Google plánuje zabránit společnosti Huawei používat aplikaci Android

Obchodní válka mezi USA a Čínou vyvolala problémy, které mají dopad na konkrétní společnosti. Prezident Trump obvinil čínského technologického giganta, společnost Huawei, nejen z odcizení obchodních tajemství USA, ale také z podvodu a porušení sankcí uvalených USA na Írán. Prohlášení prezidenta USA vedla k zákazu používání zařízení společnosti Huawei v amerických telekomunikačních sítích za účelem ochrany těchto sítí před narušením národní bezpečnosti USA. Následně po tomto obvinění naskočil Google do rozjetého vlaku a oznámil, že zabrání společnosti Huawei používat aplikaci Android na svých zařízeních. Tato situace tvrdě zasáhla akcie společnosti Google. Pohyby akcií společnosti Google můžete sledovat na platformě obchodu s akciemi iFOREX.

office-620823_1920 zdroj: Pixabay

Google navazuje na obavy prezidenta

Na obavy, které má administrativa prezidenta Trumpa v souvislosti se společností Huawei, navázala společnost Google, která v květnu oznámila, že zabrání společnosti Huawei používat aplikaci Android na svých zařízeních. Tento problém se netýká amerických zákazníků, protože telefony Huawei nejsou momentálně v USA k dostání.

V podstatě se tento problém nebude týkat telefonů Huawei, které jsou používány zákazníky mimo území USA. Google uvedl, že Android App Store a Google Play, přes které navazuje zařízení Android spojení s venkovním světem a bezpečnostní funkce, které jsou dodávány s Androidem, budou i nadále dostupné na stávajících zařízeních Huawei. Telefony Huawai pracují na mobilním operačním systému Android společnosti Google a využívají skin, který běží na platformě standardního uživatelského rozhraní Android a v podstatě si vedle základního kódu Android vytváří své vlastní rozhraní. V budoucnu by to mohlo představovat problém. Telefonům Huawei, které mají být uvedeny na trh letos v říjnu, hrozí ztráta přístupu k službám aplikace Android včetně Google Play, Map a Gmailu.

Jak tuto situaci řeší Huawei?

Společnost Huawei podnikla další krok ve svém právním řízení proti vládě USA. V březnu podala společnost Huawei žalobu na USA. Uvádí v ní, že zákon, který zakazuje vládním úřadům nakupovat zařízení čínského technologického giganta, je protiústavní. Tato žaloba se zaměřuje na ustanovení zákona známého jako National Defense Authorization Act, který zakazuje výkonným vládním úřadům nakupovat telekomunikační zařízení od společnosti Huawei. Huawei podává žádost o sumární rozsudek. Společnost usiluje o urychlení procesu. Pokud soud rozhodne ve prospěch čínského technologického giganta.

Co chce Huawei

Tato technologická firma se snaží o zrušení vládního příkazu prezidenta Trumpa. Je možné prosadit zrušení jednoho odstavce zákona a nenarušit tím celou legislativu. Huawei argumentuje tím, že ustanovení zákona shledává konkrétního jedince nebo skupinu vinnou trestným činem a trestá je bez řádného procesu. A to ústava USA zakazuje.

Co to znamená pro uživatele telefonů Huawei?

Budou moci uživatelé telefonů Huawei pokračovat v používání operačního systému Android? Každá společnost, která navrhuje a vyrábí telefony, může využívat mobilní operační systém Android díky tomu, že funguje jako otevřený zdroj. Tento krok však znamená, že Google dále nehodlá poskytovat technickou podporu a spolupracovat v otázce poskytování služeb Androidu a Google společnosti Huawei.

24. června 2019 15:15:36

Reklama

Témata

Cestování za prací

Někteří občané cestují po světě nejenom na dovolenou, ale i za prací. Pracovat v členských...

Daň z příjmu za rok 2018

Povinnému sociálnímu a zdravotnímu pojištění podléhají pouze příjmy ze závislé činnosti a...

Životní pojištění

Životní pojištění přináší živiteli rodiny jistotu, že v případě dlouhodobých zdravotních...

Mateřská v kostce

Peněžitý příspěvek v mateřství (mateřská) je dávkou nemocenského pojištění. Pro přiznání...

Životní pojištění

Životní pojištění je legislativou podporováno formou daňového odpočtu a daňového osvobození pro...

Reklama
Reklama

Neplacené volno

Kolik stojí neplacené volno a kdy lze čerpat?

V životě některých zaměstnanců dochází k situaci, že z různých důvodů potřebují čerpat volno nad zákonný rámec, v takových případech si mohou požádat o neplacené volno. Jaké jsou podmínky pro čerpání neplaceného volna?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.