Nezaměstnanost a důchod Kdy náleží podpora v nezaměstnanosti

foto: Unsplash, ilustrační fotografie

Evidence na úřadu práce se v zákonném rozsahu počítá pro důchodové účely, před případným odchodem do předčasného důchodu je tedy vhodné vyčerpat podporu v nezaměstnanosti. Příjemci starobního důchodu nárok na podporu v nezaměstnanosti nemají.

Příjemci vdovského (vdoveckého) důchodu nebo předdůchodu mohou současně pobírat svůj důchod a k tomu podporu v nezaměstnanosti. Jak se evidence na úřadu práce započítává pro výpočet starobního důchodu?

Další témata

Přímé daně zaměstnanců Zdanění mzdy pod lupou Kolik dostane zaměstnanec na účet? Mzdová kalkulačka: Kdo neplatí daň a dostává od státu peníze? Kolik stojí zaměstnavatele zaměstnanec s průměrnou mzdou? Co Vám nejvíce snižuje čistou mzdu? Daň z příjmu to většinou neníKdo platí nejméně na sociálním pojištění? Boháči!
Novinky v zajištění penzí Novela zákona o penzijním spoření zavádí dlouhodobý investiční produkt (DIP) Dlouhodobý investiční produkt: odpovědné spoření na staříVýhody dlouhodobého investičního produktuDlouhodobý investiční produkt a osvobození od daně za obchodování s akciemiPodmínky pro dlouhodobý investiční produktKolik si s dlouhodobým investičním produktem mohu našetřit na důchod?
Pracovní dohody nově Co se mění u DPP a DPČ Dohoda o provedení práce a placená dovolenáPodrobnější úprava dohody o provedení práceUkončení práce na DPP a nárok na odůvodněnou výpověďNižší nabídka brigád pro předčasné důchodceNeplacení pojistného z dohod v roce 2024
Fakturace Plátce a neplátce DPH a faktura Neplátce DPH a fakturaFaktura plátce DPHZohlednění daní do fakturaceS odběratelem je možné domluvit i krátké splatnosti fakturFakturace a důchodová částka

Praktické

Reklama

Populární na Dům financí