Důchodové příjmy Jak příjmy ovlivňují důchod

foto: Unsplash, ilustrační fotografie

Při výpočtu starobního důchodu platí, že čím vyšší příjmy, tím vyšší důchod. Které příjmy však výši důchodu ovlivňují? Za jaké období a jak se započítávají dřívější příjmy při budoucím výpočtu důchodu?

Na výši důchodu nemají vliv všechny dosažené příjmy v produktivním věku. Někteří občané mají relativně vysoké příjmy před odchodem do důchodu, ale výsledný důchod podprůměrný, neboť se jim ne všechny příjmy hodnotí při výpočtu důchodu.

Další témata

Příjem z nájmu Pronajímání nemovitosti a daně Zdanění příjmu z nájmuKlíčový je výběr nájemceJak je to se snížením základu daně při čerpání hypotéky? Problémy s nájmem a prodej nemovitostiPříjem z nájmu v předčasném důchodu
Daňové povinnosti OBZP Jaké povinnosti přináší statut OBZP Kdo je vlastně osobou bez zdanitelných příjmů? Jak vysoké zdravotní pojištění platí OBZP? I osoby bez zdanitelných příjmů vyplňují daňové přiznáníDaňová vratka OBZPDůchodové nároky OBZP
Dávky pro tatínky Peníze na děti pro rodiny Mateřská a rodičovská pro tatínkyJak se vypočítává dvoutýdenní otcovská? Otcové a sleva na manželkuDaňové zvýhodnění čerpá jenom jeden rodičJak vysoké jsou přídavky na děti?
Minimální mzda 2023 Finanční dopady zvýšení minimální mzdy Minimální mzda se zvýšila o 1100 KčMinimální mzda a mzdové náklady zaměstnavatele v roce 2023Nárok na roční daňový bonus v roce 2023Daňové zvýhodnění a minimální mzdaKteré důchody se budou zdaňovat za rok 2023?

Praktické

Populární na Dům financí