Motivace formou odměn či sankcí je minulostí. K lepšímu výkonu i loajalitě zaměstnanců vede větší samostatnost

Firmy, které ponechávají zaměstnancům více volnosti a samostatnosti při výkonu jim svěřené práce, mají více motivované, výkonné a loajální pracovníky. Potvrdil to nejnovější výzkum vědců z University of Melbourne. Podle něj jsou lidé vnitřně motivováni, pokud se mohou svobodně rozhodnout, že budou plnit své pracovní povinnosti. Motivace formou odměn nebo sankcí je již podle odborníků minulostí. 

Z aktuální studie odborníků z University of Melbourne, které se zúčastnilo více než 30 000 zaměstnanců z celého světa, vyplývá, že vedoucí pracovníci, kteří používají styl řízení lidí známý jako autonomně podpůrný (spíše než kontrolní), mají v týmu vysoce spokojené a motivované zaměstnance. Tento trend, který se potvrdil ve všech zemích světa bez ohledu na odlišnou národnost a kulturu, spočívá v poskytnutí pracovníkům větší volnosti a samostatnosti v jednání a při výkonu jim svěřené práce. Lidé tak mají větší prostor při vlastním rozhodování, s čímž souvisí i převzetí větší odpovědnosti za vlastní pracovní výkon a dosažené výsledky.

Výzkum tedy ukázal, že podpora autonomie v pracovních týmech vede k pozitivním výsledkům, jako je posílení vnitřní motivace, angažovanosti a loajality u zaměstnanců. „Jedná se o pracovníky, kteří jsou vnitřně motivováni a řídí se vlastním vědomím, kdy se mohou svobodně rozhodnout, že budou vykonávat svou práci a budou schopni zvládnout své pracovní úkoly. Jsou navíc obklopeni lidmi, kteří je podporují, jako jsou mentoři či koučové,“ vysvětlila personalistka Gabriela Kodenková ze společnosti Talentica.cz, která se specializuje na nábor technicky zaměřených pracovníků. Kromě toho, že se zaměstnanci mohou sami rozhodovat, mohou také přispívat svými názory k rozhodování managementu na vyšší úrovni.

V rámci podpory autonomie vedení nevyužívá kontroly plnění úkolů, které omezují autonomii, a také například sankce nebo odměny. Podle studie jsou totiž zaměstnanci více motivovaní a spokojení, pokud nejsou závislí na tradičních motivačních nástrojích typu odměn a sankcí. „Základní nástroje pracovní motivace, mezi které patří odměny a sankce, jsou již minulostí. Lidé, kteří jsou vnitřně motivováni, nepotřebují být již poháněni metodou odměn a trestů, protože samotná vlastní aktivita a iniciativa je pro ně velkou odměnou. Tyto praktiky mají také pozitivní vliv na psychiku zaměstnanců. Snižuje se například pravděpodobnost, že pracovníci budou trpět vyhořením,“ dodala Gabriela Kodenková.

2. července 2018 19:47:17

Reklama

Témata

Daňové slevy pro rodiny

Rodiče platí nižší daně než bezdětní občané. Mohou totiž uplatnit daňové zvýhodnění na děti,...

Předcházíme exekuci

Každoročně stoupá počet rodin, které se dostanou do exekuce, což není nic příznivého pro...

Peníze na malé děti

Finanční situace mladých rodin není nikdy jednoduchá. V Česku je však rodinná politika příznivá....

Daně za rok 2017

Vyplnění daňového přiznání za rok 2017 není záležitostí pouze podnikatelů a živnostníků, ale...

Daně v Česku a Slovensku

Česko a Slovensko patří mezi několik málo vyspělých zemí, kde je zavedena rovná sazba daně z...

Reklama
Reklama

Jak stoupají mzdy v ČR?

Nízká nezaměstnanost přeje růstu mezd

V Česku je aktuálně nejnižší míra nezaměstnanosti z členských zemí Evropské unie, což má pozitivní vliv na růst mezd v Česku. Příznivá ekonomická situace je i šancí na změnu zaměstnavatele.

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.