Půjčka bez registru: vše, co o ní potřebujete vědět

Všechny informace o půjčkáchjsou shromažďovány v úvěrových registrech. Záznamy mohou být pozitivní, tzn. splácení včas, stejně jako negativní, kdy splátky přicházejí pozdě nebo úvěr ještě není zcela splacen. Informace obsažené v těchto registrech mají významný dopad na možnost získání další půjčky.

PR článek půjčka bez registru zdroj: DF

 

Pokud patříte mezi ty, jejichž úvěrová historie není ukázková a hledáte rychlou půjčku bez registru, použijte platformu Matchbanker.cz. Jedná se o nový srovnávač půjček, který vám pomůže najít tu správnou půjčku podle vašich potřeb. Na Matchbankeru také najdete plno důležitých informací, které s půjčkou bez registru souvisí.

Jaké registry existují a jak fungují?

SOLUS, Bankovní registr klientských informací (BRKI) a nebankovní registr klientských informací (NRKI) jsou tři nejdůležitější registry dlužníků v České republice.

SOLUS existuje již od roku 1999 a používají ho nejen poskytovatelé půjček (banky a nebankovní společnosti), ale také pojišťovny, distributoři energií a mobilní operátoři. SOLUS provozuje několik registrů najednou, z nichž nejznámější je ten negativní.

Bankovní registr klientských informací funguje od roku 2002 a jak již název napovídá, využívají ho banky pro výměnu dat o důvěryhodnosti klientů.

Nebankovní registr klientských informací je podobný tomu bankovnímu, ale využívají ho nebankovní společnosti poskytující spotřebitelské úvěry a dále leasingové společnosti.

Všechny tyto instituce shromažďují údaje o úvěrové historii osoba předávají si informace o bonitě a schopnosti splácet. Údaje obsažené v těchto registrech se používají k určení úvěruschopnosti daného klienta a jeho tzv. kreditního skóre. Proto jsou údaje obsažené v registrech dlužníků velmi důležité i pro osoby, které o půjčku žádají.

Žádost o půjčku s negativním záznamem v registru dlužníků

Informace obsažené v registrech dlužníků ovlivňují životy téměř nás všech, protože prakticky každý používá čas od času různé formy úvěrů a může se zpozdit při platbě účtu za elektřinu, mobilní tarif nebo internet.

Je potřeba zmínit, že každý má právo získat výpis o své osobě z registru dlužníků, ačkoli to obvykle zahrnuje malý poplatek. Alespoň se ale uvidíte očima poskytovatelů půjček.

Největší překážkou pro žadatele o půjčku bývá to, že negativní záznamy jsou v registru dlužníků uloženy po dobu několika let. Podle nového zákona tzv. půjčka bez registru vlastně přestala existovat. V minulosti bylo možné využít půjček, které fungovaly stejně jako všechny ostatní, ale registry dlužníků nebyly kontrolovány v procesu ověřování zákazníků.

Od roku 2016 mají všichni poskytovatelé půjčekpovinnost každého žadatele o půjčku řádně prověřit. Název půjčka bez registru ze zvyku zůstal, ale poskytovatel půjčky je povinen posoudit finanční situaci zákazníka. Do tohoto posouzení spadá potvrzení příjmů a výdajů, i kontrola registru dlužníků.

Jako hlavní nevýhodu mohou zákazníci vnímat menší dostupnost a více byrokracie. Výhodou ale je, že poskytovatelé půjček už klienty nenechají se zadlužovat nad rámec jejich možností.

Pokud máte problém se schválením vaší žádosti, přečtěte si na stránce Matchbanker jak se zbavit dluhů a jak úvěruschopnost celkově vylepšit.

25. října 2018 15:42:54

Reklama

Témata

Nelehký život OSVČ

Osoby samostatně výdělečně činné odvádí na povinných odvodech méně než zaměstnanci. Současně...

Papíry snižující daň

Pro uplatnění všech daňových slev a daňových odpočtů musí zaměstnanec donést mzdové účetní...

Jak stoupají mzdy v ČR?

V Česku je aktuálně nejnižší míra nezaměstnanosti z členských zemí Evropské unie, což má...

Daň z příjmu zaměstnanců

Daňové přiznání musí v praxi v řadě případů podávat i zaměstnanci. Zaměstnavatel může za...

Rodinné dluhy

ezodpovědné zadlužení mnohdy znamená dlouhodobé finanční starosti nebo dokonce exekuci. Čerpání...

Reklama
Reklama

Výdajový paušál

Uplatnění výdajového paušálu za rok 2018

Výdaje ze samostatné výdělečné činnosti lze stanovit i výdajovým paušálem. Jedná se o velmi oblíbenou legislativní možnost. Jak vysoké výdaje je možné uplatnit? Jak je to při výkonu více činností? Jaké jsou limity za rok 2018?

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.