Chystané daňové změny Daňové dopady připravovaných novinek na zaměstnance

foto: Canva, ilustrační fotografie

Připravované legislativní změny z důvodu konsolidace veřejných financí dopadnou na jednotlivé zaměstnance různě. Podívejme se, jak by si zaměstnanci pohoršili z důvodu zavedení nemocenského, omezení pracovních dohod nebo zrušení některých daňových slev.

V případě zavedení povinného nemocenského pojištění by při práci na klasickou pracovní smlouvu klesla při stejné hrubé mzdě čistá mzda všem zaměstnancům. Další plánované legislativní změny mají různé dopady na zaměstnance.

Další témata

Novinky v zajištění penzí Novela zákona o penzijním spoření zavádí dlouhodobý investiční produkt (DIP) Dlouhodobý investiční produkt: odpovědné spoření na staříVýhody dlouhodobého investičního produktuDlouhodobý investiční produkt a osvobození od daně za obchodování s akciemiPodmínky pro dlouhodobý investiční produktKolik si s dlouhodobým investičním produktem mohu našetřit na důchod?
Evidence na úřadu práce Jak vysoká je podpora v nezaměstnanosti, kdo na ni má nárok? Jak dlouho se podpora v nezaměstnanosti pobírá? Výpověď zaměstnance a výše podpory v nezaměstnanostiOdstupné odsouvá nárok na podporu v nezaměstnanostiSkončení rodičovské dovolené a podpora v nezaměstnanostiDůchody a podpora v nezaměstnanosti
Manželství a finance Finanční výhody pro manžele Daňová sleva na družku neexistujeKdo zdaní příjem z nájmu? Hypotéka a odpočet úroků z úvěrů v manželstvíRodinné podnikání a institut spolupracující manželkyVdovský důchod nenáleží po druhovi
Dávky pro tatínky Peníze na děti pro rodiny Mateřská a rodičovská pro tatínkyJak se vypočítává dvoutýdenní otcovská? Otcové a sleva na manželkuDaňové zvýhodnění čerpá jenom jeden rodičJak vysoké jsou přídavky na děti?

Praktické

Populární na Dům financí