Vrcholový manager už jen s MBA

Zvyšováním kvalifikace, případně prohloubením stávajících pracovních zkušeností, a tím i získáním možnosti kariérního posunu lze dosáhnout prostřednictvím studia. Nemusíte však trávit noci nahlížením do skript za účelem dosažení akademického titulu. Jednou z dalších možností je forma celoživotního vzdělávání, na jehož konci vás čeká neakademický titul MBA.

marketing-514221_1920 zdroj: pixabay.com

Masters of Business Administration

Co je MBA? Celým názvem Masters of Business Administration znamená označení pro profesní titul, jejž získáte po absolvování studijního programu. Ten však není brán jako forma vysokoškolského vzdělání. Tento fakt nijak nesnižuje důležitost nabytých vědomostí a prestiž titulu, který se v tomto případě píše vždy za jménem. Nespornou výhodou MBA vzdělání je jeho délka. Studium trvá kolem jednoho roku, což je dobrá zpráva pro každého budoucího vrcholového managera.

Komu je MBA vzdělání především určeno?

Vzdělání MBA je zaměřeno hlavně na lidi, kteří se pohybují v oblasti středního a vrcholového managementu, případně na osoby pracující ve státní sféře. I podnikatelé, majitelé firem či třeba vedoucí lékaři studiem MBA jen získají. Zkrátka všichni ti, již potřebují, chtějí vystoupat výš na profesním žebříčku, nebo ti, kteří už vedoucí funkci vykonávají a mají zájem o prohloubení a získání nových znalostí. Naznačuje vám šéf, že se zdáte být vhodným kandidátem na povýšení? Podpořte jeho rozhodnutí doplňujícím vzděláním MBA.

Nemůže studovat každý

Jestliže si myslíte, že nastoupíte do firmy a vzápětí se přihlásíte ke studiu MBA, pak jste na omylu. V přijímacím řízení totiž prokazujete nejen výši dosaženého vzdělání, které musí být, jak jinak, minimálně středoškolské, ale i roky získané praxe v oboru. Už tato skutečnost dokazuje fakt, že forma vzdělání je skutečně určena osobám, které dokážou náležitě využít získané vědomosti. Pokud plánujete zářivou budoucnost ve světě managementu a vaše práce je zároveň vaše hobby, pak je studium MBA pro vás ideální volbou.

14. června 2018 17:41:54

Reklama

Témata

Daně z prodeje bytu, domu

Při splnění zákonných podmínek se z prodeje bytu nebo domu daň z příjmu fyzických osob neplatí....

Druhy důchodů

V Česku jsou vypláceny starobní důchody, invalidní důchody a pozůstalostní důchody. Pro přiznání...

Hrubá mzda

Pro zaměstnance je rozhodující, kolik za provedenou práci dostane na svůj bankovní účet. Pro...

Finanční odpočty

Zodpovědné finanční chování je státem podporováno formou daňového odpočtu. Mezi podporované...

Změna práce

Většina zaměstnanců změní v průběhu svého produktivního života zaměstnání a pracuje pro více...

Reklama
Reklama

Rodinné finance

O peníze je potřeba se starat

Zodpovědné rodiny pravidelně řeší svoji finanční situaci, snaží se o zvýšení rodinných příjmů a chtějí mít výdaje pod kontrolou. Každý úvěr mají promyšlen a hledají možnosti úspor.

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.