Myslíte ekonomicky? Pak věnujte pozornost energetickým úsporám v zimě

Zima je obdobím, kdy se schováváme v našich domovech před nepříjemnými nízkými teplotami. Domov nám poskytuje útočiště plné světla a tepla. Abychom si mohli naplno užívat tohoto dnes již naprosto samozřejmého přepychu a neprodělat na tom takříkajíc kalhoty, je dobré věnovat svou pozornost radám o úspoře energií. Údajně během zimních měsíců spotřebujeme až o 70 % více elektrické energie, zvyšuje se spotřeba teplé vody a samozřejmě i náklady na vytápění. Jak zamezit tak prudkému nárůstu a ušetřit peníze? 

Counting money zdroj: sxc.hu

Dobrá rada šetří vaše náklady

Žádný učený z nebe nespadl, jak praví české přísloví, a tak se nebojte zeptat. Nevíte, koho a kde? Úspora energií je doménou internetového E.ON Rádce. Tento jedinečný projekt vznikl za jediným účel. Pomáhá lidem řešit energetickou úsporu jejich domácností, ať už se jedná o pouhé regulační opatření, o rekonstrukci nebo zažádání o dotace. E.ON Rádce je kombinací chytré encyklopedie, internetového vyhledávače a osobního poradce, který nabízí své služby zcela zdarma.

Věděli jste například, že rekonstrukce a dotace k sobě mají velmi blízko? V rámci evropských norem totiž máte nárok financovat formou dotace některé rekonstrukce s cílem energetické úspory. Nevíte, jak na to? Nevadí. Krok za krokem vás tímto řešením provedou právě energetičtí poradci. Konzultace s poradci může proběhnout osobně v Brně nebo Českých Budějovicích, emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 344.

Úspora energií a praktická opatření

Energetický poradce vám ukáže, jak efektivně snížit spotřebu energií, a přitom si ponechat komfort bydlení bez omezení. Úspory elektřiny bezesporu zajistí moderní spotřebiče v energetické třídě A+++. Byli byste jistě překvapeni ze zjištění, že největším žroutem je vaše desetiletá lednice. Investice do LED osvětlení se vám z dlouhodobého hlediska skutečně vyplatí. Zkuste spotřebiče používat v době, kdy jsou tarify zvýhodněné, to platí třeba pro elektrické vytápění, které může spínat v době výhodných tarifů.

Vyplatí se i úspora vody, cena kubíku je dnes dost vysoká. Například sprchování je ekonomicky méně náročné než napouštění vany. Za zmínku stojí termostatická baterie, která si pamatuje teplotu vody, dík čemuž zamezíte zbytečným průtokům vody. Více užitečných rad vám poskytne E.ON Rádce.

29. listopadu 2017 16:19:29

Reklama

Témata

Daňové odpočty

Při splnění zákonných podmínek přináší státem podporované finanční produkty daňovou úsporu. Jaké...

Podmínky nezaměstnaných

I při dočasné ztrátě zaměstnání je vhodné se ihned registrovat na úřadu práce, aby bylo možné...

Byt, či dům?

Bydlení a jeho forma, podoba jsou jedněmi ze základních otázek, které dříve nebo později řeší...

Finance a rok 2013

Stejně jako v minulých letech, i pro rok 2013, dochází k několika významným legislativním...

Platba pojistného

Všichni občané s trvalým pobytem v Česku platí zdravotní pojištění. Jak je zdravotní pojištění...

Reklama
Reklama

Daňové odpočty a slevy

Položky snižují daňový základ a daň z příjmu

Nezdanitelné položky snižují daňový základ a daňové slevy přímo vypočtenou daň z příjmu. Díky uplatněným daňovým odpočtům a daňovým slevám může daňová povinnost klesnout o desetitisíce korun

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky