Životní styl

Poradna čtení na 2 minuty

Markéta: Máme s manželem dvě děti (9 a 5 let). Prozatím jsme nikdy o přídavky na děti nežádali, ale teď to chceme zkusit, do jakého limitu musíme mít příjem?

Poradna přečtete do minuty

Kristýna: Zdědila jsem nyní byt po babičce, chci ho však prodat. Budu z prodeje bytu platit nějaké daně? Musím podávat daňové přiznání?

Poradna přečtete do minuty

Jan: Své úspory v penzijním připojištění jsem převedl na smlouvu o doplňkovém penzijním spoření a plánuji čerpání předdůchodu. Skutečně budu mít nekrácený starobní důchod?

Poradna přečtete do minuty

Sylvie: Hledala jsem zaměstnání na zkrácený úvazek a povedlo se mi to, zaměstnavatel však požaduje v pracovní smlouvě dojednat zkušební dobu. Má na to právo?

Poradna přečtete do minuty

Božena: Jsem v důchodu, nejsem spokojená se svojí zdravotní pojišťovnou. Mohu se přihlásit u jiné, když jsem důchodkyně?

Poradna přečtete do minuty

Roman: Většinu mých ročních příjmů tvoří nájemné, které uvádím do daňového přiznání a platím z něj daň z příjmu. Údajně mi tyto příjmy nemají zvýšit můj budoucí důchod, jak to prosím je?

Poradna přečtete do minuty

Soňa: Chceme s manželem darovat dceři dvoupokojový byt. Jak provedeme změnu na katastru nemovitosti? Musí tam jít s námi dcera, která žije momentálně jinde?

Praktické

Populární na Dům financí

CMP