Velké české firmy sází na elektronické poptávky

Poptávkové servery, coby český fenomén, nejsou již pouze doménou živnostníků a menších společností. Stále více poptávek také zadávají velké české společnosti. „Z posledního realizovaného průzkumu jsme zjistili, že prostřednictvím služby ePoptávka.cz hledá vhodného dodavatele téměř 80 procent firem patřících do žebříčku Czech Top 100,“ říká Otto Kočí, ředitel služby ePoptávka.cz. Ekonomické podmínky tak nutí i poměrně velké korporace změnit způsob hledání subdodavatelů. V loňském roce tyto společnosti podaly poptávky za zhruba 37 milionů Kč.

Poptávkové servery, jejichž lídrem je právě služba ePoptávka.cz, nabízejí poptávajícím velmi jednoduché a bezplatné oslovení vhodných dodavatelů a jejich zkontaktování. Na základě publikování poptávky v systému začnou poptávajícímu chodit nabídky od dodavatelů. „Většinou se tak děje velmi rychle. Během jednoho až dvou pracovních dnů poptávající obdrží do svého e-mailu zpravidla mezi deseti až patnácti nabídkami. Samozřejmě záleží na komplikovanosti zadání,“ říká Otto Kočí. Pak už záleží na zadavateli, jak bude postupovat dále. Zda si vybere nebo získá cenový přehled či doplní původní zadání. Díky tomu, že zadavatel získá z trhu několik nabídek, může cenu ještě stlačit. „Tlak na cenu v prostředí elektronických poptávek je velmi vysoký. Není výjimkou snížení ceny o 25 až 30 procent z původní nabídky,“ dodává Otto Kočí z ePoptávka.cz.

 

Server ePoptávka.cz stále více využívají i oddělení nákupu velkých českých firem. Nejedná se přitom jen o stavební podniky jako je Metrostav, Skanska či Strabag, ale o strojírenské firmy jako jsou Vítkovice či Třinecké železárny. Překvapivě hodně elektronických poptávek dorazilo z České pošty nebo z Českých drah. Škála poptávek a jejich zaměření jsou opravdu široké. „Jedná se o dodávky nejrůznějšího charakteru. Od kancelářských potřeb a drobných reklamních předmětů, přes řemeslné služby až po relativně sofistikovaná řešení,“ přibližuje poptávky Otto Kočí. Dodává, že přes službu ePoptávka.cz chtěli zájemci z řad Czech Top 100 najít například dodavatele revitalizace židovských památek po celé ČR nebo tvůrce reklamního spotu určeného na sociální sítě.

 

O společnosti B2M.CZ

Společnost B2M.CZ, která je vlastníkem systému ePoptávka.cz, je specialistou na B2B on-line poptávkové výběrové řízení. Kromě České republiky působí i na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Na všech trzích dosahuje postavení lídra ve své oblasti. Cílem společnosti B2M.CZ je poskytovat vysoce kvalitní a cenově nenáročné služby s maximální orientací na potřeby firem a podnikatelů. Více informací naleznete na www.b2m.cz a také na www.ePoptavka.cz.

 

To, že je služba ePoptávka.cz efektivní a stále oblíbenější, dokazují i konkrétní počty poptávajících. Od doby, kdy společnost v roce 2004 vstoupila na český trh, počet poptávajících každoročně narůstá o desítky procent. Službu využívají především malé a střední firmy, státní instituce i živnostníci. Poptávající oceňují zejména rychlost, jednoduchost a výhodnost systému výběrového řízení, které portál svojí podstatou nabízí. Používání systému ePoptávka.cz je pro ně bezplatné a přitom ještě mohou při samotném nákupu ušetřit až 30 % průměrné ceny.

 

5. března 2013 12:32:01

Reklama

Témata

Pojištění automobilů

Povinné ručení či havarijní pojištění jsou nástroje, kterými můžeme efektivně ochránit náš...

Péče o děti a daně

Rodičovský příspěvek činí v souhrnné výši 220 tisíc korun. Doba péče o dítě do 4 let věku se...

Goodwill firmy

Goodwill firmy je rozdíl mezi tržní hodnotou firmy a aktivy firmy (po odečtení závazků). Cílem...

Daňové povinnosti

Všichni živnostníci si musí plnit své daňové povinnosti, platit měsíční zálohy na povinném...

Proč bude penze nižší

Z důvodu demografických změn budou státní důchody v evropských zemích klesat, Česko nebude...

Reklama
Reklama

První zaměstnání

Právní minimum nejenom pro absolventy

I absolventi mohou současně pracovat pro více zaměstnavatelů současně či ukončit první pracovní poměr již ve zkušební době. Co je dobré vědět o pracovní smlouvě a daňových povinnostech?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.