Studujte obor s budoucností! Marketingové komunikace ji mají

Svět se nám mění pod rukama. Co se dá dnes vystudovat, už možná v budoucnu nebude mít uplatnění. Člověk by si měl sice vybírat primárně podle toho, jaká oblast ho zajímá a baví, nicméně na možnosti uplatnění by měl dbát také. Na co studovat něco, co stejně nikdy nebudete dělat? Spousta lidí pracuje v jiné oblasti, než na kterou se učili. Pokud ale máte tuto volbu teprve před sebou, můžete se rozhodnout zodpovědně – třeba pro marketingové komunikace.

woman-690036_1920 zdroj: pixabay.com

Marketingové komunikace jsou rozhodně oborem, který bude mít perspektivu i za desítky let, možná dokonce ještě větší než dnes. Reklamy a podpora prodeje jsou totiž čím dál rozvinutější. Vídáme je všude kolem sebe. Chcete se na nich podílet a ovlivňovat okolní svět?

Jak se uplatní absolvent marketingových komunikací?

To je jen a pouze na něm. Může se pak nechat zaměstnat v nějaké digitální agentuře, nebo se zaměřit na obor podnikání a začít pracovat na vlastní pěst. Uplatní se v médiích, jako marketingový odborník, přímý prodejce, specialista na PR či třeba správce sociálních sítí – vždyť online marketing je v dnešní době extra důležitý. Spektrum záběru je skutečně široké, což dává absolventům marketingových komunikací obrovskou svobodu. Ano, za desítky let možná bude forma reklamy trochu jiná, vždyť třeba v minulém století také neexistovala online reklama. Jedno je ale jisté. Marketing bude potřebný pořád. Firmy budou neustále chtít prodat své výrobky a služby.

Kde se dá takový božský obor studovat?

Nabídka českých vysokých škol je dost konzervativní, aspoň pokud se podíváme na ty státní. Moderní obory s velkým potenciálem na nich najdeme jen těžko. Do studia se ale vyplatí investovat, takže se vůbec není třeba bát škol soukromých. Studentům se tam často daleko více věnují a kvalita je mnohdy vyšší než na škole státní. Obor s názvem Marketingové komunikace nabízí Vysoká škola podnikání a práva, která je svým výborným přístupem vyhlášená. Lze ho studovat prezenčně i kombinovaně, studenti tady vždycky mají možnost volby.

24. září 2018 13:10:27

Reklama

Témata

Spoříme na penzi

Státní penze bude klesat, vlastní úspory a investice budou hrát v penzi velmi významnou roli....

Státní příspěvky pro děti

Rodiče mohou již svým malým dětem uzavřít stavební spoření nebo doplňkové penzijní spoření,...

Zdanění našich příjmů

Během roku můžeme mít příjmy ze závislé činnosti (zaměstnání), samostatné výdělečné činnosti,...

Vdovský důchod

Při úmrtí manžela nejsou vdovy v Česku bez finančních prostředků, při splnění zákonných podmínek...

Výdaje na auto

V současné době se bez auta téměř žádná rodina neobejde. Dojíždění do práce, do školy, za...

Reklama
Reklama

Vánoční testy

Otestujte si své znalosti

V našich pěti vánočních testech si můžete ověřit své finanční a daňové znalosti. Udělejte si malou rodinou soutěž a ukažte ostatním, že znáte více než 80 % správných odpovědí!

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.