Životní styl

Ekologie Investice čtení na 2 minuty

Velké společnosti kótované na světových trzích nyní dostávají všechna hodnocení ESG. Zkratka ESG velmi dobře vyjadřuje hlavní podstatu a program zodpovědného investování. Tato tři písmena v angličtině představují životní prostředí, společnost a řízení. Společnost je nyní hodnocena nejen podle dosaženého zisku, ale i podle toho, jak respektuje hodnoty ESG.

Daně Domácnost přečtete do minuty

Rodinná politika je velmi důležitá ve všech vyspělých zemích světa. V Česku jsou finančně podporovány rodiny s dětmi i formou daňového zvýhodnění. Jaké výhody přináší daňové zvýhodnění?

Domácnost Hypoteční úvěry čtení na 2 minuty

Ceny nemovitosti stále rostou, pořídit si vlastní byt nebo dům je pro mladé rodiny finančně velmi náročné. Před hledáním vysněné nemovitosti je však nutné znát velmi přesně rodinné finanční možnosti.

Daně Domácnost čtení na 2 minuty

Vždy jeden z rodičů může uplatnit při výpočtu daňové povinnosti daňové zvýhodnění na děti. Aktuálně se přitom daňové zvýhodnění na druhé a další děti zvýšilo. O kolik?

Poradna přečtete do minuty

Monika (34 let) – Jsem samoživitelka a vychovávám dceru, která je na prvním stupni ZŠ. V měsících květnu a červnu jsem byla nezaměstnaná, protože bývalý zaměstnavatel ve velkém propouštěl. Novou práci jsem našla nyní od července. Mám nárok na daňové zvýhodnění za květen a červen?

Poradna přečtete do minuty

Jan: Za pár měsíců dosáhnu řádného důchodového věku a mám v plánu dále pracovat. Kolega mi říkal o možnosti „práce na procenta“, že bych měl vyšší důchod. Jak to prosím funguje?

Nakupování přečtete do minuty

Ceny zboží a služeb se v jednotlivých členských zemích Evropské unie značně liší, v roce 2020 byly ceny spotřebního zboží a služeb nejvyšší v Dánsku, Irsku a Lucembursku.

Auto–moto přečtete do minuty

OSVČ, které vedou daňovou evidenci, mohou uplatňovat paušál na auto. Jaká omezení a pravidla platí pro uplatnění paušálu na auto?

Domácnost Hypoteční úvěry přečtete do minuty

Někteří mladí lidé se nechtějí finančně vázat, a proto raději volí život v pronájmu, což jim umožňuje se snadněji přestěhovat a být finančně svobodnější. Je to však finanční výhra?

Praktické

Populární na Dům financí