Téma
Daňové slevy pro rodiny

Jaké daňové slevy mohou využít rodiče?

Rodiče platí nižší daně než bezdětní občané. Mohou totiž uplatnit daňové zvýhodnění na děti, daňovou slevu na nepracující manželku (manžela) nebo nově daňovou slevu na školku. Při nástupu z rodičovské dovolené do práce během roku vzniká nárok na slevu na poplatníka za celý rok.

Články k tématu
pondělí 24. listopad

Návrat do práce během roku a sleva na poplatníka

Nárok na základní slevu na poplatníka ve výši 24 840 Kč za rok mají všichni daňoví poplatníci. Jak se však postupuje v případě trvání zaměstnání pouze po část roku z důvodu čerpání rodičovské dovolené a pobírání rodičovského příspěvku po zbytek roku?

úterý 25. listopad

Výchova dětí snižuje daň z příjmu

Jeden z rodičů uplatňuje daňové zvýhodnění, které snižuje daňovou povinnost. Když je daňové zvýhodnění vyšší než daň z příjmu fyzických osob, tak vzniká nárok na daňový bonus. V roce 2014 činí daňové zvýhodnění 1 117 Kč měsíčně na každé dítě. Jak uplatňují daňové zvýhodnění zaměstnanci a jak OSVČ?

středa 26. listopad

Sleva na manželku (manžela) za rok 2014, jaké jsou podmínky?

Jestliže manželka (nebo manžel) nemá za rok 2014 vlastní příjmy vyšší než 68 tisíc Kč, tak může druhý z manželů uplatnit slevu na manželku (manžela) ve výši 24 840 Kč. Které příjmy se do vlastních příjmů počítají a které nikoliv? Jaké tiskopisy je potřeba vyplnit? Jak postupuje zaměstnanec a jak OSVČ?

čtvrtek 27. listopad

Náklady za školku sníží daňovou povinnost za rok 2014

Až o 8 500 Kč lze snížit vypočtenou daň z příjmu fyzických osob za rok 2014. Školkovné je legislativní novinkou. Rodiče si mohou snížit daňovou povinnost a náklady za školku. Do školkovného se však nepočítá strava. Jak se liší daňové zvýhodnění na děti a školkovné?

pátek 28. listopad

Odpočet hypotečního úvěru snižuje daňový základ

Rodiče v praxi velmi často splácí hypoteční úvěr. Pořízení vlastního bydlení je pro rodinu správným finančním krokem, který přináší nižší daňovou povinnost. Zaplacené úroky z úvěru během roku snižují daňový základ. Splácení hypotečního úvěru je finančním zásahem do hospodaření rodiny. Celkové náklady na hypotéku však...

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.