Rusko – Moskva

Moskevská burza poskytuje důkladný a vyhovující přístup k ruským finančním trhům. Tyto burzovní trhy nabízejí klientům obchodní příležitosti napříč širokou škálou aktiv kombinovaných s poobchodními službami. Dnes představuje Moskevská burza hlavní centrum odhadující cenu a likviditu ruských instrumentů, umožňuje obchodovat s akciemi, dluhopisy, deriváty, s měnami a peněžními nástroji a komoditami. Součástí Moskevské burzy je také depozitář. Moskevská burza je řazena mezi top 20 světových burz z hlediska celkové kapitalizace obchodovaných akcií a také mezi 10 největších buzovních platforem pro obchod s dluhopisy a deriváty. Jejich misí je podporovat ekonomický růst v Rusku a přispívat tak k restrukturalizaci ruské ekonomiky díky rostoucímu kapitálovému trhu.

Obchodní hodiny (CET): 7:00 – 15:45 / 16:00

Měna: USD / RUB

Webové stránky: www.moex.com

Nejnovější související

Osobní finance

Investice přečtete do minuty

Výsledky evropských voleb do europarlamentu byly překvapivé. Nejvíce zasáhly Francii, kde se Emmanuel Macron rozhodl rozpustit parlament a v nejbližší době vyhlásit předčasné volby. Země se pohroužila do předvolebního chaosu. Dnes není vůbec jasné, kdo v novém parlamentu získá většinu. Nejistota se odrazila i na francouzské burze.

Osobní finance Ekonomika

Investice Měnová politika čtení na 2 minuty

I v červnu zůstanou americké úrokové sazby beze změny. Americký Fed se na tom shodl na svém zasedání 12. června. Toto zasedání bylo velmi sledované, protože jsme se dozvěděli ekonomický výhled na konec roku 2024. Jak moc se změnily tyto prognózy od posledního zveřejnění?

Osobní finance Ekonomika

Investice čtení na 2 minuty

Na začátku dubna se cena ropy Brent pohybovala na symbolické hranici 90 dolarů za barel. Pro motoristy to vypadalo s letní sezónou velmi špatně. Avšak na začátku června přišlo milé překvapení v podobě propadu ceny ropy na světových trzích. Po nedělním zasedání OPECu se cena ropy dostala na 77 dolarů za barel, což je prakticky stejná cena jako na začátku roku 2024.

Osobní finance Ekonomika

Investice přečtete do minuty

Ratingová agentura S&P přehodnotila úvěrové schopnosti francouzského státu a snížila jeho hodnocení z AA na AA-. Tento krok byl zcela logický poté, co francouzský deficit státních financí dosáhl 5,5 % za rok 2023. Pro Francii je to velmi nepříjemná situace, protože snížení hodnocení automaticky zvýší náklady na půjčování.

Praktické

Reklama

Populární na Dům financí