Výpověď zaměstnance Důsledky podané výpovědi

foto: Canva, ilustrační fotografie

Zaměstnanec může samozřejmě pracovní poměr kdykoliv ukončit. Právní ochrana a důsledky se však v některých ohledech liší oproti situaci, kdy zaměstnanec výpověď od zaměstnavatele obdrží. Proč je dobré si podání výpovědi dobře promyslet?

Ani zaměstnanec nemůže výpovědí ukončit zaměstnání ihned, zákonná výpovědní lhůta platí i v těchto případech. Jak je to s nárokem na odstupné či podporu v nezaměstnanosti? Co musí obsahovat písemná výpověď?

Další témata

Příjem z nájmu Pronajímání nemovitosti a daně Zdanění příjmu z nájmuKlíčový je výběr nájemceJak je to se snížením základu daně při čerpání hypotéky? Problémy s nájmem a prodej nemovitostiPříjem z nájmu v předčasném důchodu
Daňové povinnosti OBZP Jaké povinnosti přináší statut OBZP Kdo je vlastně osobou bez zdanitelných příjmů? Jak vysoké zdravotní pojištění platí OBZP? I osoby bez zdanitelných příjmů vyplňují daňové přiznáníDaňová vratka OBZPDůchodové nároky OBZP
Dávky pro tatínky Peníze na děti pro rodiny Mateřská a rodičovská pro tatínkyJak se vypočítává dvoutýdenní otcovská? Otcové a sleva na manželkuDaňové zvýhodnění čerpá jenom jeden rodičJak vysoké jsou přídavky na děti?
Jak snižují odpočty daň? Daňové odpočty za rok 2022 Dvoustránkové nebo čtyřstránkové daňové přiznáníHypotéka v daňovém přiznáníJak snižuje daň z příjmu penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření? Daňová úspora u životního pojištění za rok 2022Kdy snižují dary daň z příjmu?

Praktické

Populární na Dům financí