Stalo se čtení na 2 minuty
Po 102 letech výroby dnes zhasla pec Sklárny Heřmanova Huť (SHH), kterou kvůli minimu zakázek opustí v srpnu 72 z 84 lidí. Koncem června dostanou výpovědi. Vedení podniku, který je minimálně zadlužený, stále počítá s obnovením výroby poté, co pivovarům a výrobcům nápojů začnou docházet sklenice ve skladech. SHH je jejich jediným výrobcem v Česku. ČTK to dnes řekl předseda představenstva a ředitel Roman Lauterkranc.