Nové daňové zálohy Kdy platí OSVČ zálohy na dani a pojistném

foto: Unsplash, ilustrační fotografie

Při výkonu hlavní samostatné výdělečné činnosti musí být vždy placeny zálohy na sociálním a zdravotním pojitění. V jaké výši se platí zálohy na povinném pojistném? Kdy vzniká povinnost platit i zálohy na dani z příjmu?

Výhodou vedlejší samostatné výdělečné činnosti je, že sociální i zdravotní pojištění se počítá ze skutečného vyměřovacího základu a při hrubém zisku do limitu se vůbec neplatí sociální pojištění a při nižším zisku se neplatí žádné daňové zálohy.

Další témata

Daňové odpočty Snížení daňového základu za rok 2023 Co vědět o daňových odpočtech? Hypotéka a daně za rok 2023Odpočet životního pojištění za rok 2023Spoření na penzi a nižší daně za rok 2023Ostatní daňové odpočty za rok 2023
Daňové povinnosti OBZP Jaké povinnosti přináší statut OBZP Kdo je vlastně osobou bez zdanitelných příjmů? Jak vysoké zdravotní pojištění platí OBZP? I osoby bez zdanitelných příjmů vyplňují daňové přiznáníDaňová vratka OBZPDůchodové nároky OBZP
Dávky pro tatínky Peníze na děti pro rodiny Mateřská a rodičovská pro tatínkyJak se vypočítává dvoutýdenní otcovská? Otcové a sleva na manželkuDaňové zvýhodnění čerpá jenom jeden rodičJak vysoké jsou přídavky na děti?
Možnosti přivýdělku Přivýdělek v daňových souvislostech Zkrácený úvazek k hlavnímu zaměstnáníVýhody přivýdělku na DPPZaměstnanec s příjmy z nájmu má daňové povinnostiKdy neplatí podnikající zaměstnanci sociální pojištění? Proč zaměstnanci zpravidla neobdrží z brigády zaplacenou daň zpět?

Praktické

Populární na Dům financí