Přepočítání důchodu Kdy se důchod zvyšuje?

foto: Unsplash, ilustrační fotografie

Všechny státní důchody se zvyšují z důvodu valorizace. V roce 2022 proběhnou dvě mimořádné valorizace. Jak se vypočítává důchod po valorizaci? Kdy zvyšuje důchod zaměstnání v penzi? Kdy si lze přivydělat v předčasném důchodu?

Měsíční částku invalidního důchodu ovlivňuje i přiznaný stupeň invalidity, který se může během let změnit a tím dojde i ke změně výše invalidního důchodu.

Další témata

Novinky v zajištění penzí Novela zákona o penzijním spoření zavádí dlouhodobý investiční produkt (DIP) Dlouhodobý investiční produkt: odpovědné spoření na staříVýhody dlouhodobého investičního produktuDlouhodobý investiční produkt a osvobození od daně za obchodování s akciemiPodmínky pro dlouhodobý investiční produktKolik si s dlouhodobým investičním produktem mohu našetřit na důchod?
Daňové povinnosti OBZP Jaké povinnosti přináší statut OBZP Kdo je vlastně osobou bez zdanitelných příjmů? Jak vysoké zdravotní pojištění platí OBZP? I osoby bez zdanitelných příjmů vyplňují daňové přiznáníDaňová vratka OBZPDůchodové nároky OBZP
Dávky pro tatínky Peníze na děti pro rodiny Mateřská a rodičovská pro tatínkyJak se vypočítává dvoutýdenní otcovská? Otcové a sleva na manželkuDaňové zvýhodnění čerpá jenom jeden rodičJak vysoké jsou přídavky na děti?
Výpověď zaměstnance Důsledky podané výpovědi Výpověď musí být písemnáVýpovědní lhůta se nezkracujeNižší podpora v nezaměstnanostiVýpověď a žádné odstupnéJak je to s ochrannými lhůtami při podání výpovědi?

Praktické

Populární na Dům financí