Daňové přílohy Doklady k daňovému přiznání

foto: Canva, ilustrační fotografie

K daňovému přiznání je nutné vždy přiložit příslušné doklady a případné vyplnit příslušné přílohy. Daňová administrativa se tedy liší v závislosti na množství uplatněných daňových odpočtů a daňových slev a rovněž na struktuře zdanitelných příjmů. Jaké doklady se v praxi k daňovému přiznání nejčastěji přikládají?

Pro příjmy ze zaměstnání je potřeba k daňovému přiznání doložit příslušná potvzrení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatelů, pro příjmy z podnikání vyplnit přílohu číslo jedna a pro příjmy z nájmu přílohu číslo dva. Které příjmy ze zaměstnání se však do daňového přiznání neuvádí? Jak se postupuje u odpočtů u finančních produktů?

Další témata

Manželství a finance Finanční výhody pro manžele Daňová sleva na družku neexistujeKdo zdaní příjem z nájmu? Hypotéka a odpočet úroků z úvěrů v manželstvíRodinné podnikání a institut spolupracující manželkyVdovský důchod nenáleží po druhovi
Dávky pro tatínky Peníze na děti pro rodiny Mateřská a rodičovská pro tatínkyJak se vypočítává dvoutýdenní otcovská? Otcové a sleva na manželkuDaňové zvýhodnění čerpá jenom jeden rodičJak vysoké jsou přídavky na děti?
Možnosti přivýdělku Přivýdělek v daňových souvislostech Zkrácený úvazek k hlavnímu zaměstnáníVýhody přivýdělku na DPPZaměstnanec s příjmy z nájmu má daňové povinnostiKdy neplatí podnikající zaměstnanci sociální pojištění? Proč zaměstnanci zpravidla neobdrží z brigády zaplacenou daň zpět?
Studium a pojistné Sociální a zdravotní pojištění při studiu Kdy si platí studenti zdravotní pojištění? Brigády na dohody a pojistnéZkrácený úvazek při studiu a pojistnéKdy zaměstnavatelé ušetří sociální pojištění za studenty? Studium se již nepočítá do důchodu

Praktické

Populární na Dům financí