Spotřebiče vypověděly službu a vy nemáte na nové? Poradíme, jaká půjčka přijde vhod.

Přestala vám fungovat lednička zrovna v nejméně vhodnou dobu? Jestliže na koupi nového spotřebiče nemáte dostatek financí, ať už kvůli dalším nečekaným výdajům, nižším odměnám v práci nebo dlouhodobé nemoci, půjčete si na něj. Poradíme, jaká půjčka pro vás bude ta nejvhodnější.

wallet-2125548_1920 zdroj: pixabay.com

Nemáte-li peněz nazbyt a chybí-li vám dostatečná finanční rezerva, pak nejen ledničku, ale i jakýkoliv jiný spotřebič můžete financovat různými typy úvěrů.

Nebankovní půjčky se přizpůsobí potřebám zákazníka

Máte obavy, že nebankovní půjčka nebude tou pravou? Bojíte se vysokých úroků, poplatků a sankcí? Díky novele zákona o spotřebitelském úvěru na úvěrovém trhu už působí jen ověřené nebankovní společnosti. Poznáte je tak, že mají platnou licenci od České národní banky. I přesto se ale nebankovní půjčky řadí mezi dražší úvěry. Na druhou stranu právě díky nim lze snadno získat malou půjčku na novou lednici, pračku nebo drobnou opravu automobilu. Nebankovní poskytovatelé vychází spotřebitelům vstříc, a tak jim nabízí různé typy půjček.

Chybí vám pár tisícovek před výplatouna novou pračku? Sjednejte si půjčku před výplatou. Nemáte bankovní účet a potřebujete peníze v hotovosti? Zažádejte o hotovostní půjčku. Bez ledničky se jen stěží obejdete v těchto letních dnech, bohužel ale nemáte nyní pravidelný příjem, který banky vyžadují? Sjednejte si půjčku bez dokládání příjmů.

Na nový spotřebič přijde vhod kontokorent a kreditka

S 5 000Kč půjčkou na novou ledničku v bance moc nepochodíte. Spotřebitelský úvěr je obvykle nabízen od 10 000 až 20 000 Kč. Pakliže tedy nechcete jeden z dražších modelů spotřebičů, můžete zažádat například o kontokorent či kreditní kartu. Oba úvěrové produkty vám pomohou s nedostatkem financí a zároveň se díky nim nemusíte zadlužovat více, než je nutné.

-          Kontokorent je doplňkem k běžnému účtu, i proto je vhodné o něj zažádat nejdříve u domovské banky. Díky kontokorentu můžete peníze na svém kontě přečerpat do mínusu.

-          Kreditní karta je spojena s revolvingovým úvěrem, který můžete využívat stále dokola. Navíc splatíte-li půjčku v rámci bezúročného období, pak zaplatíte jen za správu kreditky.

 

Dlouhodobá půjčka vám pomůže s modernizací celé domácnosti

Lepí se vám smůla na paty a odešly vám na ráz dva či více spotřebičů? Jestliže jste si je pořídili v jednu dobu, pak se není čemu divit. Možná by už si vaše celá domácnost zasloužila po několika letech modernizaci. V tomto případě zapomeňte na malé půjčky od nebankovních poskytovatelů, konkorentní úvěr a kreditní kartu.

Raději volte dlouhodobé půjčky, které vám pomohou i s rozsáhlejší rekonstrukcí. Například na rekonstrukci bytového jádra lze využít úvěr ze stavebního spoření, dlouhodobou nebankovní půjčku nebo spotřebitelský úvěr s desetiletou dobou splatnosti.

13. září 2018 21:00:08

Reklama

Témata

Daně ze mzdy

Z hrubé mzdy se odvádí nejenom daň z příjmu fyzických osob, ale i sociální pojištění a zdravotní...

Nemovitosti a daně

Zadlužení kvůli vlastnímu bydlení je finančně zodpovědným krokem. Pořizovaná nemovitost však...

Auto a daně

Bez auta se neobejde téměř žádný živnostník. Uplatněné výdaje za auto se liší, zdali se vede...

Nezaměstnanost v ČR

V případě nezaměstnanosti je vhodné se vždy registrovat na úřadu práce, i kvůli jednomu měsíci....

Dluhová past

: Postavení dlužníků není vůbec snadné, věřitelé si v současné době své pohledávky velmi...

Reklama
Reklama

Letní brigády

Podmínky práce na dohody

Oblíbenou formou přivýdělku je práce na některou z pracovních dohod. Jaká jsou časová omezení a jaké jsou daňové povinnosti? Kdy lze uplatnit daňové slevy při výpočtu čisté měsíční odměny?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.