Studujte obor s budoucností! Marketingové komunikace ji mají

Svět se nám mění pod rukama. Co se dá dnes vystudovat, už možná v budoucnu nebude mít uplatnění. Člověk by si měl sice vybírat primárně podle toho, jaká oblast ho zajímá a baví, nicméně na možnosti uplatnění by měl dbát také. Na co studovat něco, co stejně nikdy nebudete dělat? Spousta lidí pracuje v jiné oblasti, než na kterou se učili. Pokud ale máte tuto volbu teprve před sebou, můžete se rozhodnout zodpovědně – třeba pro marketingové komunikace.

woman-690036_1920 zdroj: pixabay.com

Marketingové komunikace jsou rozhodně oborem, který bude mít perspektivu i za desítky let, možná dokonce ještě větší než dnes. Reklamy a podpora prodeje jsou totiž čím dál rozvinutější. Vídáme je všude kolem sebe. Chcete se na nich podílet a ovlivňovat okolní svět?

Jak se uplatní absolvent marketingových komunikací?

To je jen a pouze na něm. Může se pak nechat zaměstnat v nějaké digitální agentuře, nebo se zaměřit na obor podnikání a začít pracovat na vlastní pěst. Uplatní se v médiích, jako marketingový odborník, přímý prodejce, specialista na PR či třeba správce sociálních sítí – vždyť online marketing je v dnešní době extra důležitý. Spektrum záběru je skutečně široké, což dává absolventům marketingových komunikací obrovskou svobodu. Ano, za desítky let možná bude forma reklamy trochu jiná, vždyť třeba v minulém století také neexistovala online reklama. Jedno je ale jisté. Marketing bude potřebný pořád. Firmy budou neustále chtít prodat své výrobky a služby.

Kde se dá takový božský obor studovat?

Nabídka českých vysokých škol je dost konzervativní, aspoň pokud se podíváme na ty státní. Moderní obory s velkým potenciálem na nich najdeme jen těžko. Do studia se ale vyplatí investovat, takže se vůbec není třeba bát škol soukromých. Studentům se tam často daleko více věnují a kvalita je mnohdy vyšší než na škole státní. Obor s názvem Marketingové komunikace nabízí Vysoká škola podnikání a práva, která je svým výborným přístupem vyhlášená. Lze ho studovat prezenčně i kombinovaně, studenti tady vždycky mají možnost volby.

24. září 2018 13:10:27

Reklama

Témata

Daňové povinnosti

Všichni živnostníci si musí plnit své daňové povinnosti, platit měsíční zálohy na povinném...

Dvě zaměstnání

Zaměstnanci pracující pro dva zaměstnavatele současně si musí sami podat daňové přiznání, pokud...

Zkrácený úvazek

V západoevropských zemích dochází ke snižování počtu odpracovaných hodin, hlavním důvodem je...

Pracovní poměr

Pracovní smlouvu by si měl každý zaměstnanec uchovávat, jedná se o důležitý dokument. Pracovní...

Proč bude penze nižší

Z důvodu demografických změn budou státní důchody v evropských zemích klesat, Česko nebude...

Reklama
Reklama

Zdanění pasivních příjmů

Pojistné a daň z ostatních příjmů

Čím dál více lidí má pasivní příjmy. Jak je to s platbou zdravotního pojištění, sociálního pojištění a daně z příjmu fyzických osob pouze při příjmech z kapitálového majetku, pronájmu a ostatních pasivních příjmů?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.