5 tipů, jak si výhodně půjčit

Půjčky představují v dnešní době nedílnou součást našich životů. Finanční prostředek, díky kterému si můžeme plnit své dlouhodobé sny a splácet nečekané výdaje. Na trhu existují nejrůznější peněžní produkty bankovního i nebankovního charakteru. Abyste při jejich hledání zvolili ten správný, přinášíme vám pět zaručených tipů.

PR článek 13189_money-investment-finance zdroj: DF

Pohlídejte si to nejdůležitější

Zaměřujte se jen na prověřené úvěry. Každý chce rychlou půjčku, jenže právě u nich můžete natropit nejvíce chyb. To znamená, že získáte nevýhodný finanční produkt, se kterým se ještě více zadlužíte.

Prvním tipem je podrobná kontrola smluvních podkladů. Ať už vám budou nabídnuty jakkoliv excelentní podmínky splácení, vždy si přečtěte smluvní podklady. Právě u nich můžete narazit na sankční poplatky a ostatní věci související s pravidelným hrazením tohoto závazku.

Za druhé, hlídejte si u libovolné půjčky roční procentuální sazbu nákladů. Ta je jasně vypovídajícím údajem a zahrnuje v sobě mimo jiné i přidružené náklady.

Jestliže vás okouzlí nebankovní půjčka, pak se v jejím případě neukvapujte a pokud je to možné, vyzkoušejte první půjčku zdarma. Prostřednictvím ní okusíte, jak fungujte tento peněžní segment a zda bude vámi vybrané řešení opravdu výhodné a přínosné.

Čtvrtým tipem jsou přidružené služby. Ano, vybírejte půjčky, které vám přináší možnost mimořádných splátek, předčasného uhrazení dluhu, pojištění schopnosti splácet nebo jsou spojeny s řadou věrnostních programů.

To nejdůležitější nakonec

Pokud se budete držet výše uvedených zásad je předpokladem, že zvolíte ideální úvěr šitý přímo na míru. Jestliže hledáte bezpečnost, vysokou ochranu osobních údajů a nízkou úrokovou sazbu, zaměřte se na bankovní půjčky. V jejich případě je určitě z čeho vybírat. Níže uvádíme několik dlouhodobě prověřených bankovních institucí.

Pokud se vám zrovna nechce probírat bohatými nabídkami jednotlivých společností, využijte k výběru toho správného úvěru nástrojů porovnávacích portálů. Jedním z nich je například server pujcka.co, který sdružuje řadu půjček v aktuální podobě a umožní vám výsledné řešení nalézt na základě nejrůznějších parametrů. Ať už je to výše půjčky, délka splatnosti nebo úrok.

6. února 2018 15:23:35

Reklama

Témata

OSVČ a státní dávky

Osoby samostatně výdělečně činné odvádí na dani z příjmu, sociálním a zdravotním pojištění při...

Úvěry si promysleme

Promyšlený a propočítaný úvěr na bydlení, vzdělání nebo podnikání je dobrým finančním...

Vánoce a finance

Vánoční svátky mohou být krásné a pohodové i bez draných vánočních dárků na dluh, které zhorší...

Daně ze mzdy

Z hrubé mzdy se odvádí nejenom daň z příjmu fyzických osob, ale i sociální pojištění a zdravotní...

Dluhová past

V posledních letech přibývá domácností, kterým přerostly jejich dluhy přes hlavu. Jakmile...

Reklama
Reklama

Zdanění pasivních příjmů

Pojistné a daň z ostatních příjmů

Čím dál více lidí má pasivní příjmy. Jak je to s platbou zdravotního pojištění, sociálního pojištění a daně z příjmu fyzických osob pouze při příjmech z kapitálového majetku, pronájmu a ostatních pasivních příjmů?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.