu jsem odešel do předčasného důchodu. Budou se zvyšovat od příštího roku i předčasné důchodu a o kolik?

Praktické

Populární na Dům financí