Sodexo: Přes 90 % firem podporuje stravování zaměstnanců,

Více než 90 % zaměstnanců má k dispozici buď závodní jídelnu nebo stravenky, třetina dokonce obojí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Millward Brown pro společnost Sodexo – Řešení pro motivaci. Volnočasové benefity a dárkové poukázky nejsou využívány v takové míře, letos však mají největší potenciál růstu.

 

Mezi nejčastěji nabízené benefity kromě podpory stravování patří finanční odměny a služební telefon, které nabízí téměř 90 % firem.

 

„Podle většiny firem patří podpora stravování spolu s finančními bonusy a dovolenou navíc v České republice k nejrozšířenějším benefitům. Jsou považovány za standard trhu, přesto však jsou řazeny mezi efektivní benefity s dopadem na motivaci,“ říká Magdaléna Pořízková, expertka pro motivaci společnosti Sodexo – Řešení pro motivaci, a dodává: „V roce 2012 by měla vzrůst zejména podpora volného času a zdraví. Nějakou formou ji plánuje zavést 4 - 6 % firem.“

 

Méně poskytované jsou dnes u zaměstnavatelů zaměstnanecké akcie, hlídání dětí či úklid domácností. Dynamičtěji se začíná rozvíjet výskyt firemních školek.

 

„Ačkoliv hlídání dětí a úklidu domácností u nás tvoří zatím pouhé 1 %, někteří zaměstnavatelé již zjistili, že nabídka možností využívání služeb nabírá mezi zaměstnanci na popularitě,“ říká Magdaléna Pořízková a dodává: „Lze tedy předpokládat, že se tento trend, který se k nám šíří ze zahraničí, bude v následujících letech objevovat stále častěji.“

 

Z výzkumu dále vyplývá, že větší firmy zpravidla nabízí vzhledem ke svým možnostem širší škálu benefitů. Jedinými benefity, které jsou častěji nabízeny v malých firmách, jsou volno v případě nevolnosti, což je dáno plochou organizační strukturou řízení, a půjčky zaměstnancům, u kterých je předpokladem důvěrnější vztah zaměstnavatele a zaměstnance.

 

Volno v případě nevolnosti umožní téměř 70 % menších firem do 99 zaměstnanců, zatímco ve firmách nad 500 zaměstnanců nabízí tento benefit pouze 42 % firem. Zaměstnaneckou půjčku mohou zaměstnanci získat u necelé třetiny velkých firem nad 500 zaměstnanců a u poloviny menších firem do 99 zaměstnanců.

 

Průzkum pro Sodexo – řešení pro motivaci realizovala společnost Millward Brown na sklonku roku 2011 mezi 947 respondenty, mezi kterými byli majitelé firem, personální ředitelé nebo HR manažeři.

 

O Sodexo

Sodexo v České republice
Od roku 1992, tedy od doby, kdy Sodexo vstoupilo na český trh, poskytuje všech 1560 zaměstnanců skupiny v ČR služby, které zlepšují kvalitu každodenního života. Sodexo nabízí služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Dále pak i služby v oblasti komplexních řešení služeb na míru u klienta (firemní restaurace a širokou škálu služeb facility managementu – správy budov, údržby mechanických zařízení a elektro, revizí, projekt managementu, úklidu a administrativních služeb). 

 

Sodexo, světová jednička v řešeních pro kvalitu každodenního života
V Sodexo věříme, že kvalita každodenního života přispívá k rozvoji jednotlivců a zvyšuje výkonnost firem a organizací. S ohledem na tuto naši filozofii jsme se od doby našeho založení Pierrem Bellonem v roce 1966 postupně stali strategickým partnerem společností a institucí, které kladou důraz na výkonnost a tělesnou a duševní pohodu zaměstnanců. Všech 413.000 zaměstnanců skupiny Sodexo v 80 zemích sdílí společný zájem na poskytování kvalitních služeb a vytváří, řídí a dodává jedinečnou nabídku řešení motivace a služeb na míru. V Sodexo jsme vytvořili zcela nový obchodní model poskytování služeb, který přispívá ekonomickému, sociálnímu a enviromentálnímu rozvoji regionů a zemí, v nichž jako skupina působíme.

14. března 2012 17:52:23

Reklama

Témata

Dovolená v kostce

Nejvýkonnější jsou spokojení a odpočinutí zaměstnanci. Proto je dovolená bez myšlenek na práci...

Peníze na ÚP

Pro přiznání podpory v nezaměstnanosti musí být splněny zákonné podmínky. Kdo má nárok na...

Poplatek za vedení úvěrů

Otázka bankovních poplatků je vždy ožehavým tématem. Na jedné straně stojí klienti, jejichž...

Evidence na úřadu práce

Evidence na úřadu práce se vyplatí i kvůli jednomu měsíci. Kolik si lze na úřadu práce...

Příjmy při studiu

Studenti, kteří dokáží skloubit práci a studium, nacházejí na trhu práce snadněji uplatnění než...

Reklama
Reklama

Zdanění pasivních příjmů

Pojistné a daň z ostatních příjmů

Čím dál více lidí má pasivní příjmy. Jak je to s platbou zdravotního pojištění, sociálního pojištění a daně z příjmu fyzických osob pouze při příjmech z kapitálového majetku, pronájmu a ostatních pasivních příjmů?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.