Chystané daňové změny Daňové dopady připravovaných novinek na zaměstnance

foto: Canva, ilustrační fotografie

Připravované legislativní změny z důvodu konsolidace veřejných financí dopadnou na jednotlivé zaměstnance různě. Podívejme se, jak by si zaměstnanci pohoršili z důvodu zavedení nemocenského, omezení pracovních dohod nebo zrušení některých daňových slev.

V případě zavedení povinného nemocenského pojištění by při práci na klasickou pracovní smlouvu klesla při stejné hrubé mzdě čistá mzda všem zaměstnancům. Další plánované legislativní změny mají různé dopady na zaměstnance.

Další témata

Příjem z nájmu Pronajímání nemovitosti a daně Zdanění příjmu z nájmuKlíčový je výběr nájemceJak je to se snížením základu daně při čerpání hypotéky? Problémy s nájmem a prodej nemovitostiPříjem z nájmu v předčasném důchodu
Dávky pro tatínky Peníze na děti pro rodiny Mateřská a rodičovská pro tatínkyJak se vypočítává dvoutýdenní otcovská? Otcové a sleva na manželkuDaňové zvýhodnění čerpá jenom jeden rodičJak vysoké jsou přídavky na děti?
Mateřská 2023 Zajímavosti o mateřské Jak vysokou dostanu mateřskou? Mateřská a sleva na manželkuMateřská a daňová vratkaMateřská po skončení zaměstnáníLze pobírat v invalidním důchodu mateřskou?
Jak snižují odpočty daň? Daňové odpočty za rok 2022 Dvoustránkové nebo čtyřstránkové daňové přiznáníHypotéka v daňovém přiznáníJak snižuje daň z příjmu penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření? Daňová úspora u životního pojištění za rok 2022Kdy snižují dary daň z příjmu?

Praktické

Populární na Dům financí