Půjčka bez registru: vše, co o ní potřebujete vědět

Všechny informace o půjčkáchjsou shromažďovány v úvěrových registrech. Záznamy mohou být pozitivní, tzn. splácení včas, stejně jako negativní, kdy splátky přicházejí pozdě nebo úvěr ještě není zcela splacen. Informace obsažené v těchto registrech mají významný dopad na možnost získání další půjčky.

PR článek půjčka bez registru zdroj: dumfinanci.cz

 

Pokud patříte mezi ty, jejichž úvěrová historie není ukázková a hledáte rychlou půjčku bez registru, použijte platformu Matchbanker.cz. Jedná se o nový srovnávač půjček, který vám pomůže najít tu správnou půjčku podle vašich potřeb. Na Matchbankeru také najdete plno důležitých informací, které s půjčkou bez registru souvisí.

Jaké registry existují a jak fungují?

SOLUS, Bankovní registr klientských informací (BRKI) a nebankovní registr klientských informací (NRKI) jsou tři nejdůležitější registry dlužníků v České republice.

SOLUS existuje již od roku 1999 a používají ho nejen poskytovatelé půjček (banky a nebankovní společnosti), ale také pojišťovny, distributoři energií a mobilní operátoři. SOLUS provozuje několik registrů najednou, z nichž nejznámější je ten negativní.

Bankovní registr klientských informací funguje od roku 2002 a jak již název napovídá, využívají ho banky pro výměnu dat o důvěryhodnosti klientů.

Nebankovní registr klientských informací je podobný tomu bankovnímu, ale využívají ho nebankovní společnosti poskytující spotřebitelské úvěry a dále leasingové společnosti.

Všechny tyto instituce shromažďují údaje o úvěrové historii osoba předávají si informace o bonitě a schopnosti splácet. Údaje obsažené v těchto registrech se používají k určení úvěruschopnosti daného klienta a jeho tzv. kreditního skóre. Proto jsou údaje obsažené v registrech dlužníků velmi důležité i pro osoby, které o půjčku žádají.

Žádost o půjčku s negativním záznamem v registru dlužníků

Informace obsažené v registrech dlužníků ovlivňují životy téměř nás všech, protože prakticky každý používá čas od času různé formy úvěrů a může se zpozdit při platbě účtu za elektřinu, mobilní tarif nebo internet.

Je potřeba zmínit, že každý má právo získat výpis o své osobě z registru dlužníků, ačkoli to obvykle zahrnuje malý poplatek. Alespoň se ale uvidíte očima poskytovatelů půjček.

Největší překážkou pro žadatele o půjčku bývá to, že negativní záznamy jsou v registru dlužníků uloženy po dobu několika let. Podle nového zákona tzv. půjčka bez registru vlastně přestala existovat. V minulosti bylo možné využít půjček, které fungovaly stejně jako všechny ostatní, ale registry dlužníků nebyly kontrolovány v procesu ověřování zákazníků.

Od roku 2016 mají všichni poskytovatelé půjčekpovinnost každého žadatele o půjčku řádně prověřit. Název půjčka bez registru ze zvyku zůstal, ale poskytovatel půjčky je povinen posoudit finanční situaci zákazníka. Do tohoto posouzení spadá potvrzení příjmů a výdajů, i kontrola registru dlužníků.

Jako hlavní nevýhodu mohou zákazníci vnímat menší dostupnost a více byrokracie. Výhodou ale je, že poskytovatelé půjček už klienty nenechají se zadlužovat nad rámec jejich možností.

Pokud máte problém se schválením vaší žádosti, přečtěte si na stránce Matchbanker jak se zbavit dluhů a jak úvěruschopnost celkově vylepšit.

25. října 2018 15:42:54

Reklama

Témata

Hrubá mzda

Pro zaměstnance je rozhodující, kolik za provedenou práci dostane na svůj bankovní účet. Pro...

Život s dluhy

Vysoké zadlužení je nepříjemné pro rodinu, firmu i stát. Nemožnost splácet závazky může vést k...

Termínované vklady

V současné době bankovní domy nabízejí klientům řadu různých produktů s rozličným způsobem...

Nemovitost a daně

Při prodeji nemovitosti může mít daňové povinnosti kupující i prodávající. V některých případech...

Nárok na nemocenskou

Pro přiznání nemocenské je nutné splnit podmínku pojištění. Výše nemocenské následně závisí na...

Reklama
Reklama

Legislativa v čase

Vybrané změny oproti roku 2010

Nejenom daňová legislativa se každoročně mění. Jak se zvýšilo daňové zvýhodnění od roku 2010, jak stouply platby živnostníků na povinném pojistném nebo proč je práce na dohodu o provedení práce méně výhodná?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.