Daňové zvýhodnění na děti Jak děti snižují daň z příjmu? Kdy náleží daňový bonus?

foto: Canva, ilustrační fotografie

Daňové zvýhodnění na děti snižuje daňovou povinnost. Zaměstnanci uplatňují daňové zvýhodnění měsíčně, OSVČ za rok. Kteří rodiče daňové zvýhodnění neuplatní a kteří rodiče dokonce obdrží díky daňovému zvýhodnění daňový bonus?

Daňové zvýhodnění na děti uplatňuje vždy pouze jeden z rodičů, který má následně vyšší čistou mzdu než kolegové v práci se stejnou hrubou mzdou, kteří daňové zvýhodnění neuplatňují. O kolik?

Další témata

Jak na doklady Občanka, pas, řidičák a rodný list pod lupou Vyřízení občanského průkazuKolik stojí pas? Rodný list a registrace u zdravotní pojišťovnyVyřízení řidičského průkazuDatová schránka a bankovní identita
Dávky pro tatínky Peníze na děti pro rodiny Mateřská a rodičovská pro tatínkyJak se vypočítává dvoutýdenní otcovská? Otcové a sleva na manželkuDaňové zvýhodnění čerpá jenom jeden rodičJak vysoké jsou přídavky na děti?
Možnosti přivýdělku Přivýdělek v daňových souvislostech Zkrácený úvazek k hlavnímu zaměstnáníVýhody přivýdělku na DPPZaměstnanec s příjmy z nájmu má daňové povinnostiKdy neplatí podnikající zaměstnanci sociální pojištění? Proč zaměstnanci zpravidla neobdrží z brigády zaplacenou daň zpět?
Penzijko a daň z příjmu Spoření na penzi a daňová úspora Maximalizace daňového odpočtu u penzijkaBohatí ušetří na dani díky penzijku víceOdpočet penzijka u zaměstnanců a OSVČZ příspěvku zaměstnavatele se neplatí daněPředdůchodce a daň z příjmu

Praktické

Populární na Dům financí