Články, které napsala
Alena Ludvíková

Příběhy Sociální dávky čtení na 2 minuty

Můj otec trpěl Alzheimerovou chorobou. Žil v domě s mým bratrem. Jezdila jsem ho navštívit každý týden, protože se jeho nemoc zhoršovala. Zdálo se mi, že o otce není postaráno tak, jak jeho zdravotní stav vyžadoval. Při jedné návštěvě jsem zjistila, že bratr pobírá jeho příspěvek na péči, ale téměř vůbec se o něj nestará.

Právo Příběhy čtení na 2 minuty

Máme jednoho vnuka a v rodině jsme se dohodli, že dům, ve kterém bydlíme, po naší smrti připadne jemu. Chceme zjednodušit dědické řízení a mít v tomto jasno, proto jsem se rozhodli mu dům darovat již nyní.

Příběhy čtení na 3 minuty

Petr se vyučil brusičem technického a šperkového kamene. Celý život v tomto oboru pracoval, ale dnešní doba jeho kvalifikaci příliš nepřeje. Když zkrachovala společnost, pro kterou pracoval, měl problém si najít práci. V jeho regionu a s celoživotní kariérou v jedné firmě o něj nestáli.

Příběhy Sociální dávky čtení na 3 minuty

Jana (45): s manželem oba pracujeme, jak se dá. I tak je současná situace pro nás velmi těžká. Mám práci na DPP, ale provozovny jsou zavřené, takže moje práce není potřeba. K tomu dvě děti doma. Rychlá finanční pomoc naštěstí přišla do týdne.

Příběhy čtení na 4 minuty

Kristýna (38): Měla jsem staré auto, které jsem dostala od rodičů celý můj dospělý život. Když už začínalo být na odpis, rozhodla jsem pořídit si nové. S dobrým úmyslem jsem tedy zainzerovala staré auto na bazaru. Říkala jsem si, že třeba ještě někomu poslouží. Tím začala zhruba tříměsíční peripetie, ze které jsem nakonec vyšla s nulou.

Příběhy čtení na 2 minuty

Katka (32): mně a mého bratra vychovávala jen maminka. Otec se o nás nikdy nezajímal a ani my o něj. Pak nám přišel dopis od notáře, že otec zemřel a zůstalo nám dědictví v podobě 5ti tisíc korun na účtu v bance a 1,5 milionu korun dluhů.

Koronavirus Příběhy čtení na 2 minuty

Jaroslav (67): ještě před odchodem do penze jsem si udělal rekvalifikační kurz na maséra. Vždy jsem chtěl pomáhat lidem. Jako OSVČ jsem tedy provozoval k důchodu masérskou činnost. Práce to byla skvělá – tedy do doby, než masérskou činnost stát zakázal.

Koronavirus Příběhy čtení na 4 minuty

Marek (34): celých osm let jsem denně makal v bistru, které jsem otevřel hned po skončení studií. Mít vlastní bistro na Vinohradech byl vždy můj sen. Za těch osm let se událo mnoho dobrého. Seznámil jsem se se svou životní láskou – chodila se k nám se spolužáky učit. Oženil jsem se a moje žena pak začala v bistru také pracovat. Stal se z nás rodinný podnik.

Příběhy Sociální dávky čtení na 2 minuty

Jana (61): měla jsem manuální zaměstnání, které začínalo být nad moje síly. Okolnosti to vyřešily za mne. Firma, ve které jsem pracovala, zkrachovala. Bylo mi 58 let, do důchodu mi v té době zbývalo 5 let. Jsem z Ústeckého kraje, kde je problém najít si práci. Do toho se začaly zhoršovat zdravotní problémy mojí stárnoucí maminky. Jsem jedináček. Vždy jsem počítala s tím, že se o ni budu muset jednou postarat. Ale zrovna tenkrát se to vůbec nehodilo.

Praktické

Populární na Dům financí