5 rozdílů mezi bankovní a nebankovní půjčkou

Myslíte si, že je jedno, zda půjdete pro půjčku do banky nebo k nebankovní společnosti? Podmínky a způsob vyřízení nejsou všude stejné. Zatímco u nebankovních institucí budete rychle hotoví, v bankovním domě zas můžete výrazně ušetřit. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi poskytovateli?

PR článek 5 rozdílů mezi bankovní a nebankovní zdroj: DF

V dnešní době se rozdíly v poskytování půjček mezi bankami a nebankovními společnostmi začínají pozvolna stírat, přesto se v některých parametrech výrazně liší.

 

1. rozdíl: Půjčka v bance je levnější

Banky na rozdíl od nebankovních společností nabízí nižší úrokové sazby, díky čemuž získáte v bankovním domě výrazně levnější půjčku.A nejen to. V bance obvykle ušetříte také za poplatky, proto kromě úroku čekejte nižší i roční procentní sazbu nákladů. Při porovnávání bankovních a nebankovních úvěru se vždy zaměřte raději na RPSN než na úrokovou sazbu.

 

2. rozdíl: Úvěr u nebankovní společnosti vyřídíte rychleji

Nižší úroky a PRSN ale něco stojí, a to čas a formality. Klasickou spotřebitelskou půjčku u nebankovního poskytovatele sjednáte mnohem rychlejinež v bance. Banky obvykle více prověřují úvěruschopnost klienta. Bonita v nebankovní společnosti sice hraje také svou roli, avšak najdou se i takové nebankovní půjčky, které získáte bez dokládání příjmů a prověřování v registru dlužníků.


3. rozdíl: V bance vás čekají přísnější podmínky

Další rozdíl, se kterým v bance počítejte, jsou přísnější podmínky. Ty jdou ruku v ruce s úrokovými sazbami a s poplatky. Čím více za půjčku u nebankovních společností zaplatíte, tím benevolentnější podmínky vás čekají. Pokud si ale projdete dlouhým byrokratickým maratonem a nekonečným dokládáním příjmů a dalších formalit, pak na konci můžete získat levný bankovní úvěr.

 

4. rozdíl: U nebankovních společností je větší výběr

Úvěrový trh je velmi bohatý. Větší nabídkou disponují nebankovní společnosti, kterých je oproti bankovním domům více, proto vyznat se ve změti nabídek je občas velmi složitě. Projít parametry úvěrů můžete na oficiálních stránkách bank, pokud byste ale měli po jednom hledat podmínky i u nebankovních společností, pak vám výběr dá pořádně zabrat. Využít ale můžete online srovnávač Půjčka.co, který porovná aktuální nabídku na trhu za vás. Získáte dokonalý přehled a navíc i tip na půjčky od ověřených společností.

 

5. rozdíl: Nebankovní poskytovatelé jsou více na internetu

Výhodou bank je, že mají nespočet kamenných poboček, kam můžete osobně vyrazit. Ti klienti, kteří neholdují internetu, tak dostupnost bank ocení. Nebankovní poskytovatelé mají méně kamenných poboček a někteří dokonce působí pouze online, což znamená, že si půjčku u nich sjednáte jen na internetu. Bankovní půjčky vyřídíte obvykle jak v online světě, tak i v tom reálném.

 


29. listopadu 2017 16:14:21

Reklama

Témata

Promlčení dluhů

Všichni živnostníci by si měli řádně plnit své daňové povinnosti, lhůty pro promlčení daní,...

Daně ze mzdy v roce 2015

Pro rok 2015 dochází k několika změnám ovlivňujících výpočet čisté mzdy. Z důvodu zvýšení...

Daňové povinnosti

Zaměstnanci mající příjmy pouze od jednoho zaměstnavatele nemají s daněmi za rok 2017 téměř...

Výdaje na auto

V současné době se bez auta téměř žádná rodina neobejde. Dojíždění do práce, do školy, za...

Šetříme dětem

Všichni rodiče chtějí pro své děti to nejlepší. Dopřát dětem kvalitní vzdělání, podporovat ho v...

Reklama
Reklama

Daňové odpočty a slevy

Položky snižují daňový základ a daň z příjmu

Nezdanitelné položky snižují daňový základ a daňové slevy přímo vypočtenou daň z příjmu. Díky uplatněným daňovým odpočtům a daňovým slevám může daňová povinnost klesnout o desetitisíce korun

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky