Jak konsolidovat nevýhodné předvánoční půjčky?

Taky jste letošní Vánoce chtěli maximálně potěšit své blízké a měli jste hluboko do kapsy? Vzali jste si na dárky jednu nebo více půjček a v předvánočním stresu jste si nepovšimli, že jsou nevýhodné? Ne nadarmo se říká pozdě bycha honit. Naštěstí ale stále existuje řešení, jak minimalizovat vzniklou finanční újmu. Jedná se o konsolidaci půjček.

PR článek 13189_money-investment-finance zdroj: DF

Konsolidace půjčky

Konsolidace neboli sloučení půjček do jednése vyplatí v případě, pokud jste si nabrali více úvěrů současně. Konsolidovat můžete z vícera důvodů. Abyste neztratili přehled nad tím, kolik peněz vám z různých půjček odchází (potažmo kam), abyste ani nemuseli zbytečně přijít o možnost si úvěr snížit a současně tak zmenšit výši měsíčních splátek v rámci celkové doby splácení. Velkou výhodou je také možnost pravidelné měsíční úspory. Všechny stávající a nevýhodné půjčky si sloučíte do jednoho transparentního a přehledného úvěru.

 

Podmínky konsolidace

Zajímá-li vás, kolik půjček můžete sloučit, odpověď je, že jejich množství není nějakým způsobem limitované. Co může být omezeno, je celková výše vašich stávajících úvěrů. Sloučit takto můžete nejen bankovní úvěry, půjčky od splátkových společností nebo kreditní karty, ale také například kontokorent.

 

Jedna nevýhodná půjčka

Pokud nepatříte mezi ty, kteří nakupovali ve velkém, a půjčili jste si nevýhodně pouze jednou, zapomeňte na konsolidaci. Místo toho se zajímejte o to, jak a kde půjčku výhodně refinancovat. Refinancování je pojem, který znamená, že stávající úvěr ukončíte a doplatíte úvěrem novým, který má nižší úrokovou míru. Plusem pro vás v tomto ohledu je, že se stačí porozhlédnout, která banka nabízí přijatelnější podmínky. Tento způsob se využívá i v rámci hypoték, kterým končí fixační období apod.

 

Co je potřeba splnit

To, zda vám banka ohledně konsolidace nebo refinancování vyjde vstříc, není samo sebou. Důležitým kritériem je samozřejmě vaše plnoletost, české státní občanství a trvalé bydliště na území České republiky a v neposlední řadě váš trvalý a také doložitelný zdroj příjmů, bonita apod.

 

U které banky si o konsolidaci zažádat?

Existuje množství větších zavedených bank, které tuto službu klientům nabízejí. Vyznat se na dnešním bankovním trhu tak, abychom vzali v potaz všechny možné varianty, lze poměrně jednoduše prostřednictvím naší kalkulačky. Díky několika jednoduchým parametrům, které do kalkulačky sami zadáte, vám bude vygenerován přehled těch nejlepších možných variant konsolidací, kterými bankovní trh aktuálně disponuje. Zjistíte i jakou částku u konkrétní banky sloučením uspoříte.

30. ledna 2018 15:35:00

Reklama

Témata

Hrubá a čistá mzda

Z hrubé mzdy sjednané v pracovní smlouvě odvádí zaměstnanci zálohu na daň z příjmu fyzických...

Administrativa v práci

Při nástupu do zaměstnání musí zaměstnanci podepsat pracovní smlouvu nebo pracovní dohodu. Aby...

Daňové slevy pro rodiny

Rodiče platí nižší daně než bezdětní občané. Mohou totiž uplatnit daňové zvýhodnění na děti,...

Změny pro rok 2015

Návrh ministerstva financí počítá s několika významnými daňovými změnami od příštího roku. V...

Podmínky nezaměstnaných

I při dočasné ztrátě zaměstnání je vhodné se ihned registrovat na úřadu práce, aby bylo možné...

Reklama
Reklama

Třetí důchodový pilíř

Spoření na penzi se státní podporou

Penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření jsou finanční produkty podporované státem, které patří do tzv. třetího důchodového pilíře. Jaké všechny výhody lze u těchto penzijních produktů čerpat?

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.